Ana sayfa Türkiye İstanbul

İstanbul Avrupa Yakasına Yakın Plajlar Listesi

İstanbul Avrupa Yakasında Denize Girilecek Yerler
İstanbul Avrupa Yakasına Yakın Plajlar Listesi

İstanbul Avrupa Yakasına yakın plajları keşfederek boş zamanınızı eğlenceli aktivitelere harcamaya ne dersiniz? Sevdiklerinizle birlikte keyifli zaman geçirmenin en ideal yolu olan plajda zaman geçirmek için yapmanız gereken oldukça basit!

Kısa bilgi: Bu güzel yerler haricinde; İstanbul’daki Plajlar hakkında diğer detaylı listelere ulaşmak isterseniz sizi şöyle alalım. :)

İstanbul Avrupa Yakasına Yakın Plajlar Listesi

Aşağıda sıraladığımız plajlarda yaşayacağınız deneyimi değerlendirerek hangi plajın sizin için daha ideal olacağına bir göz atın! Lafı daha fazla uzatmadan İstanbul Avrupa Yakasında denize girilecek yerler nelermiş bir göt atalım.

1. Kilyos Plajları

Kilyos Plajları - İstanbul
Kilyos Plajları – İstanbul

Kilyos, plajları ve harika etkinlikleri sayesinde dikkatleri çeken eğlenceli bir bölgedir. Doğallığın ön planda olduğu Kilyos’ta farklı plajlarda dilediğiniz deneyimi yaşamanız sizin adınıza çok özel olacaktır.

Yüksek standartlarda plajların yanı sıra ücretli – ücretsiz seçeneklerin bulunması bu bölgede birbirinden özel deneyimlere kapı aralamalısınız. Size en uygun fırsatlar ve Kilyos’un en dikkat çeken plajlarının hangileri olduğunu merak ediyor musunuz? İşte birbirinden değerli Kilyos Plajları!

 • Kilyos Halk Plajı
 • Kilyos Tırmata Beach
 • Kilyos Solar Beach Therapy
 • Kilyos Burc Beach
 • Milyon Beach

2. Silivri Plajları

Silivri Plajları - İstanbul
Silivri Plajları – İstanbul Avrupa Yakasına Yakın Plajlar

Silivri, plajları konusunda İstanbul’un en dikkat çeken bölgelerinden bir tanesi olmayı başarır. Hafta sonu kaçamağı ya da boş zamanlarda İstanbul’dan çok uzaklaşmadan tatil yapmak isteyenlerin en çok tercih ettiği seçenek Silivri Plajları olur.

Bölgenin sapsarı kumları ve tertemiz denizinde yüzmek pek çok İstanbullu için oldukça değerlidir. Siz de bu konuda en özel deneyimlerden birine kapı aralamak mı istiyorsunuz? O halde aşağıda sıraladığımız Silivri’nin en özel plajlarında zaman geçirmeye başlayabilirsiniz.

 • Silivri Plajı
 • Selimpaşa Plajı
 • Gümüşkaya Halk Plajı
 • Semizkum Mocamp Çadır ve Kamp Yeri

3. Sarıyer Altınkum Plajı

Sarıyer Altınkum Plajı - İstanbul
Sarıyer Altınkum Plajı – İstanbul

Sarıyer’de bulunan Altınkum Plajı, kadınların doyasıya zaman geçirebilecekleri özel noktalardan bir tanesidir. Sadece kadınlara hizmet vermesi nedeniyle Kadınlar Plajı olarak da anılan bu noktada tertemiz suyun keyfini çıkarırken altın sarısı kumların da sağladığı harika ortamı hissedebileceksiniz.

Kadınlara özel bir plaj olması İstanbul’da farklı bir deneyimi gündeme getirirken plajda bulunan imkânlar da yaşadığınız deneyimi bambaşka bir seviyeye taşıyor.

Sarıyer Altınkum Plajı, İstanbul’da yaşayan ve unutulmaz bir yaz eğlencesi arayan kadınlar için oldukça ideal. Üstelik tesettürlü kadınların mahrem bir noktada denize girmesi için de bu plajın olmazsa olmazlardan bir tanesi olduğunu söyleyebiliriz.

4. West İstanbul Marina Plaj

West İstanbul Marina Plaj 02
West İstanbul Marina Plaj

West İstanbul Marina 2011 yılında açılırken tesis içerisinde bulunan plaj İstanbullular için oldukça özel noktalardan bir tanesidir. 2020’de faaliyete giren plajın tesis içerisindeki en özel nokta olduğunu ifade edebiliriz.

Modern bir tesis içerisinde keyifli zaman geçirmek isteyenler için dikkat çeken West İstanbul Marina Plaj ile kaliteden yana tercih kullanabilirsiniz. Hem genç hem de yaşlılar için tercih edilebilecek bir plaj olan West İstanbul Marina Plajı; çevresinde bulunan cafe, bar, fitness ve daha pek çok alanla beklentilere cevap verir. Bu çerçevede tesiste zaman geçirmek sizin için unutulmaz bir deneyime dönüşecek.

5. Yüzme Havuzları

Yüzme Havuzları - İstanbul
Yüzme Havuzları – İstanbul Avrupa Yakasına Yakın Plajlar

İstanbul Avrupa Yakasına yakın plajlar konusunda araştırmalar yaparken yüzme havuzları konusunda da beklentilerinize cevap vermek mi istiyorsunuz? O halde yapmanız gereken sadece size en yakın yüzme havuzlarını keşfetmek.

Yaşadığınız noktaya yakın olmaları kadar beklentilerinizi karşılayacak birbirinden özel fırsatlar sunmaları da Yüzme Havuzları konusunda seçiminizi şekillendirecek. İşte Avrupa Yakasında size yakın olabilecek havuzlar!

 • Garden Pool Yüzme Havuzu
 • CVK Park Bosphorus Yüzme Havuzu
 • Ramada Plaza Yüzme Havuzu
 • Point Hotel Yüzme Havuzu
 • The Plaza Hotel Havuz
 • Park Hyatt Maçka Palas Havuz
 • Lares Park Hotel Havuz
 • Klassis Resort Hotel Havuz

Tüm bu seçenekler ve çok daha fazlasıyla buluşarak İstanbul’da yüzme heyecanını bambaşka bir seviyede yaşayın!

Elimizden geldiğince sizlere İstanbul Avrupa Yakasına Yakın Plajlar hakkında bilgiler sunmaya çalıştık. Listemize eklenmesini istediğiniz yerler varsa bize yorum olarak mutlaka yazın. :)