Bodrum’da denize girilebilecek bir başka plaj ile karşınızdayız. Karaincir Plajı özellikleri, giriş ücreti, nerede? Ve nasıl gidilir? Bilgileri yanı sıra merak edilen pek çok bilgiye yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

Dipnot: Hazır buralara kadar gelip denizin keyfini sürmeyi planlarken sadece bir plaj yada bir koy görüp gitmeyin, Bodrum’daki plajlar ve koylar için oluşturduğumuz listemize de mutlaka bir göz atın.

Karaincir Hakkında Genel Bilgiler

Sessiz, sakin ve huzurlu bir tatil arayanlar için kesinlikle tavsiye edebileceğimiz bir yer Karaincir. Güzelliği, denizi ve doğası ile Bodrum’un gizli cenneti desek abartmış olmayız. Sessiz ve sakin olması tercih edilmemesinden dolayı değil tabi ki.

Hem kredili giriş ücretli olması hem de Bodrum’un en soğuk denizine sahip olması insanları burayı tercih ederken iki kere düşünmeye davet ediyor. Artı yönlerinden bir diğeri ise plaj çevresindeki pek çok işletmenin motel ve pansiyon hizmeti veriyor olması. Üstelik uygunda.

Tabi beş yıldızlı bir otel konforunda değilse de öyle yüksek beklentisi olmayanlar için oldukça uygun. Hem merkezi konumda hem sessiz ve sakin hem de çok sayıda konaklama imkânı olması burayı diğer plajlara göre bir adım öne alıyor.

Karaincir Plajı Özellikleri

Yukarıda da belirttiğim gibi deniz seviyesi Bodrum Plajları arasında en soğuğu. 30-35 derecelik havalarda bile buz gibi bir denizi var. Soğuk su severler için büyük nimet.

Deniz tabanı ve sahili incecik altın sarısı bir kumsal. Temizlik ve berraklık açısından da diğer Bodrum plajlarından hiçbir farkı yok. Oldukça temiz ve berrak. Cam gibi yani. Sahil için de temiz olduğunu söyleyebiliriz. Zaten özel işletmeler tarafından işletildikleri için düzenli temizlikleri yapılıyor.

Deniz genellikle sakin ve dalgasız. Bunların haricinde deniz seviyesinin yavaş yavaş derinleştiğini bu sebeple yeni yüzmeye başlayanların ve çocuklu ailelerin dikkatli olmaları gerektiğini de hatırlatalım.

Karaincir Plajı Giriş Ücreti 2022

Karaincir Plajı Giriş Ücreti
Karaincir Plajı Giriş Ücreti

İşletmelerden herhangi birisini tercih edip şezlonga yerleşebilirsiniz. Giriş ücreti adı altında ortalama 80-100 TL civarında bir ücret ödemeniz gerekiyor.

Tabi bu ücreti içeride yiyecek içecek olarak geri alıyorsunuz. Üstelik şezlong ve şemsiye ücreti de içinde. Yani fiyat bakımından da ele alacak olursak pek çok plaja göre daha avantajlı diyebiliriz.

Son olarak her işletmenin kendine ait duş ve soyunma kabini bulunuyor. Ve bir şey daha konaklamayı düşünüyorsanız rezervasyon yaptırmadan önce iyice bir araştırma yapmanızda fayda var. Zira fiyatlar arasında uçurum olmasa da hizmet kalitesinde fark var.

Karaincir Plajı Nerede? Ve Nasıl Gidilir?

Adres: Akyarlar, Pk: 48960 – Bodrum / Muğla

Ulaşım: Araç ile gelmek isteyenler Bodrum merkezden yaklaşık yarım saatlik yolculuk sonrası buraya ulaşabilirler.

Toplu taşıma ile gelmek isteyenler de Bodrum merkezden Akyarlar minibüslerini kullanarak yaklaşık 45-50 dakikalık yolculuk sonrası buraya ulaşım sağlayabilirler.

Konum Bilgisi