Kazdağı Cam Seyir Terası - Balıkesir
Kazdağı Cam Seyir Terası - Balıkesir

Şahindere Kanyonu olarak da bilinen Kazdağı Cam Seyir Terası, Balıkesir’in doğal güzelliklerine doymak isteyen herkesin nerede olduğunu merak ettiği manzarası ile görülmesi gereken bir yer.

Görsel anlamda kendine hayran bırakan bu terasta fotoğraf çekinmek ve zaman geçirmek oldukça özel. Siz de bu konuda beklentilerinize en iyi şekilde cevap verecek bir mekân olan Şahindere Kanyonu Cam Seyir Terası’nı ziyaret edebilirsiniz.

Kısa bilgi: Hazır Balıkesir‘e kadar gelmişken Kaz Dağları gezilecek yerler için oluşturduğumuz listemize de bir göz atmanızı öneririm. :)

Cam Seyir Terasının Videosu

Daha fazla video gelmesi için lütfen Youtube Kanalımıza Abone olun. Desteğiniz için şimdiden teşekkürler.

Kazdağı Cam Seyir Terası Hakkında Gezi Bilgileri

Doğal dokunun korunması ile birlikte adeta görsel bir şölen sunması adına yapılandırılan Kazdağı Cam Seyir Terası sayesinde dikkat çekici bir deneyim yaşayabileceğinizi ifade edebiliriz.

Cam Seyir Terası - Balıkesir
Şahindere Kanyonu Cam Seyir Terası

Bölgenin hâkim bir noktasına yerleştirilen teras sayesinde bölgenin bütün güzelliklerini keşfedebilirsiniz. Özellikle ormanlarla kaplı Kazdağı’nın görüntüsü ve dağlardan esen serin havanın ortaya çıkardığı atmosfer sayesinde kusursuz anlar yaşayabileceksiniz.

836 rakımlı Şahinderesi Kanyonu üzerine inşa edilen bu harika seyir terası 2019’da yapılmaya başlanmış ve 2021 yılında faaliyete girmiştir. Yılın 12 ayı boyunca turistlere kaliteli bir deneyim sunması beklenen Seyir Terası, bölgenin ilgi çekici güzelliklerinden bir tanesi olarak kabul görmektedir.

Yapılabilecek Aktiviteler

Kazdağı Cam Seyir Terası Aktiviteler
Kazdağı Cam Seyir Terası Aktiviteler

Kazdağı Cam Seyir Terası, bölgenin en ideal güzelliklerinden bir tanesi olması kadar yapılabilecek aktiviteler konusunda da oldukça etkileyicidir.

Şimdi hazırsanız görsel anlamda ilgi çekici olması kadar coğrafyasıyla da kendine hayran bırakan Şahinderesi Kanyonu üzerine kurulu bu seyir terasında neler yapabileceğinize bir bakalım!

Doğal Güzellikleri Keşif: Doğanın insanoğluna sunduğu birbirinden özel manzaraları gözlemlemek istediğinizde bu kanyonu tercih etmelisiniz. Dağ, orman ve deniz manzarasını bir arada sunan bölgede size en uygun deneyimi yaşayabileceğinizi iddia ediyoruz.

Özellikle de şehrin karmaşasından sıkılan ve bu konuda fark yaratan seçeneklere kapı aralamak isteyen hemen herkes için seyir terasında zaman geçirmek gerekir. İster gün batımında ister günün herhangi bir anında bu yüksek tepeden güzellikleri izlemenin tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz.

Fotoğrafçılık: Doğa, manzara ya da kuş fotoğrafçılığı yapmak istediğinizde en ideal bölgelerden bir tanesi de Kazdağı Cam Seyir Terası olacaktır. Bu bölgede size en ideal manzaraları yakalarken harika fotoğraflar çekebileceğinizi de söyleyebiliriz.

Fotoğraf makinenizle keşfetmeniz gereken bu bölgede günün farklı saatlerinde ışığın da gücünü kullanarak etkileyici fotoğraflar çekebilirsiniz. Balıkesir Edremit’in bu çok özel noktasında fotoğrafçılık deneyimi yaşamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Kamp: Kazdağı Milli Parkı içerisinde yer alan Seyir Terasına yakın noktalarda kamp deneyimi yaşayabileceğinizi unutmamalısınız.

Bölgenin güzelliklerini keşfederken kamp deneyimini de yaşayarak bölgeyi doyasıya hissedebilirsiniz. Kamp yapmak için ideal alanları bulunan Kazdağı Milli Parkı içerisinde olmak size çok iyi gelecek!

Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti: 2023

Ziyaret saatleri: Bu güzel mekana 09:30 – 17:30 saatleri arasında giriş yapabilirsiniz.

Giriş ücreti: Aşağıdaki listeyi dikkate alarak ödeyeceğiniz ücretleri inceleyebilirsiniz.

  • Şahıs Ücreti: 20 TL
  • Şahıs (İndirimli): 10 TL
  • Motorsiklet, ATV: 28 TL
  • Otomobil, Kamyonet, Pickup: 47 TL
  • Minibüs: 121 TL
  • Midibüs: 165 TL
  • Otobüs: 370 TL
  • 1 Ünite Çadır Yeri: 50 TL

Kazdağı Cam Seyir Terası Ulaşım Bilgileri

Kazdağı Cam Seyir Terası - Balıkesir
Kazdağı Cam Seyir Terası Nerede

Adres: Cumhuriyet, Pk: 10390 – Edremit / Balıkesir

Telefon: (0266) 373 14 80

Nerede?: Balıkesir’in Edremit ilçesine bağlı Altınoluk – Doyran mahallesinde bulunan Kazdağı Cam Seyir Terası’na ulaşım için Edremit’ten Altınoluk’a doğru yola çıkmalısınız. Yaklaşık 2 saatlik yolculuk için ister kendi aracınızı ister toplu taşımayı tercih edebilirsiniz.

Nasıl gidilir?: Altınoluk Sahil Yolu üzerinde Altınoluk Amfi Tiyatro tarafına doğru sağa dönerek Şahindere Kanyonu Piknik Alanı sağınızda kalacak şekilde yolu takip etmelisiniz.

Cam Seyir Terası’nın çok yakın bir noktasına kadar aracınızla geldikten sonra kalan kısmı yaya bir şekilde kat edebilirsiniz.

Kendi aracınızla seyahat edecekseniz yolun bir kısmının kötü olduğunu bilmelisiniz. Köy yolu olması nedeniyle zaman zaman toprak yolda ilerlemenizi gerektirir.

Konum Bilgisi