İzmir'de Az Bilinen 5 Mükemmel Koy ve Plaj
İzmir'de Az Bilinen 5 Mükemmel Koy ve Plaj Listesi

İzmir’de çok az bilinen ilgi çekici koyları öğrenerek eşsiz bir deneyim yaşamaya başlayabilirsiniz. İşte İzmirlilerin dahi çok az bildiği ve doğal güzellikleriyle dikkatleri çeken eşsiz koylar!

Kısa bilgi: İzmir planlarınıza yeni fikirler katacak; İzmir gezilecek yerler yazımıza yada sadece tatil rotanız varsa; Çeşme Plajları Koyları için oluşturduğumuz listemize mutlaka bir göz atın.

İzmir’de Az Bilinen 5 Mükemmel Koy ve Plaj Listesi

Ege’nin İncisi İzmir’de zaman geçirmek pek çok insan gibi sizin için de vazgeçilmez bir deneyim sağlıyor değil mi? Bu harika deneyimi yaşamak isterken sadece İzmir’in bilindik yerlerini gezmek olmaz. Gelin hep beraber İzmir’in mutlaka görmeniz gereken gizli kalmış koy ve plajlarına da bir göz atalım.

1. Ekmeksiz Plajı

Ekmeksiz Plajı - İzmir
Ekmeksiz Plajı – İzmir

İzmir’in Seferihisar ilçesinde Teos tarafında bulunan Ekmeksiz Plajı, doğal bir güzellik olarak pek çok insanı ağırlamayı bekliyor. Denizin karaya doğru sokulduğu bir noktada yeşil ve mavinin harika uyumunu yansıtan Ekmeksiz Plajı İzmir’de mutlaka görülmesi gereken yerlerden bir tanesi.

Teos Antik Kenti yakınlarında bulunan bu harika plaj sadece görselliğiyle değil tertemiz sularıyla da ilgi çekmeyi başarıyor. Siz de bir İzmirli ya da yolu İzmir’e düşmüş biri olarak Ekmeksiz Plajı’nda unutulmaz bir deneyime kapı aralayabilirsiniz.

2. Dolungaz Koyu

Dolungaz Koyu
Dolungaz Koyu – İzmir’de Az Bilinen 5 Mükemmel Koy

İzmir’de Karaburun sınırları içerisinde bulunan Dolungaz Koyu’nda zaman geçirmenin harika bir deneyim olacağını bilmelisiniz. Sessiz, sakin ve doğayla iç içe bir deneyim yaşamak isteyenler için oldukça etkileyici bir seçenek olarak tercih edeceğiniz Dolungaz Koyu iri çakıl taşlı plaja sahiptir.

Kamp imkânları da bulunan bu harika noktada zaman geçirmek adına yapmanız gereken sadece sevdiklerinizle keyifli zaman geçirmek olmalı!

3. Bademli Ilıcası

Bademli Ilıcası 
Bademli Deniz Ilıcası Koyu

İzmir’de az bilinen ama görselliğiyle kendine hayran bırakan bir nokta olan Bademli Ilıcası’nı görmemek olmaz. İzmir’in saklı kalmış mükemmel koyları arasındaki Bademli Ilıcası hem tarihi hem de kültürel anlamda oldukça ilgi çekici bir yer.

Dikili Bölgesi‘nde Denizle buluşabileceğiniz bu koyun hemen arkasında yükselen ağaçlarla çevrili tepeler görkemli bir görsellik sunuyor. Üstelik temiz ve buz gibi sularda yüzmek herkesi tatmin edecek bir deneyime dönüşüyor.

4. Kleopatra Koyu

Kleopatra Koyu
Kleopatra Koyu – İzmir’de Az Bilinen 5 Mükemmel Koy

Çeşme Bölgesi’nin en ilgi çekici noktalarından bir tanesi olan Kleopatra Koyu sadece görsel anlamda değil doğallık ve sükûnet anlamında da özel noktalardan bir tanesi.

Bu nedenle de Kleopatra Koyu’nda zaman geçirmek hemen herkes için oldukça özel olduğunu ifade edebiliriz. Masmavi suları ve altın sarısı kumlarıyla dikkatleri üzerine çeken Kleopatra Koyu’nda zaman geçirmenin ayrıcalıklarını yaşamalısınız.

Özellikle de kusursuz bir deneyim yaşamak istediğinizde size özel bir seçenek olarak bu noktayı mutlaka değerlendirmelisiniz.

5. Mersinaki Koyu

Mersinaki Koyu - İzmir
Mersinaki Koyu – İzmir

İzmir’in Foça bölgesinde bulunan Mersinaki Koyu özellikle kamp yapmak isteyenler için özel bir yer. Doğallığın yanı sıra tertemiz bir koy olmasıyla da dikkatleri üzerine çeken Mersinaki Koyu’nda sevdiklerinizle unutulmaz anlar yaşayacaksınız.

Saklı kalmış bir cennet özelliğindeki koyun çok yoğun tercih edilmemesi nedeniyle temiz olması da büyük bir ayrıcalık.

Sizin de, ‘İzmir’de Az Bilinen 5 Mükemmel Koy ve Plaj’ listemize eklenmesini istediğiniz farklı yerler var ise bize yorum olarak yazmayı unutmayın! :)