İBB Gölet Park Sultanbeyli | Nerede, Ziyaret ve Giriş Ücreti

İBB Gölet Park Sultanbeyli
İBB Gölet Park Sultanbeyli

İstanbul’da nerede olduğu merak konusu olan İBB Gölet Park, Sultanbeyli’de konumlanmış son derece yoğun ilgi gören sosyal tesislerden bir tanesidir.

İstanbul halkının sosyalleşmek ve şehrin kalabalığından uzaklaşması için tercih ettiği sosyal tesisler arasındadır. Bu doğrultuda Gölet Park ile ilgili birçok konunun merak edildiğini ifade edebiliriz. Peki, bu sorular nelerdir? Şimdi gelin, Gölet Park hakkında tüm detayları hep birlikte inceleyelim.

Kısa bilgi: İstanbul’daki Sosyal Tesislere bir göz atmak mutlaka bu listemize de bir göz atın.

İBB Gölet Park Sultanbeyli İçerisinde Bizi Neler Karşılıyor?

İstanbul’un Anadolu Yakası’nda yer alan İBB Gölet Park, doğal güzellikleri ve sosyal aktivite imkanı sunması nedeni ile son derece dikkat çekici bir yerdir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve halkın kullanıma açılan Gölet Park’a siz de şehrin gürültüsünden ve kalabalığından uzaklaşmak için gidebilirsiniz.

Park, geniş bir alanda bulunmaktadır. Bol bol yeşilliklerin ve ağaçların bulunduğu parktaki gölette son derece dikkat çekicidir. Adeta doğa ile iç içe bir ortam sunması nedeni ile yoğun ilgi gören parkta keyifli vakit geçirebilirsiniz.

İBB Gölet Park Oyun Alanları ve Aktiviteler

Gölet Park’ın içerisinde dinlenme ve yürüyüş için alanlar bulunmaktadır. Bunun yanı sıra piknik alanlarının bulunması da parkta keyifli dakikalar geçirmenize imkan sunmaktadır. Özellikle doğa ile iç içe bir ortamda yürüyüş yapmak, dinlenmek ve piknik yapmak istiyorsanız Gölet Park’ın size göre ideal bir yer olduğunu ifade edebiliriz.

İBB Gölet Park - İstanbul
İBB Gölet Park – İstanbul

Parkta bulunan gölette suyun üzerinde yüzen ördek ve kuğular bulunmaktadır. Bunun yanı sıra gölette su kuşlarının bulunduğunu da ifade edebiliriz. Bu nedenle doğa severler için adeta keyifli bir ortamın sunulduğu Gölet Park’ın fotoğraf çekilmek için de kusursuz bir yer olduğunu söylemek mümkündür. Göletin etrafında bulunan yürüyüş yollarında keyifli yürüyüşler yapabilirsiniz. Huzurlu bir ortamdaki yürüyüşün hani sıra banklarda oturarak dinlenebilir ve kuşları izleyebilirsiniz.

İBB Gölet Park Nerede?

Gölet Park’ın içerisinde piknik alanlarının olduğundan bahsettik. Bu noktada ziyaretçiler çim alanlarda piknik ve mangal keyfi yapabilirler. Bu da doğanın tadını çıkartmak için son derece idealdir. Parkta bulunan çocuklar için oyun alanlarında da çocukların keyifli dakikalar geçirmesi mümkündür. Bu sayede çocukların aileleri ile vakit geçirmesine olanak tanınmış olur.

Gölet Parkın etrafında spor alanları da yer almaktadır. Bisiklet yolları, yürüyüş parkurları ve koşu parkurları yoğun ilgi görmektedir. Bu nedenle Gölet Park, spor yapmak isteyenler için de güzel bir seçenektir. Özetle Gölet Park, Sultanbeyli’de yaşayan halk ve İstanbullular için popüler bir mekandır. Parkın huzurlu ve sakin bir ortama sahip olması nedeni ile doğa ile iç içe olmak isteyen kişiler için ideal bir yer olduğundan bahsetmek mümkündür.

Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti

Gölet Park’a giriş tamamen ücretsizdir. Bunun yanı sıra Gölet Park’ın ziyaret saatleri ise 06: 00 – 00:00 arasındadır.

İBB Gölet Park Ulaşım Bilgileri

Açık adres: Fatih, Ramazanoğlu Sokağı, Pk: 34925 – Sultanbeyli /İstanbul

Nerede?: İstanbul Sultanbeyli ilçesinde kurulan Park’a ulaşım için çeşitli seçenekler bulunmaktadır.

Nasıl gidilir?: Bunlardan ilki kendi aracınız ile; Gölet Park’a ulaşmaktır. Kavakpınar mahallesinde yer alan parka konumunuza göre E-80 ve D100 Karayoluna ulaşmalısınız.

E-80’den ulaşım için Sultanbeyli çıkışından çıkarak sonra Sultanbeyli’ye doğru ilerlemelisiniz. D100 karayolundan geliyorsanız Kavakpınar sapağından Sultanbeyli’ye dönmelisiniz. Sultanbeyli merkeze ulaştıktan sonra Kavakpınar mahallesine ulaşarak İBB Gölet Park’a gidebilirsiniz.

İstanbul’da toplu taşıma ile; ulaşım son derece gelişmiş olduğu için parka toplu taşıma araçları ile de ulaşabilirsiniz. Metro, tramvay ya da minibüs gibi seçenekleri tercih edebilirsiniz. 14KS, 18Ü, 131, 132V, Km70 hat numarasına sahip olan otobüsler Gölet Park’a ulaşmanızı sağlayacaktır.

Konum Bilgisi