İzmir Gazi Kadınlar Sokağı
İzmir Gazi Kadınlar Sokağı

İzmir’de gezilmesi gereken yerler dendiğinde akıllara ilk gelen adreslerden birisi Gazi Kadınlar Sokağı’dır. Alsancak’ta bulunan Gazi Kadınlar Sk.; bünyesinde çeşitli pubları, diskoları ve kareoke kafelerini bulundurmakta ve eğlencenin nabzını tutmaktadır.

Önemli Bilgi: İzmir’in keşfedilmemiş yerlerini keşfetmek, tarihi sokaklarında gezmek ve en güzel koylarında yüzmek istiyorsanız İzmir’de gezilecek yerler için oluşturduğumuz listemize mutlaka bir göz atın, pişman olmayacaksınız. :)

İzmir Gazi Kadınlar Sokağı

1453 sokak olarak da bilinen Gazi Kadınlar Sokağı’nda ne yenir, civarında gezilecek yerler nerelerdir, sevgiliyle yapılabilecek şeyler nelerdir gibi soruların yanıtlarını bu içerikte sizlerle paylaşıyoruz!

Gazi Kadınlar Sokağı’nda Gece Hayatı

Gazi Kadınlar Sokağı
Gazi Kadınlar Sokağı

Alsancak; bilindiği üzere İzmir’in en hareketli eğlence hayatının olduğu ilçelerden birisidir. 1453 sokak’ta ise sabahlara kadar dans etmek isteyenlerin ve farklı mekân tasarımların sevenlerin tek adresi.

Alsancak’ta uygun fiyatlı diskoların yer aldığı Gazi Kadınlar Sokağı’nda farklı konseptlerle hizmet veren eğlence mekânlarını bulmakta mümkün. Herkesin özgür bir şekilde dans edebildiği ve genel olarak polislerin de devriye gezdiği Gazi Kadınlar Sokağı’nda dahi dans eden insanları görebilmek mümkün.

İzmir’liler Gazi Kadınlar Sokağı’nda diledikleri gibi eğlenebilirken turistler de kendi tarzlarına uygun eğlence mekânlarını seçerek “gönüllerince” eğlenebilmektedir. Zira, tarzlarını sık sık yenilen mekanlar; Gazi Kadınlar Sokağı’nda bulunuyor.

Gazi Kadınlar Sokağı’nda Ne Yemeli?

Gazi Kadınlar Sokağı’nda yemek yenebilecek yerler oldukça çeşitlidir. Zira; bu sokak, Alsancak’ın göbeğinde yer almaktadır. Bu nedenle; dönerciler, kebapçılar, yabancı mutfaklar ve aperatif tatlar gibi çeşitli lezzetleri Gazi Kadınlar’da bulmak mümkündür. Ancak; İzmir’liler eğlenceden önce yâda sonra mutlaka Gazi Kadınlar Sokağı’nın köşesinde yer alan kumrucu ve boyozcuya uğramaktadır. Siz de alkol aldıktan sonra acıktığınızı hissederseniz köşede yer alan boyozcu ve kumrucuya uğrayabilir ve bir şeyler atıştırabilirsiniz.

Gazi Kadınlar Sokağı Civarında Gezilecek Yerler

Alsancak’ta 1453 Sokağına en yakın yerler de aslında İzmir’de gezilmesi gereken diğer yerlerden. Örneğin; Gündoğdu Meydanı da Alsancak’a yakın bir konumda bulunmakta ve oldukça fazla turist çekmektedir. Miting, kutlama ve konserlere ev sahipliği yapan Gündoğdu Meydanı’nda muhteşem deniz manzarasına karşı midye yemenin keyfi paha biçilemez!

Gündoğdu Meydanı’nda dinlenme molası verdikten sonra müze gezmeyi seviyorsanız yakın mesafede bulunan Atatürk Müzesi’ne gidebilir ve kısa bir ziyarette bulunabilirsiniz.

Gazi Kadınlar Sokağı’nda Yapmadan Dönmemeniz Gereken Şeyler

Alsancak’ta yer alan Gazi Kadınlar Sokağı ve civarındaki sokaklarda dolaşmadan ve doyasıya eğlenmeden İzmir’i gezdim dememelisiniz. Tren, Clinic ve Vecihi gibi farklı konseptlerde eğlence sunan mekanlara gitmeli ve biraz eğlenip diğer mekanlara göz atmalısınız. Ayrıca, denizin kenarında yer alan bu sokakta dilek feneri uçurmakta oldukça popüler. Sevdiğinizle birlikte eğlenceli bir akşam geçirdikten hemen sonra dilek feneri uçurabilir ve vapur gezintisine çıkabilirsiniz.

Gazi Kadınlar Sokağı’nda Alışveriş

Alsancak, gerek tarihi gerekse de turistik bir ilçe olması sebebiyle sizlere alışveriş konusunda oldukça çeşitlilik sunabilmektedir. El yapımı ürünleri rahatlıkla bulabileceğiniz Gazi Kadınlar Sokağı’nda alışveriş yapabilir ve sevdikleriniz için özel hediyelikler alabilirsiniz. Ayrıca, farklı giyim tarzları için de alternatif giyim mağazalarını sizlere sunabilen Gazi Kadınlar Sokağı, ünlü markaları da bünyesinde barındırabilmektedir.

Gazi Kadınlar Sokağı’na gelip te almadan dönmemeniz gereken bir şey söylememiz gerekir ise elbette Alsancak logolu bardaklar, çantalar veya hediyelik eşyalar diyeceğiz.

Gazi Kadınlar Sokağı’nda Nerede Kalınır?

İzmir’de gece hayatını deneyimlemek isteyenlerin gözü kulağı mutlaka Gazi Kadınlar Sokağı’nda olmalı. Alsancak’ta en popüler eğlence mekanlarını barındıran bir sokak olan Gazi Kadınlar Sokağı’nda doyasıya eğlendikten sonra hemen dinlenmek isterseniz de çevrede iyi oteller bulunuyor.

Her bütçeye yönelik bir konaklama şansı sunan Alsancak’ta Gazi Kadınlar Sokağı’na yakın olan otellerin adları ise aşağıdaki gibidir:

Hotel Apart Alsancak

Viva La Vita Boutiqe Hotel

Veramor Hotel

Otel Balca

Gazi Kadınlar Sokağı’na Ne Zaman Gidilir?

Tatil rotanızı Gazi Kadınlar Sokağı’na doğru çevirecekseniz mutlaka bahar aylarında ve yaz aylarında Alsancak’a gelin. Zira, kışın Gazi Kadınlar Sokağı’ndaki mekanlarda çok fazla kişi olmamakla birlikte konsept kutlamalar ve eğlenceler de olmuyor. Mart ayından itibaren her gün doyasıya eğlenme garantisi sunan Gazi Kadınlar Sokağı’na gelmek için en uygun tarih bahar ve yaz aylarıdır.

Gazi Kadınlar Sokağı’na Nasıl Gidilir?

Alsancak’ta bulunan Gazi Kadınlar Sokağı’na gitmek için dilerseniz Kıbrıs Şehitleri’nde inerek kısa bir yürüyüş yapabilir dilerseniz de Gazi Kadınlar Sokağı’na en yakın taksi duraklarında inebilirsiniz.