İzmir’in En iyi 5 Aquaparkı

İzmir'in En iyi Aquaparkları

İzmir’de tatil beldeleri oldukça ünlü olsa da, aquaparklar her kesimden insanın tatil tercihlerini oluşturuyor. İzmir’de tatil yapacaklar için farklı tatil aktiviteleri sunan aquaparklar, oldukça popüler bir durumda.

İzmir’in En iyi Aquaparkları

Denizi sevmeyenler ve adrenalin sevenler için oldukça eğlenceli olan İzmir’deki aquaparklara her yıl talep çok fazla. Ailecek veya arkadaş grubunuz ile gideceğiniz İzmir aquaparkları ile doyasıya eğlenebilirsiniz. GGY ailesi olarak, İzmir’in En iyi 5 Aquaparkı listesini sizler için hazırladık.

1.ADALAND AQUA PARK

İzmir'in En iyi 5 Aquaparkı
İzmir’in En iyi 5 Aquaparkı

1999 yılından beri hizmet veren Adaland Aqua Park, Kuşadası’nda bulunuyor. Her yıl binlerce turisti ağırlayan Kuşadası Adaland, Avrupa’nın en büyük su eğlence merkezlerinden birisi. Adaland Aquapark’da çeşitli ebatlarda onlarca su kaydırağının bulunuyor. Çocuklara uygun havuz ve kaydıraklarının Kremlin kuleleri ile bütünleştiği, yetişkinler içinse jakuzi havuzu, dalga havuzu, aktivite havuzu, okyanus havuzu, tembel nehir, rafting nehri, atlama kuleleri ve tramplenler, gün boyu animasyonlar özel olarak tasarlanmış. Mayıs ve Eylül ayında hizmet veren Adaland Aqua park, İzmir’in en kaliteli su eğlence merkezidir. Giriş ücreti yetişkinler için 400 TL olup, 4 – 9 yaş 360 TL’dir.

2.YALI CASTLE AQUAPARK

İzmir'in En iyi 5 Aquaparkı
İzmir’in En iyi 5 Aquaparkı

Gümüldür’de 19 000 metrekare alan üzerinde kurulmuş olan Yalı Castle Aquapark, İzmir merkezine 50 km’dir. Kuşadası Adaland Aquapark’ına kıyasla, her şeyin ücretsiz olduğunu söylemekte fayda var. Giriş ücreti haricinde hiçbir aktivite ve yiyecek için ekstra bir bedel ödemiyorsunuz. Yağmur dansı sayesinde sıcakladığınızda serinleyebilir, kaydıraklardan çift veya grup olarak yararlanabilirsiniz. Tesiste bulunan mavi bayraklı sahillerinde deniz keyfi yapabilir, dilerseniz hem havuzlardan hem de denizden aynı anda faydalanabilirsiniz. Çocuklar için tasarlanmış korunaklı yüzme havuzları, jakuzili havuzları, 5 metre ile 14 metre arasındaki yükseklikten kayılabilecek ve uzunlukları da 19 metreden 118 metreye kadar değişen hem açık, hem kapalı tüplerden oluşan tam 18 farklı çeşit kaydıraklar tesiste aktif olarak hizmet vermektedir.

3. BALÇOVA TERMAL AQUACİTY


Termal otelin bünyesinde bulunan Aquapark’a İzmirli’lerin talebi oldukça yoğun. Balçova’da şehir merkezinde devasa bir su eğlence merkezi olan Aquacity’e giriş ücretleri diğerlerine nazaran çok uygun. Kadın günleri de düşünülmüş olan Aquacity’den öğrenciler daha uygun fiyatlara yararlanmaktadır. Animasyonları ve eğlenceli aktiviteleri ile gençlere hitap eden Balçova Aquacity’e 1 gününüzü ayırmanızı tavsiye edebiliriz.

4. AQUBA AQUAPARKI

Güzelbahçe’de Oba dinlenme tesisleri bünyesinde kullanıma açılan Aquba’ya giriş ücretleri oldukça uygun. Tüple dalıştan, havuz başındaki nargile keyfine kadar farklı ekstraları ile müşteri memnuniyetine önem veren tesis, bahar aylarında açılmakta ve Eylül’ün sonuna kadar hizmet vermektedir.

5. AQUA FANTASY

Kuşadası’nda bulunan Auqa Fantasy, otel ve aquapark olarak hizmet veren bir tesistir. Dilerseniz konaklama eşliğinde, aquparkta doyasıya eğlenebilir, dilerseniz sadece günübirlik aquapark ve havuzdan faydalanabilirsiniz. Aqua Fantasy Kuşadası Nisan ayının son günleri ile sezona merhaba diyor ve Kasım ayının başlarında ise tesisin sezonunu kapatıyor. Diğer tüm aquaparklardan daha uygun fiyatlara sahip olan Aqua Fantasy’e giriş ücreti;0-3 yaş için ücretsiz, 4-9 yaş için 430 TL, 10 yaş üzeri 375 TL’dir.