Kesebir Beach - Balıkesir
Kesebir Beach - Balıkesir

Cunda Adası dendiğinde nerede olduğu merak edilen bir diğer yer de Kesebir Beach ve plaj olanakları hakkında özel bilgiler. Biz de burası hakkında merak edilenlere cevap niteliğinde bir gezi yazısı hazırladık.

Harika bir tatil için tercih edilebilecek en iyi rotalardan biri olan Cunda’nın hem tarihi bir yer hem de doğal güzelliklere sahip bir cennet olması birçok açıdan tatilin dolu dolu geçmesini sağlıyor. Orta Çağ’dan beri yerleşim yeri olarak kullanılan Cunda’nın eskiden Rum korsanlarının yaşadığı ve son vakitlerini burada ibadet ederek geçirdiklerine yönelik hikayeler var. Mesela, Cunda’nın Güvercin Adası bölümünde çok eski döneme ait bir manastır var. Bu manastır, Rum korsanların günah çıkarması için inşa edilmiş.

Kesebir Beach - Balıkesir
Kesebir PLajı Cunda – Balıkesir

Cunda Adası ile alakalı yazılacaklar çok fazla. En çok merak edilen ise, plajları. Bölgenin en popüler plajlarından biri de Kesebir. Buranın bir önemli özelliği ise, Ada’nın en köklü aileleri tarafından işletilmesi. Yani en eski plajı. Oldukça samimi ve sıcak bir ortamı var. İmkanlar ise çok iyi. Ayırt edici diğer özelliği ise, fiyatların uygunluğu. Cunda’da birçok plaja giriş ücretli. Şezlong ve şemsiye kiralama bedelleri yüksek. Ancak burası gayet uygun fiyata şezlong ve şemsiye imkanı sunan plajlar arasında.

Önemli: Hazır buralara kadar gelmişken sadece bir plaj yada bir koy görüp gitmeyin, Cunda Adası plajları ve koyları için oluşturduğumuz listemize de mutlaka bir göz atın.

Kesebir Beach Videosu

Daha çok video gelmesi için lütfen Youtube Kanalımıza Abone olun. Desteğiniz için şimdiden teşekkürler.

Kesebir Beach Genel Özellikleri

Altın rengi kumsalı ile misafirlerini etkileyen plajın sığ sularına masalar kurulu. Ayrıca aileler için çok elverişli localar da sığ suların üzerine inşa edilmiş. Denizin sığ suları üzerinde masa üzerinde bir şeyler atıştırmak çok havalı oluyor.

Kesebir Beach Nerede
Kesebir Beach Nerede

Burada sunulan lezzetler, Ege’nin geleneksel yemekleri. Adanın meşhur Ayvalık tostunun değişik türleri de var. Bir de kızarmış dondurma fenomeni burada da revaçta ve herkesin deniği bir tat. Siz de mutlaka denemelisiniz. Son olarak da Ege’nin vazgeçilmezi lokma yemeden asla plajdan ayrılmamalısınız.

Giriş ve Şezlong Ücreti: 2022

Giriş ücreti: Plaja girmek için ücret ödeme gibi bir uygulama söz konusu değil. Yani plaja kaç kişi girerseniz girin şezlong ve şemsiye kullanmanız halinde ücret ödemeniz gerekecek. Bir de plajın diğer imkanlarından faydalanırken ücret ödersiniz.

Şezlong ücreti: Şezlong ve şemsiye ücreti de 60 lira, gayet uygun. Loca kiralamak isteyenler ise 150-200 liralık bir bedeli gözden çıkarmak durumunda.

Kesebir Beach Ulaşım Bilgileri

Adres: Namık Kemal, Poyraz Cd. No:57, Ayvalık.

Nerede?: Kesebir, Cunda’nın merkezine 10 dakikalık bir mesafede. Maden Caddesi üzerinden Poyraz Caddesi’ne bağlanıldığı zaman dümdüz ilerlemeniz yeterlidir.

Nasıl gidilir?: Plaj, tatil sitelerine oldukça yakın bir konumda. Cadde üzerinde ilerledikçe Kesebir plajı tabelasını göreceksiniz.

Konum Bilgisi