Ana sayfa Beşiktaş Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı / İstanbul

Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı / İstanbul

0

Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı
Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağını sizler için gezdik ve burada neler yenir?, fiyatları nedir?, nasıl gelinir sizler için kaleme aldık. Pazar günlerinin hiç şüphesiz en güzel yanı sevdiklerimiz ile yapılan Pazar Kahvaltıları. Bu Pazar günü bir değişiklik yapıp Pazar Kahvaltımızı dışarıda yapalım dedik ve Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağına attık kendimizi.

Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı

Kahvaltı yapmak isteyenlerin uzun kuyruklar oluşturduğu sokakta kaybolmamaya dikkat edin. Şaka değil gerçekten söylüyorum sokağa girince uzun kuyruklar arasında kaybolup neredeyim ben diyebilirsiniz. Açık konuşmak gerekirse bu kadar kalabalık olacağını ben bile beklemiyordum. Daha sakin mekan bulmak için ise sokağın içerisine girip farklı mekanları seçebilirsiniz. Sokakta tahminimce 30-35 tane kahvaltcı bulunuyor. Zaten sokakta adını bu kahvaltıcılardan alıyor. Sokağa giriş yapılan dar, arnavut kaldırımlı taşlar ve mis gibi kokular sizi eski zamanlara götürüyor.

Kahvaltıcılar Sokağında Menü İçerikleri ve Fiyatları

Kahvaltı tabakları genelde aynı içerğe sahip. Peynir, zeytin, reçel,tereyağ, kaymak, bal, haşlanmış yumurta, domates, salata, fındık veya fıstık esmesi bulunmakta. Bazı mekanlarda ufak değişik değişiklikler de elbette mevcut. Kahvaltı Tabağı fiyatları 20-25 Lira arasında değişmekte.

Sadece kahvaltı tabağını tercih edeceksiniz diye bir zorunluluk yok tabi ki. İsteğe bağlı olarak omlet (karışık, sucuklu, karaşarı, peynirli vb.) menemen( pastırmalı, kavurmalı, sucuklu vb.), tost (kaşarlı, sucuklu, kaşarlı, kavurmalı vb), gözleme ( papatesli, kaşarlı, peynirli vb), pişi gibi farklı tatları da deneyebilirsiniz. Seçeceğiniz malzemelere göre bunların fiyatları da 20 – 30 Lira arasında değişmektedir.

Kahvaltıcılar Sokağı Fotoğrafları

Kahvaltıcılar Sokağı Nerede? Ve Nasıl Gidilir?

Adres: Ihlamurdere Caddesi, Çelebi Oğlu Sokak Beşiktaş/İSTANBUL

Nasıl Gidilir: Toplu taşıma veya dolmuş ile Beşiktaş Meydanı’na geldikten bulunduğunuz konuma göre;

Beşiktaş Deniz Müzesi’nin tam karşısında bulunan Kabalcı Kitapevi’nin bulunduğu sokaktan içeri girip 5 dakikalık yürüyüş sonunda solunuzda kalan Çelebi Oğlu Sokakta bulunan kahvaltıcılar sokağına ulaşabilirsiniz.

Kartal Heykeli’nin bulunduğu dörtyol ağzına geldikten sonra Çelebi Oğlu Sokağa ulaşabilirsiniz.

Araçla gelenler ise gelecekleri güzergahlara göre Karaköy-Kabataş sahil yolunu, Zincirlikuyu-Beşiktaş yolunu ya da Ortaköy-Beşiktaş sahil yollarını kullanarak beşiktaş Meydanına gelmeliler. Burada Kabalcı Kitapevi’nin bulunduğu sokaktan sağ tarafa dönerek sokağa giriş yaptıktan sonra araçlarını parketmek için Büyük Beşiktaş Çarşısı Otoparkına giriş yapmalıdırlar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here