Bodrum’un henüz pek fazla potansiyelini ortaya çıkaramamış bir beldesi olan Gündoğan’da bulunan Gündoğan Halk Plajı hakkında bilgileri sizler için derledik. Gündoğan Halk Plajı genel bilgileri ve giriş ücreti bilgileri yanı sıra, nerede? nasıl gidilir? Özellikleri nelerdir? Sorularının cevaplarına yazımızda ulaşabilirsiniz.

Dipnot: Hazır buralara kadar gelip denizin keyfini sürmeyi planlarken sadece bir plaj yada bir koy görüp gitmeyin, Bodrum’daki plajlar ve koylar için oluşturduğumuz listemize de mutlaka bir göz atın.

Gündoğan Halk Plajı Genel Bilgileri

Bodrum’a dinlenmek, kafa dinlemek, sessiz ve sakin bir tatil geçirmek isteyenlerin tercihi kesinlikle Gündoğan olmalı. Henüz potansiyeli tam olarak ortaya çıkmamış bu bölgede yılın tüm yorgunluğunu ve stresini rahatça atabilirsiniz.

Gündoğan Plajı da aynı merkezi gibi oldukça sakin ve huzur verici. Masmavi denizi ile huzur ve sakinliğin adeta bir buluşma noktası. Gelin biraz da plajın özelliklerine göz atalım.

Gündoğan Halk Plajı Özellikleri

Mavi bayrağa sahip olan Plaj aynı zamanda bir halk plajıdır. İlk olarak 2005 yılında mavi bayrak almayı başarmış ve günümüze kadar bu bayrağı aralıksız her yıl düzenli olarak almaya devam etmiştir.

Plaj ve deniz gibi kumdan oluşmaktadır. Yaklaşık 300 metre uzunluğunda ve 10 metre genişlikte olan plajda pek çok özel işletme bulunmaktadır.  Bu işletmeler ait duş ve soyunma kabinlerini herhangi bir hizmet almasınız dahi ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Masmavi denizi oldukça berrak ve temizdir. Doğal yapısı itibari ile hilal şeklinde olan bölge adeta koruma altına alınmış gibidir. Bu yüzden çok fazla rüzgâr almaz. Bu sebeple de deniz çoğu zaman dalgasız ve sakindir.

Deniz suyu sıcaklığı ise serindir. Kızgın kumlardan serin sulara atlamak deyimini burada tam olarak yaşayabilirsiniz.

Su seviyesi de belli bir noktaya kadar çok fazla yükselmiyor. Zaten bu sınır mantarlı halatlarla işaretlenmiş. Mantarlı alan dışında kalan bölgede de su seviyesi bir anda değil yavaş yavaş artmakta. Plajın bu derece sığ su seviyesine sahip olması fazla yüzme bilmeyenler ve çocuklu aileler için oldukça doğru bir seçim olabilir.

Gündoğan Halk Plajı Giriş Ücreti 2022

Gündoğan Halk Plajı Giriş Ücreti
Gündoğan Halk Plajı Giriş Ücreti

Plajın bir halk plajı olması sebebi ile girişler tamamen ücretsizdir. Ayrıca plaj içerisinde Belediye’ye ait olan şezlongları da herhangi bir ücret ödemeden rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Gündoğan Halk Plajı Nerede? Ve Nasıl Gidilir?

Adres: Gündoğan Mahallesi, Şht. Uğur Öztop Cd. No:29, 48965 – Bodrum / Muğla

Ulaşım: Bodrum merkeze 18, Gündoğan merkeze 2 kilometre uzaklıkta bulunan plaja her iki bölgeden de toplu taşıma araçları ile rahatlıkla ulaşım sağlanabilmektedir. Araç ile ulaşım Gündoğan merkezden ortalama 5, Bodrum merkezden 20 dakika sürmektedir. Konum bilgisi için tıklayın.