Kıdrak Koyu
Kıdrak Koyu

Fethiye‘de benzersiz bir tatil geçirmek isteyenlerin gözde duraklarından birisi. Bunda birbirinden güzel koyları, plajları ve doğası en önemli faktör. Eğlence arayanlara da sessiz sakin bir tatil geçirmek isteyenlere de kucak açan Fethiye’nin en güzel koylarını tanıtmaya devam ediyoruz. Kıdrak Koyu Tabiat Parkı Plajı, kamp alanı, özellikleri yanı sıra nerede? Ve nasıl gidilir? bilgilerine yazımızda ulaşabilirsiniz.

Dipnot: Hazır buralara kadar gelip denizin keyfini sürmeyi planlarken daha dolu bir gün geçirmeniz için Fethiye’de gezilecek yerlere mutlaka bir göz atmanızı öneririz.

Ayrıca Fethiye’deki plajlar ve koylara buradan ulaşabilirsiniz.

Kıdrak Koyu Tabiat Parkı Genel Bilgiler

01.06.2017 tarih ve 492 sayılı Bakanlık Makamının kararı ile Kıdrak Tabiat Parkı olarak 25 hektarlık alan sit alanı olarak tescil edilmiştir.

Bölgede pek çok ağaç çeşidi bulunmaktadır. En fazla göze çarpanları Kızılçam, Mersin, Pırnal Meşesi, Zambak, Siklamen, Papatya, Gelincik ve Geven olarak sıralayabiliriz.

Oldukça zengin bir doğal yaşam alanına sahip parkta en çok; Keklik, Kırlangıç, Ağaçkakan, Sığırcık, Ağaç Serçesi, Atmaca, Şahin, Baykuş, Karga, yaban domuzu), tilki ve tavşan barındırmaktadır.

Kıdrak Koyu Tabiat Parkı Piknik Alanı

Kıdrak Koyu Tabiat Parkı Piknik Alanı
Kıdrak Koyu Tabiat Parkı Piknik Alanı

İçerisinde plaj, mesire alanı ve tatil köyü barındıran parkta dolu dolu bir gün geçirebilirsiniz. İster piknik alanında pikniğinizi yapıp kitap okuyabilir isterseniz de plajda denizin tadını doya doya çıkarabilirsiniz. Eğer daha uzun süre bu bölge de konaklamayı düşünüyorsanız da Liberty Tatil Köyü’nü tercih ederek eşsiz bir tatil geçirebilirsiniz.

Bunların dışında doğa yürüyüşü, fotoğrafçılık ve doğal hayat gözlemciliği gibi aktiviteler de yapabilirsiniz.

Park özel bir işletme tarafından işletildiği için çadırlı ya da karavanlı kampçılığa izin verilmiyor.

Kıdrak Koyu Plajı

Kıdrak Koyu Plajı
Kıdrak Koyu Plajı

Göz kamaştırıcı bir kumsal, büyüleyici turkuaz renkte deniz ve tertemiz suyu ile tatilde deniz olmadan olmaz diyenlerin vazgeçemeyeceği bir plaj. Etrafı yeşillikler ile çevrili bu plajda yeşilin ve mavinin birbirinden güzel tonlarına hayran hayran dalıp gidebilirsiniz.

Plajda ihtiyaçlarınızı karşılamak için büfe, restoran, mangal ve piknik masaları, duş ve tuvaletler bulunmaktadır.

Plajda ihtiyaçlarınızı karşılamak için büfe, restoran, mangal ve piknik masaları, duş ve tuvaletler bulunmaktadır.

Plaja isterseniz kendi şezlong ve şemsiyenizi alıp gidebilirsiniz isterseniz de plajda kiralayabilirsiniz.  Kiralama ücretleri;

Giriş Ücreti ( Kişi Başı): 30 TL

Şezlong ve Şemsiye ( İkisi Toplam): 60 TL

Kıdrak Koyu Tabiat Parkı Çalışma Saatleri

Parkın işletmesi özel bir işletme tarafından yapıldığı için günün belirli saatlerinde kullanabilirsiniz.

Park 07:00 ile 20:00 arasında hizmet vermektedir.

Kıdrak Koyu Tabiat Parkı Giriş Ücreti 2022

Kıdrak Koyu Tabiat Parkı Giriş Ücreti
Kıdrak Koyu Tabiat Parkı Giriş Ücreti

Şahıs Normal: 13 TL

Motosiklet – ATV:16 TL

Otomobil – Kamyonet – Pick-up: 39 TL

Minibüs: 117 TL

Kıdrak Koyu Nerede? Ve Nasıl Gidilir?

Kıdrak Koyu Nerede? Ve Nasıl Gidilir?
Kıdrak Koyu Nerede? Ve Nasıl Gidilir?

Adres: Ölüdeniz Mahallesi – Fethiye / MUĞLA

Ulaşım: Koya ulaşmak için öncelikle Ölüdeniz’e gelmelisiniz. Buradan Faralya Köyü istikametine doğru devam ederken tabelaları kullanarak yaklaşık 2 kilometre yolculuktan sonra bölgeye ulaşabilirsiniz.

Toplu taşıma ile ulaşım için Fethiye merkezden kalkan dolmuşları kullanabilirsiniz. Dolmuş ücreti de kişi başı 8 lira. Konum bilgisi için tıklayın.