İstanbul Kelebek Çiftliği | Nerede ve Giriş Ücretleri – BEYKOZ

İstanbul Kelebek Çiftliği - Beykoz
İstanbul Kelebek Çiftliği - Beykoz

İstanbul’da sevdiklerinizle birlikte ziyaret edebileceğiniz, nerede olduğu merak edilen mekanlardan bir tanesi de İstanbul Kelebek Çiftliği. Botanik Park olma özelliği ile pek çok ziyaretçiyi ağırlamayı başaran bu mekanda birbirinden farklı kelebekleri keşfe çıkmayı başarabileceksiniz.

Türkiye’de ilk kelebek çiftliği olma özelliği taşırken emekli bir öğretmen olan Çiğdem Ünlü tarafından kurulması da önemlidir. Kelebeklerin yaşam serüvenlerine şahitlik etmek ve adeta görsel bir şölene katılmak adına siz de İstanbul’daki kelebek çiftliğine bir uğramalısınız. Burada yaşayacağınız deneyimin çok özel olacağını iddia ediyoruz.

Kısa bilgi: İstanbul’u bir turist gibi keşfetmek isterseniz; İstanbul gezilecek yerler yazımıza yada İstanbul’daki Parklar için oluşturduğumuz gezi listemize bir göz atabilirsiniz.

Kelebek Çiftliği Videosu

Daha çok video gelmesi için lütfen Youtube Kanalımıza Abone olun. Desteğiniz için şimdiden teşekkürler.

İstanbul Kelebek Çiftliği Tarih ve Kuruluş Bilgisi

2014 yılında emekli bir öğretmen tarafından kurulan İstanbul Kelebek Çiftliği, bu alanda bir ilk olma özelliği taşıyor.

İstanbul Kelebek Çiftliği Nerede? ve Tarihi
İstanbul Kelebek Çiftliği Nerede? ve Tarihi

Yaklaşık 5 dönümlük arazi üzerine kurulu olan çiftliğin kelebeklerin yaşaması adına özel olarak tasarlandığından da söz etmek gerekir.

Kelebeklerin çok soğuk ortamlarda yaşam sahası bulamıyor olmaları nedeniyle çiftliğin içerisindeki hava sıcaklığı yaklaşık 29 derece olarak planlanmış.

Kelebek Çiftliği
Kelebek Çiftliği

Türkiye’nin farklı noktalarında kelebek bahçeleri var olsa da özel bir çiftlik noktasında ilk olması İstanbul Kelebek Çiftliği’nin değerini arttırıyor.

Özellikle çocuklar tarafından çok yoğun ilgi gören bu mekânda siz de çocuklarınızla zaman geçirmelisiniz. Çocukların yeni canlı türleri ile tanışmasını istiyorsanız bu çiftlik tam size göre seçenekler vaat ediyor!

Yapılabilecek Aktiviteler ve İmkanlar

İstanbul Kelebek Çiftliği Giriş Ücreti ve İmkanlar
İstanbul Kelebek Çiftliği Giriş Ücreti ve İmkanlar

Kelebek çiftliğinin sınırları içerisinde yapılabilecek pek çok aktivite var. Kelebekleri görmek ve kaliteli zaman geçirmenin yanı sıra aşağıdaki aktiviteleri de gerçekleştirebileceğinizi unutmamalısınız.

Okul Gezileri: Çocukların çok yoğun rağbet gösterdiği çiftlikte okul gezilerinin yoğun bir şekilde gerçekleştirildiğinden söz etmek gerekir. Bu nedenle de gerek öğretmenler gerekse de velilerin düzenleyeceği okul etkinlikleri sayesinde bu çiftlikte geziler planlamak mümkün. Çocukların eğlenceli anlar yaşamaları bu mekânda çok ciddi boyutlara ulaşacak.

Kahvaltı İmkânı: Obur Tırtıl Cafe adıyla müşterilerine hizmet veren kafede keyifli anlar yaşarken serpme kahvaltı seçeneklerinden de yarar sağlamak mümkün! Özellikle hafta sonları çok kalabalıklaşan kafede siz de kusursuz bir deneyime kapı aralayabilirsiniz. Sevdiklerinizle keyifli bir hafta sonu kahvaltısı yapmak için mutlaka burada bir rezervasyon yaptırmalısınız.

Düğün ve Nikah Organizasyonları: Bu mekânda planlayacağınız düğün ve nikah organizasyonları sadece keyifli olmakla kalmayacak. Doğallığın da tadını fazlasıyla yakalayabileceksiniz.

Kelebek Keşifleri: Farklı kelebek türlerini incelemek ve canlılarla tanışmak isteyen çocuklar için harika turlar mümkün! İstanbul Kelebek Çiftliği’nde sizleri bekleyen birbirinden değerli seçeneklerin neler olduğuna bir göz atarak en ideal seçeneklerden yararlanabileceksiniz. Çocuklarınız için unutulmaz deneyimler ortaya çıkarmak adına siz de hemen harekete geçebilirsiniz.

İstanbul'da Kelebekler - Beykoz
İstanbul Kelebek Çiftliğine nasıl gidilir?

Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti: 2023

Ziyaret saatleri: İstanbul Kelebek Çiftliği haftanın 7 günü hizmet vermektedir.

Her gün: 10:00 – 18:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Genellikle hafta sonu çok yoğun olması nedeniyle kelebek çiftliğinde hafta içi zaman geçirmek daha değerli oluyor.

Giriş ücreti: Bu kısımda farklı ücretlendirmeleri görmek mümkün. Bu nedenle de yaş gruplarını aşağıdan incelemelisiniz.

Yetişkinler için giriş ücreti: 100 TL

Öğrenciler için giriş ücreti: 80 TL

Aile (2 yetişkin & 2 çocuk): 280 TL’dir.

Engelli ziyaretçilere % 50 indirim uygulanmaktadır.

Okul grupları ile katılım sağlanan gezilerde giriş ücretlerinde farklı indirimler uygulanmaktadır. Bu nedenle de grup halinde gezilerde önceden bilgi almanızı öneriyoruz.

İstanbul Kelebek Çiftliği Ulaşım Bilgileri

Adres: Zerzavatçı mahallesi, Fatih Sultan Cd. No: 13, Pk: 34829 – Beykoz / İstanbul

Telefon: (0532) 617 30 00

Nerede?: Beykoz’da bulunan Polonezköy Tabiat Parkı‘nın hemen yanında.

Nasıl gidilir?: Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne ulaşan çevre yolundan Kavacık yönüne saparak Riva’ya doğru ilerlemelisiniz. Beykoz Konakları karşısındaki ilk ışıklardan devam ettikten sonra 100 metre ilerde Rica – Polonezköy yoluna dönmelisiniz. İleride Pollonezköy yönüne doğru dönerek Zerzevatçıköy istikametine gitmelisiniz. Tabelalarını da görebileceğiniz çiftlik bütün görkemi ile sizleri bekliyor olacak! Burada keyifli bir deneyim yaşamak adına yol tarifini iyi incelemelisiniz.

Toplu taşıma ile: Kavacık’tan 135 A nolu otobüse binip Kelebek Vadisi durağında inerek çiftliğe ulaşım sağlayabilirsiniz.

Konum Bilgisi