Uçmakdere Kamp Alanları
Uçmakdere Kamp Alanları

Uçmakdere kamp alanları denildiğinde en çok merak edilen; deniz manzarası, yamaç paraşütü, konaklama, giriş ücretleri ve nerede hangi aktiviteler yapılabileceğine dair cevaplar. Bizde bu konulara ışık tutacak beğeneceğinizi düşündüğümüz güzel bir gezi yazısı hazırladık.

Şehir karmaşasından uzaklaşmak ve kendinizi doğanın en bakir topraklarına bırakmak için Uçmakdere Kamp Alanları tercihinde bulunarak eşsiz bir tatil yapma fırsatını yakalayabilirsiniz. Günümüz insanının tatil konusunda oteller ve lüks eğlenceler yerine daha çok doğal güzelliklere yönelmesi şehir karmaşasının getirdiği olumsuzluklardan kurtulabilmenin bir gerekliliği oluyor.

Anadolu’da bulunan birbirinden özel ve güzel kamp ve tatil alanlarında sevdiklerinizle güzel saatler geçirirken şehir ve iş yaşamının stresini enfes bir şekilde üzerinizden atabileceksiniz. Özellikle Marmara Bölgesi’ndeki bireylerin kaçış noktası olarak değerlendirebilecekleri alanlar sınırlı sayıda olsa da bazı alanların insanlar tarafından bilinmiyor olması kamp ve dinlence alanı yok algısını yaratır. Uçmakdere Kamp alanları da söz konusu durumdan nasibini alan bir bölge olarak biliniyor.

Kısa bir Video

Yazımıza geçmeden önce beğeneceğinizi düşündüğümüz güzel bir video ile başlamak istedik. Daha çok video gelmesi için lütfen Youtube Kanalımıza Abone olun. Desteğiniz için şimdiden teşekkürler.

Uçmakdere Kamp Alanları Hakkında Bilgiler

İstanbulluların son dönemlerde kurtuluş noktası olarak gördükleri bu alan İstanbul’dan yaklaşık 185 km mesafede bulunan Tekirdağ’a bağlı bir köydür. Denizin hemen yanı başında olması ve henüz bozulmamış coğrafyası sayesinde gören herkesi kendine hayran bırakması ile adeta bir cennet köşesi olarak değerlendirilir. Köy olması nedeni ile turistik tesisleşmenin çok görülmedi Uçmakdere’de genel anlamda kamp alanlarının varlığından söz edilebilir.

Uçmakdere Sahili
Uçmakdere Sahili

Bir tarafta masmavi denizin ferahlatıcı etkisi diğer yanda ise orman yeşili ile huzur sunan güzellik bu köye ilgiyi gün geçtikçe arttırmayı başarıyor. Türkiye’de kamp yapılacak yerler dendiğinde hiç şüphesiz listenin üst sıralarına yerleştireceğimiz bu köyde zamanın nasıl akıp gittiğini anlayamayacağınız gibi doğal güzelliklere de doyamayacaksınız.

Uçmakdere Yamaç Paraşütü

Buranın güzel manzarasını tepeden görmek isterseniz belirli bir ücret karşılığında yamaç paraşütü yapabilir yada paraşüt eğitimlerine katılarak sertifikalı paraşütçü olabilirsiniz.

Uçmakdere Yamaç Paraşütü
Uçmakdere Yamaç Paraşütü

Yolunuz buraya düşerse bu keyfi yaşamadan asla geri dönmeyin. :) Paraşüt yapan arkadaşlarımızın havadan görüntüsü ve iniş pistlerini kayda aldığımız ufak bir video ile sizleri başbaşa bırakıyoruz. Ayrıca yamaç paraşütün fiyat bilgilerini aşağıya ekledim.

Yenmesi Gereken Yöresel Yemekler

Uçmakdere bölgesi köy havasını fazlası ile hissettirdiğinden burada yöresel lezzetleri tatmak muhteşem bir ayrıcalık olur. Hem köylü kadınlar hem de burada sizlere hizmet veren butik kafelerde aşağıdaki yöresel lezzetlerin tadına bakmayı ihmal etmemelisiniz.

Tarhana; Türkiye’nin hemen her yerinde tadı ve enfes görüntüsü ile çok tercih edilen ürünlerden bir tanesi olan tarhana; Tekirdağ’da da çok sevilen ve tercih edilen bir yemektir. Uçmakdere’ye geldiğinizde burada mutlaka Tarhana lezzetini denemelisiniz.

Tekirdağ köftesi; görsel olarak Akçabat köftesi gibi görünse de yapılışı ve içine konan malzemeler bakımından kendine has bir lezzet olmayı başarır. Bu nedenle Tekirdağ köfte bu şehre gelen herkesin kesinlikle tercih etmesi gereken tatlardan bir tanesi olarak ön plana çıkar.

Cizleme; Görsel açıdan krep ile birebir gibi gözükse de cizleme ve krep birbirinden tamamen farklı lezzetlerdir. Bu anlamda Tekirdağ’da ve özellikle Uçmakdere bölgesinde mutlaka bu tat ile buluşmanızı öneriyoruz.

Manda Yoğurdu; Tekirdağ’da kırsal bölgeye gelen hemen herkesin aklında farklı lezzetlerle buluşmak olsa da ağzının tadını bilenler için ilk seçenek hiç şüphesiz manda yoğurdu olur. Kırsal bölgede doğal olarak beslenen mandalardan elde edilen bu yoğurt seyahatinizin en keyifli dakikalarını yaşamanıza katkı sağlayacak!

Uçmakdere Kamp Alanları Konaklama İmkanları

Bu alanda sizlere otel ve pansiyon önerisi yapacak değiliz elbette! Hiç şüphesiz sizler için en uygun konaklama olan kamp çadırını burada farklı bir heyecanla yaşayabilmeniz adına sizlere çeşitli öneriler sunuyor olacağız.

Uçmakdere Kamp Alanı - Çadır Keyfi
Uçmakdere Kamp Alanı – Çadır Keyfi

Deniz mavisi ve orman yeşilini buluşturan bu bölgede kamp için uygun alanlar bol bol mevcut. Sizin için en uygun alanı hem manzara hem de imkanları kontrol ederek tercih etmeniz daha keyifli zaman geçirebilmeniz açısından doğru olacaktır. Ancak unutmadan şunu belirtmek gerekir ki burada kamp yaparken yer kirası ödemeniz gerekecektir. Kamp çadırınız da yoksa çadır için belirli bir ücret ödeyerek hizmet alabilirsiniz.

Giriş Ücretleri ve Ziyaret Saatleri

Giriş ücreti: Denize sıfır kamp alanında kişi başı: 50 TL ücret karşılığında çadır kurabilirsin.

Yamaç paraşütünün ücreti ise: 450 TL arasındadır.

Ziyaret saatleri: Uçmakdere Kamp alanlarına girmek için belirli bir saat bulunmadığını en başından belirtmek gerekir. Kamp yapacağınız bölgeye ulaştıktan sonra giriş yapmalı ve ücretinizi ödeyerek keyifli bir kamp macerası yaşayabilirsiniz.

Ulaşım Bilgileri

Adres: Uçmakdere, Pk: 59800 – Şarköy / Tekirdağ

Nerede: Tekirdağ’ın Şarköy ilçesine bağlı bir köy statüsündeki Uçmakdere şehir merkezinden yaklaşık 42 km uzaklıktadır.

Nasıl gidilir?: Bu köye ulaşmak isteyen seyahat severlerin Tekirdağ’dan yola çıkarak Kumbağ istikametine doğru yol alması gerekir. Kumbağ mevkiine ulaştıktan hemen sonra orman yolunu takip ederek önce Yeniköy sonrasında da Uçmakdere köyüne ulaşabilirsiniz. Yolculuk sırasında sağlı sollu güzel manzaralarla karşılaşabileceğinizi bu nedenle fotoğraf makinenizi hazır etmenizi söyleyebiliriz.

Konum Bilgisi