Bodrum’un bir başka turistik noktası Gümüşlük’te bulunan Gümüşlük Halk Plajını hakkına bilgileri sizler ile paylaşacağız. Gümüşlük Halk Plajı özellikleri, giriş ücreti, nerede? Ve Nasıl gidilir? Bilgileri ve daha fazlasına yazımızın devamında ulaşabilirsiniz

Dipnot: Hazır buralara kadar gelip denizin keyfini sürmeyi planlarken sadece bir plaj yada bir koy görüp gitmeyin, Bodrum’daki plajlar ve koylar için oluşturduğumuz listemize de mutlaka bir göz atın.

Gümüşlük Hakkında Genel Bilgiler

Bodrum merkeze alternatif arayanların tercih ettiği Gümüşlük Bodrum merkeze yaklaşık 22 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Doğal bir liman şeklinde korunaklı bir yapı gibi görünse de batıdan esen rüzgârdan etkileniyor ve çoğu zaman denizi dalgalı oluyor. Buranın tercih edilme nedenleri arasında sahilde bulunan balık restoranlarını saymazsak olmaz. Günlük taze balıklar balık severlerin iştahını kabartmıyor dersek yalan olur. Balık sevmeyenleri bile baştan çıkarabilecek lezzetlere sahip bu restoranlardan birisine yolunuz buraya düşerse uğramanızı öneririz.

Gümüşlük Halk Plajı Özellikleri

Plajın uzunluğu yaklaşık 120 metre genişliği ise 10 metre civarında.

Çayıraltı Halk Plajı olarak da bilinen plajın batıdan esen rüzgârlara karşı korunaksız olduğu için çoğu zaman dalgalı bir denizi var. Bu sebeple çocuklu aileler ve yeni yüzmeye başlayanların dikkatli olmasında fayda var. Zaten rüzgâr alması ve dalgalı olması ile daha çok sessiz, sakin bir tatil arayan az sayıda kişi tarafından tercih edilen bir plaj.

Plajdan yürüyerek ulaşılabilen Tavşan Adası manzarası güzelliğine güzellik katıyor.

Sahil ve deniz tabanı kum ile kaplı. Plajın oldukça bakımlı ve temiz olduğunu da söylemeden geçmeyelim.

Deniz suyu için ılık diyebiliriz. Ayrıca bu kadar fazla dalgalı olmasına rağmen oldukça temiz.

Plaj içerisinde ihtiyaçlarını giderebileceğiniz kafeterya var. Buradan yiyecek, içecek gibi temel ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Bunun dışında duş ve soyunma kabinlerinin de bulunduğunu ve hiçbir ücret ödemeden faydalanabileceğinizi söyleyelim.

Gümüşlük Halk Plajı Giriş Ücreti 2022

Gümüşlük Halk Plajı Giriş Ücreti
Gümüşlük Halk Plajı Giriş Ücreti

Plaj “halk plajı” statüsünde olduğu için giriş ücretsiz. İçerisinde belediyeye ait ücretsiz kullanabileceğiniz az sayıda şezlong ve şemsiye de var. Yine ücretsiz olarak kullanabileceğiniz duş ve soyunma kabinleri olduğunu da hatırlatalım.

Gümüşlük Halk Plajı Nerede? Ve Nasıl Gidilir?

Adres: Gümüşlük Mahallesi, 1120. Sk., 48970 – Bodrum / Muğla

Ulaşım: Araç ile gelmek isteyenler öncelikle Bodrum merkezden Gümüşlük’e gelmeliler. Buraya geldikten sonra tabelaları kullanarak plaja kolayca ulaşabilirler.

Toplu taşıma ile gelmek isteyenler Bodrum merkezden kalkan şehir içi minibüslerini kullanarak yaklaşık 30-35 dakikalık yolculuk sonrası buraya ulaşabilirler. Konum bilgisi için tıklayın.