İnlice Halk Plajı
İnlice Halk Plajı

Fethiye, muhteşem doğası, eşsiz güzellikleri ve birbirinden güzel koyları ile her yıl pek çok yerli ve yabancı turisti misafir etmekte. Biz de tatilcilerin ve turistlerin en çok tercih ettiği koy ve plajları sizler ile paylaşıyoruz. Bu yazımızda İnlice Halk Plajı, özellikleri, genel bilgileri, giriş ücreti yanı sıra nerede? Nasıl gidilir? bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Dipnot: Hazır buralara kadar gelip denizin keyfini sürmeyi planlarken daha dolu bir gün geçirmeniz için Fethiye’de gezilecek yerlere mutlaka bir göz atmanızı öneririz.

Ayrıca Fethiye’deki plajlar ve koylara buradan ulaşabilirsiniz.

İnlice Halk Plajı Genel Bilgiler

Yemyeşil orman yolu içerisinden çam kokuları eşliğinde ulaşılan plaj önceden kamp alanı olarak kullanıyordu. Şimdilerde yer yer bu çadırlara rastlansa da genel olarak piknik ve mangal için kullanılıyor. Tabi plajı için gelenlerin sayısı da azımsanmayacak kadar fazla.

Göcek’in muhteşem koylarından biri olan İnlice, Dalaman’a bir hayli yakın olmasından ötürü tatilcilerin sıklıkla tercih ettiği yerlerden biri. Tatilcilerin yanı sıra bu bölgeye yakın yerlerde yaşayanlar da piknik ve mangal için bu bölgeyi çok sık ziyaret ederek keyifli vakit geçirebilmektedir.

İnlice Halk Plajı Özellikleri

İnlice Halk Plajı Özellikleri
İnlice Halk Plajı Özellikleri

Oldukça büyük bir plaja sahip olan İnlice Plajı, yol üzeri durup deniz keyfi yapmak isteyenler için oldukça uygun bir yer. Bagajdan hazır olan şemsiye ve havlunuzu alın ve incecik kumlar üzerinde istediğiniz bir yere kurulup tertemiz denizin keyfini çıkarın.

Plajda ihtiyaçlarınızı gidermek için Fethiye Belediyesi tarafından işletilen duş, soyunma kabinleri, tuvalet ve kafe bulunuyor. Duş, soyunma kabinleri ve tuvaletler ücretsiz. Kafenin fiyatları da emsallerine göre biraz daha uygun.

Temiz bir denize sahip olan plajın kumsalı ise sert kumdan oluşuyor. Ama öyle can yakacak kadar sert değil.

Denizi yer yer sığ yer yer de aniden derinleşiyor. Bu noktada çocuklu aileler ve çok iyi yüzme bilmeyenlerin dikkatli olmasında fayda var.

Plaj aynı zamanda mesire alanı olarak da kullanılıyor. Burada piknik için uygun masalar bulunuyor. Eğer daha önceden plan yaparak buraya gitmeye karar verirseniz şemsiye, hasır ve piknik çantanızı hazırlamanızı öneririz. Yok, sadece uğrayıp başka plan yaparız derseniz de mutlaka kafede oturup plajı izlerken soğuk bir limonata içmenizi tavsiye ederiz.

İnlice Halk Plajı Giriş Ücreti 2023

İnlice Halk Plajı Giriş Ücreti
İnlice Halk Plajı Giriş Ücreti

Plaja giriş ücretsiz. Sadece araç ile gelenlerin 20 TL otopark ücreti ödemesi gerekiyor.

Bunun haricinde şemsiye ve şezlong kiralamak isteyebilirsiniz. Bunlar içinde;

Şezlong: 45 TL

Şemsiye: 25 TL ücret ödemeniz gerekmekte. Ya da isterseniz kendi hasır, havlu ve şemsiyenizi alıp istediğiniz yere kurulabilirsiniz.

İnlice Halk Plajı Nerede? Ve Nasıl Gidilir?

İnlice Halk Plajı Nerede? Ve Nasıl Gidilir?
İnlice Halk Plajı Nerede? Ve Nasıl Gidilir?

Adres: İnlice Mh. – Fethiye / MUĞLA

Ulaşım: Dalyan’dan Fethiye istikametine doğru devam ederken Göcek’i geçtikten sonra karşınıza İnlice tabelası çıkacak. Bu tabelayı takip ederek yaklaşık 4-5 kilometre devam ettikten sonra plaja ulaşabilirsiniz. Yolu zaman zaman sert ve keskin virajlar ile karşınıza çıkıyor. Yavaş ve dikkatli gitmenizde fayda var.

Ayrıca toplu taşıma ile de sezon içerisinde Dalaman’dan dolmuşlar sefer düzenliyorlar. Bu minibüsleri kullanarak da Göcek’ten plaja kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Konum bilgisi için tıklayın.