Kılıç Ali Paşa Hamamı | Nerede, Ziyaret ve Giriş Ücreti – İSTANBUL

İstanbul’da Osmanlı kültürünün önemli unsurlarından bir tanesi olan Kılıç Ali Paşa Hamamı sayesinde hem kültürü hissedebilecek hem de tarihi bir yapıda bulunmanın ayrıcalıklarını yaşama fırsatı elde edebileceksiniz.

16. yüzyıl Osmanlı mimarisi konusunda önemli izler sunan bu yapı aynı zamanda turistik yönüyle de çok dikkat çeker. Siz de hem hamamda terlemek hem de yapısıyla baş döndüren bir mekânda bulunmanın ayrıcalığını yaşamak adına Kılıç Ali Paşa Hamamı’nda zaman geçirmeye başlamalısınız.

Kısa bilgi: Bu tarihi hamama gitmeden önce; Beyoğlu gezilecek yerler listemize de mutlaka bir göz atın.

Tarihi Kılıç Ali Paşa Hamamı Hakkında Güncel Bilgiler

Kılıç Ali Paşa Hamamı, İstanbul’un denizcilikle özdeşleşmiş bölgelerinden bir tanesi olan Tophane’de inşa edilmiştir. Osmanlı donanmasının en önemli komutanlarından olan Kaptan-ı Derya Kılıç Ali Paşa’nın emriyle Mimar Sinan tarafından inşa edilen bu hamamın yapım süreci 1578 ile 1583 arasında tamamlanmıştır.

Tarihi Kılıç Ali Paşa Hamamı
Tarihi Kılıç Ali Paşa Hamamı

Başlangıçta leventlere hizmet vermesi amaçlanan hamam tarih boyunca hamam olarak kullanılmış ve bugüne kadar ulaşmıştır. Geçmişin izlerini çok iyi yansıtan Kılıç Ali Paşa Hamamı’nda büyülü bir atmosfere kapılmanız mümkün.

Yapılabilecek Aktiviteler

Kılıç Ali Paşa Hamamı Beyoğlu
Kılıç Ali Paşa Hamamı Beyoğlu

İstanbul’un büyüsünü en iyi şekilde yansıtan noktalardan biri olarak dikkat çeken Kılıç Ali Paşa Hamamı farklı deneyimler yaşamanıza olanak sağlayan bir yapıdır. İster gezmek isterseniz de hamam kültürünü en özel formuyla yaşamak adına burada zaman geçirmeyi tercih edebilirsiniz. İşte hamamda sizi bekleyen birbirinden özel hizmetler!

Geleneksel Türk Hamamı

Özenle tasarlanmış ve sizi tarihin derinliklerine doğru yolculuğa çıkaracak olan hamamda harika bir deneyim yaşayabileceğinizi ifade etmeliyiz. Işığın iç mekânda yarattığı kusursuzluk ve mermerden yansıyan o harika görüntüyle Geleneksel Türk Hamamı konforunu en iyi şekilde yaşayabileceğinizi söylemeliyiz.

Tarihi Kılıç Ali Paşa Hamamı
Geleneksel Türk Hamamı

Hamam kültürünü en iyi şekilde yaşamanızı sağlarken giyinme odalarından dinlenme alanlarına kadar pek çok ayrıcalığı yaşayabileceksiniz. Üstelik tellak ve natırların sihirli dokunuşlarını da vücudunuzda hissedebileceksiniz.

Çocuklarla Hamam

Kılıç Ali Paşa Hamamı’nda çocukların anne ya da babalarına eşlik ederek farklı bir deneyim yaşamaları da söz konusu. 6 ile 12 yaş arasındaki çocuklar için hamam kültürünü öne çıkaran hizmetlerle tarihe yolculuk yapmak mümkün. Çocuklar için cilt hassasiyetini önemseyen ve temizliği ön planda tutan çözümlerle çocuklarla hamam ayrıcalığının yaşanması da bir başka oluyor.

Masaj Hizmetleri

Hamamın tarih kokan ortamında sıcağın da etkisiyle vücudunuzun rahatlamasını istiyorsanız çeşitli masaj hizmetlerine göz atmanız uygun olacak. Bu çerçevede yapmanız gereken yalnızca hangi masaj hizmetinden faydalanmak istediğinize karar vermek. Kılıç Ali Paşa Hamamı’nda bu eşsiz seçeneklerden faydalanmak sizin için bambaşka olacak!

Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti 2023

Tarihi bir yapı olması nedeniyle turistik manada tercih edilmek istense de Kılıç Ali Paşa Hamamı’na giriş için belli ücretler ödemeniz şart. Bir işletme olma özelliği taşıması nedeniyle giriş konusunda kurallara mutlaka uymanız gerektiğini belirtmeliyiz. Peki, hangi saatler arasında ve ne kadar ücret ödeyerek hamamı ziyaret edebilirsiniz?

Ziyaret saatleri: Kadınlar için haftanın her günü sabah 08.00 ile 16.00 arasında hizmet veren hamam erkekler için 16.30 ile 23.30 saatleri arasında açık.

Giriş ücreti: Ücretlendirmenin tercih ettiğiniz hizmete bağlı olarak değiştiği bilindiğinden hangi hizmeti alacağınıza karar vererek giriş yapmanız gerekir. Geleneksel Türk Hamamına giriş yetişkinler için 1.750 TL seviyesindeyken çocuklar içinse 1.000 TL’dir. Masaj hizmetleri ise 1.950 TL ile 3.050 TL aralığındadır.

Kılıç Ali Paşa Hamamı Ulaşım Bilgileri

Açık adres: Kemankeş Karamustafa Paşa, Hamam Sk. No:1, Pk. 34425 – Beyoğlu / İstanbul

Telefon: 0212 393 80 10

Nerede?: İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde bulunan Tarihi hamamı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Nasıl gidilir?: Kendi aracınızla hamama gelmek istediğinizde Meclisi Mebusan Caddesi üzerinde İstanbul Modern’i geçtikten hemen sonra Tophane Tramvay durağından sahil yönüne dönüşte ilk sağdaki sokağa saparak buraya ulaşabilirsiniz. Vapur tercih etmek istediğinizde Karaköy ve Kabataş vapur seferleri ile buraya ulaşabilirsiniz. Tramvay ile Zeytinburnu – Kabataş T1 Tramvay Hattı ile Tophane Durağı’na ulaşmalısınız.

Konum Bilgisi