Kartaltepe Tabiat Parkı - Tekirdağ
Kartaltepe Tabiat Parkı - Tekirdağ

Kartaltepe Tabiat Parkı, Tekirdağ sınırları içerisinde bulunan, nerede olduğu oldukça merak edilen özel noktalardan bir tanesi. Ganos Dağı’nda yüksek rakımda bulunan bu park Marmara Denizi’ne tepeden bakan oldukça önemli noktalardan bir tanesi.

Bu yönüyle de sadece bir tabiat parkı değil manzarasıyla fark yaratan bir seyir noktası özelliğinde. Bölgenin en önemli güzelliklerinden bir tanesi olan Kartaltepe; Süleymanpaşa ve Şarköy ilçelerinde bulunuyor. Üstelik park bölgenin canlanmasında da büyük bir öneme sahip.

Kısa bilgi: Hazır Tekirdağ‘a kadar gelmişken Uçmakdere Kamp Alanlarını da ziyaret etmeyi unutma! :)

Kartaltepe Tabiat Parkı Hakkında Bilgiler

Kartaltepe Tabiat Parkı Ziyaret Saatleri
Kartaltepe Tabiat Parkı Ziyaret ve Giriş

254 hektar alan üzerine kurulu olan bu eşsiz tabiat parkı, Tekirdağ – İstanbul Yolu üzerinde bulunuyor. Süleymanpaşa ilçesine yaklaşık 7 kilometre uzaklıktaki bu alan doğal anlamda çok dikkat çeken yerlerden bir tanesi.

Tekirdağ halkı başta olmak üzere bölgeden gelen pek çok insan için dinlenme ve vakit geçirmek adına kusursuz bir seçenek oluyor. İstanbul’dan Tekirdağ’a doğru yola çıkanlar için de önemli bir durak noktası haline gelişmiş durumda.

Yapılabilecek Aktiviteler

Kartaltepe Manzarası - Tekirdağ
Kartaltepe Manzarası – Tekirdağ

Tekirdağ’ın önemli cazibe merkezlerinden bir tanesi olan Kartaltepe Tabiat Parkı, dikkat çeken özellikleriyle ihtiyaçlara cevap vermeyi başarıyor.

Özellikle de kalite odaklı bir çözüm tercih etmek isteyenler için avantajlı seçenekler sunan bu tabiat parkında yapılabilecek aktiviteler oldukça fazla. Siz de bölgeyi keşfe çıkmak istiyorsanız neler yapabileceğinizi değerlendirmeye başlamalısınız!

Kartaltepe Tabiat Parkı Nerede?
Kartaltepe Tabiat Parkı Nerede ve Aktiviteler

Mesire Alanı: Bölge halkının ve İstanbul’dan gelenlerin eşsiz bir manzaraya karşı zaman geçirmek istediği bu tabiat parkı mesire alanı olarak kullanılıyor. Kamelyaları bulunan ve piknik yapmak adına çok özel bir yer olduğunu söyleyebiliriz.

Buraya gelen hemen herkesin eğleneceğini söyleyebiliriz. Üstelik manzara konusunda büyük bir tutkunuz varsa parktan ayrılmak istemeyeceksiniz.

Yamaç Paraşütü: Dinlenme mekânı olmasının yanı sıra yamaç paraşütü heyecanını yaşamak isteyenler için de oldukça dikkat çekici seçeneklerden bir tanesi.

Bölgenin harika bir manzara sunması ve yamaç paraşütü ile bu deneyimin bir başka seviyeye ulaşması sayesinde bölgede farklı deneyimler yaşamak mümkün.

Özellikle de boş zamanlarında farklı aktiviteler gerçekleştirmek isteyenler için Kartaltepe Tabiat Parkı dikkat çekici bir yer olmayı başarıyor.

Çocuklar için Oyun Alanı: Çocuklu ailelerin sık sık tercih ettiği noktalardan bir tanesi olan Tabiat Parkı, çocukların unutulmadığı bir yer olma özelliği taşıyor.

Kaydırak ve diğer bazı oyuncakların yerleştirildiği Tabiat Parkı ailelerin kaliteli deneyim yaşarken çocukların da eğlenmesine imkân tanıyor. Bu nedenle de çocuklu aileler için Kartaltepe ideal bir seçenek oluyor.

Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücretleri: 2023

Ziyaret saatleri: Tabiat Parkı, 24 saat açık ve ziyaretçilerin sürekli olarak tercih edebileceği bir yer.

Giriş ücreti: Kartaltepe Tabiat Parkı’na girişlerde alınan ücretleri şu şekilde sıralamak mümkün.

  • Bisikletle Giriş – 10 TL
  • Bireysel Giriş – 10 TL
  • Motosikletle Giriş – 15 TL
  • Otomobille Giriş – 25 TL
  • Minibüsle Giriş – 74 TL
  • Midibüsle Giriş – 120 TL
  • Otobüsle Giriş – 260 TL

Kartaltepe Tabiat Parkı Ulaşım

Adres: Uçmakdere, Mürefte-Barbaros Yolu, Pk: 59800 –  Şarköy / Tekirdağ

Telefon: 0532 770 08 09

Nerede?: Tekirdağ ve Şarköy arasında bulunan Tabiat Parkı’na gidiş için Tekirdağ’dan Mürefte – Barbaros Yolu istikametinde ilerlemelisiniz.

Nasıl gidilir?: Yeniköy’e yaklaştığınızda karşınıza gelen yol ayrımında sola doğru saparak tabelaları takip edebilirsiniz.

Konum Bilgisi