Ana sayfa Gezilecek Yerler

İstanbul Anadolu Yakası Çocuk Oyun Alanları Olan AlışVeriş Merkezleri (AVM)

İstanbul Anadolu Yakası Çocuk Oyun Alanları Olan Alış-Veriş Merkezleri (AVM)
İstanbul Anadolu Yakası Çocuk Oyun Alanları Olan Alış-Veriş Merkezleri (AVM)

İnsanın en aktif olduğu, enerjisinin en fazla olduğu dönem hiç şüphesiz çocukluk dönemi. Çocuklarımız enerjilerini yazın parklarda, lunaparklar da, oyun alanlarında, kısacası açık alanlarda rahatça atabiliyorlar.

Peki ya kışın nasıl atacaklar bu enerjilerini? İşte alternatif arayan İstanbul‘da oturan ebeveynler için Anadolu yakasında çocuk oyun alanları olan alışveriş merkezleri kısaca avm’leri sizler için listeledik. Bu eğlence yerleri sayesinde hem çocuklarımız eğleniyor hem de ebeveynleri mutlu oluyor.

Alışveriş Merkezleri / Funlab Eğlence Dünyası

Buyaka AVM / Funlab Eğlence Dünyası
Buyaka Alışveriş Merkezi / Funlab Eğlence Dünyası

Funlab Eğlence dünyası 600 metrekarelik bir alan üzerine kurulmuştur. Küçük büyük her yaşa hitap eden elektronik cihazlarıyla Ailelere hizmet vermekte. FunLab İstanbul Anadolu yakasındaki bir çok alışveriş merkezinde oyun parkı bulunmakta. Hizmet yerleri sırayla şu şekildedir;
+ Buyaka Alışveriş Merkezi – Ümraniye / İstanbul
Telefon: 0216 290 78 11
Adres: Buyaka AVM Fsm. Mahallesi Balkan Cad. – Ümraniye / İstanbul
FunLab BuYaka’ya nasıl gidilir?: Buyaka’dan geçen İETT otobüs hatları Ümraniye – Buyaka (11H)
Yada; Kadıköy – Buyaka (20Ü, 10M)
Ayrıca: ÇEKMEKÖY SERVİSİ SANCAKTEPE SERVİSİ ATAŞEHİR – BATI ATAŞEHİR SERVİSİ BOSTANCI – BAĞDAT CADDESİ – KOZYATAĞI SERVİSİ

+ Emaar İstanbul – Üsküdar / İstanbul
Adres: Ünalan Mahallesi, Ayazma Cd. No:78, 34700 – Üsküdar / İstanbul
Nasıl gidilir?: Öncelikle şunu ifade edelim. Emaar, Anadolu yakasının; Ataşehir, Koşuyolu, Çengelköy, Bağdat Caddesi gibi farklı noktalarından merkeze ulaşımı sağlamak için shuttle hizmeti sunuyor. Avrupa yakasından ise, Küçükyalı Maltepe, Levent Caddesi ve metrosunun dahil olduğu noktalar üzerinden ulaşım imkanı sağlıyor. Servis hizmetini kullanmak istemeyenler için metro ile ulaşımda mümkündür. Kadıköy, Tavşantepe hattı üzerindeki Göztepe istasyonunda inildiğinde Emaar’a ulaşılıyor. Avrupa yakasından otobüsle Uzunçayır durağına kadar gelinebilir. Daha sonra ise metro ile Göztepe istasyonuna geçiş sağlanabilir. +Avrupa yakasından özel arabasıyla gelmek isteyenler; 15 Temmuz Şehitler köprüsünü kullanabilirler. Köprüden çıkışta Göztepe ve Ankara yönünde ilerlenmeli ve daha sonra Ümraniye – Çamlıca sapağına giriş yapılmalıdır. Göztepe köprüsünden Libadiye Caddesi’ne çıkıldığında Emaar’a ulaşılır.

Çocuk Oyun Alanları: XD Theatre, Outrun2, Safari Park, Eğlen-Öğren Atölyesi ve diğer kiddie ride’lar var.

Yaş Grubu: 4 – 16 yaş arası çocuklar için uygundur.

Çalışma Saatleri: Her gün: 10:00–22:00 arası hizmet vermektedir.

Fiyatlar: Karta TL yükleme sistemi ile çalışıyor. 50 TL yükleme yaptığınızda + 10-15 TL. Bonus’da onlar hediye ediyor. Ücretler her makineye göre değişiyor.

Adres: Buyaka AVM – Fatih Sultan Mehmet Mahallesi, Balkan Cd. Buyaka AVM No:56, 34771 – Ümraniye / İstanbul

Telefon: 0530 875 62 88

Novada Alışveriş Merkezi / Play Planet

Novada AVM / Play Planet
Novada Alışveriş Merkezi / Play Planet

Çocuklar ile eğlencenin bir başka adresi Novada Alısveriş merkezin’de bulunan Pay Planet. Buranın en sevdiğim yeri top havuzları oldu. Devası bir top havuzu var. Daha çok ativiteye yönelik olan bu yerde çocuğunuzla beraber kaliteli zaman geçireceksiniz. Tabi bunun dışınca eğelence makineleri vb. bir çok eğlence yerleri de mevcut.

Çocuk Oyun Alanları: Kiddy rides similasyon makineleri, dikkat ve zekâ geliştirmeye odaklı  makineler, devasa top havuzları, arabalar, motosikletler, trenler, atlıkarıncalar, uçaklar, uzay araçları, futbol ya da basketbol oyunları, hayvan figürlü eğlence makineleri ve daha fazlası ile çocuklarınız eğlenmenin zevkini sonuna kadar yaşayacak.

Yaş Grubu: 3 – 14 yaş arası çocuklar için uygundur.

Çalışma Saatleri: Pazar günü hariç her gün: 10:00–22:00 Sadece Pazar günleri: 10:00-20:00 arası hizmet vermektedir.

Fiyatlar: H.İçi 15 TL, H.Sonu 20 TL

Adres:  Novada AVM – Küçükbakkalköy Mahallesi, O-2, Şht. Şakir Elkovan Cd No:20, 34750 – Ataşehir / İstanbul

Telefon: 0530 875 62 88

Alışveriş Merkezleri / Playland 

Alış veriş merkezleri / Playland
Alışveriş merkezleri / Playland

Burasını kısaca tanımlayacak olursak özellikle oyun parkları üzerinde durulmuş, açık kapı alanları olan güzel bir yer. Hem elektronik hemde el işi oyunların bulunduğu bir yer Playland. Playland’ın İstanbul Anadolu yakasındaki bir çok alışveriş merkezinde oyun parkı bulunmakta. Hizmet yerleri sırayla şu şekildedir;
+ Kozzy alışveriş ve kültür merkezi – Kadıköy / İstanbul
+ İstmarina – Kartal / İstanbul
+ Pendorya – Pendik / İstanbul
+ Marintürk – Pendik / İstanbul
+ Maltepe park – Maltepe / İstanbul
+ Palladıum – Ataşehir / İstanbul
+ Optimum – Ataşehir / İstanbul

Çocuk Oyun Alanları: Çocuklarınıza kapalı alanlarda park ortamında oynamalarını sağlayan Playgarden, farklı görev ve senaryo sunarak puan toplamayı amaçlayan Laser Tag ve top havuzu Softplay ile hizmet veren Playland çocuklarınız için tam bir cazibe merkezi.

Yaş Grubu: 3 yaş altı çocukların girişine izin verilmiyor. Ebeveyn denetiminde bile olsa 3 yaş altı giriş yasak bilginiz olsun. 4 – 14 yaş arası çocuklar için uygundur.

Çalışma Saatleri: Her gün: 11:00–22:00 arası hizmet vermektedir.

Fiyatlar: Burasıda karta TL yükleme sistemi ile çalışıyor. Ücretler her makineye göre değişiyor.

Genel Merkez Adresi: Bağlarbaşı Mah. Sakarya Sok. No:7 – Maltepe / İstanbul

Genel Merkez Telefonu: 444 86 57

Neomarin Alışveriş Merkezi / Safari Park

Neomarin AVM / Safari Park
Neomarin Alışveriş Merkezi / Safari Park

Her yaşa hitap eden oyun alanları ile oldukça ilgi görüyor. Küçük büyük herkesin eğleneceği atlı karıncadan tutunda dönme dolaba, kaydıraklara ve daha bir çok elektronik cihazları ile sizi eskilere götürecek bir yer.  Kısa bir not geçmeden edemeyeceğim, bence buranın en büyük sorunu hafta sonları oldukça kalabalık olması. Buraya gelirken erken saatleri tercih etmekte fayda var.

Çocuk Oyun Alanları: Top havuzu, atlı karınca, dönme dolap, müzikli araba ve motor, su kaydırağı ve daha pek çok eğlence aletinin olduğu bu güzel alan çocuklar için tam bir cennet.

Yaş Grubu: 3 – 14 yaş arası çocuklar için uygundur.

Çalışma Saatleri: Her gün: 10:00–22:00 arası hizmet vermektedir.

Fiyatlar: Burasıda Jeton sistemi ile çalışıyor. Ücretler her makineye göre değişiyor.

Adres: Kaynarca Mahallesi, Neomarin AVM 6a, 34890 – Pendik / İstanbul

Telefon: (0216) 670 12 86

Bonus / Kidzania

Kidzania
Kidzania

Kidzania’da birbirinden eğlenceli 65 aktivite alanı bulunmakta. Çocukların hem motor becerilerini hem de fiziksel ve sosyal becerilerini geliştirecek 100’den fazla meslek bulunuyor. Nasıl eğleneceğine ve yapmak istediği mesleğin özgürlüğüne kavuştuğu bu alanda toplam 8.000 m²’lik kocaman bir oyun parkı var. Burası hakkında daha fazla bilgi için; Kidzania gezi yazımıza göz geçirebilirsiniz.

Çocuk Oyun Alanları: İstediği mesleği hayata geçirebileceği bir oyun parkı. Bunlardan bazılar; Ahçı, itfaiyeci, benzinci, doktor, polis vb. bir çok mesleği eğlenceli oyunlarla icra edebiliyor.

Yaş Grubu: 4 – 14 yaş arası çocukların girişine izin verilmektedir.

Çalışma Saatleri: Hafta için: 10:00-16:00 arası. — Hafta sonu ise: 10:00-20:00 arası hizmet vermektedir.

Bilet Fiyatlar: Burada girişler biletle yapılmaktadır; Çocuk için: 0-2 Yaş Giriş Ücretsiz, 3-14 Yaş Giriş 250 TL, Yetişkin 65 TL Giriş Ücreti bulunmaktadır.

Adres: Akasya, Çeçen sk. No:25, Pk:34660 Acıbadem – Üsküdar / İstanbul

Telefon: 0850 200 5439

Umarım yazımızı beğenmiş sinizdir. Bu yerler haricinde İstanbul’da gezecek onlarda yere göz atmak isterseniz sizi şöyle alalım; İstanbul’da gezilecek yerler. Başka bir yazıda tekrar görüşmek üzere size ve çocuğunuza sağlık ve mutluluk dileriz.