Kudret Havuzu
Kudret Havuzu

Malatya, Tohma Kanyonu içerisine kurulan başta cilt hastalıkları olmak üzere romatizma, stres gibi pek çok hastalığa şifa olduğu belirtilen Kudret Havuzu bu yazımızın konusu. Kudret havuzu nerede? nasıl gidilir? ziyaret saatleri ve giriş ücretleri gibi temel bilgileri yanı sıra konaklama hizmetleri gibi işinize yarayabilecek pek çok bilgiyi sizler için kaleme aldık.

Kudret Havuzu Genel Bilgiler

Havuz, kayalıklardan kaynayan suyun farklı derinliklerdeki 3 havuzu doldurmasıyla oluşmaktadır. Bu havuzların derinlikleri 80, 120 ve 150 cm civarında ölçülmüştür. Havuzların her mevsim sıcaklıkları 22 derecede sabit olarak gözlemlenmiştir. Havuzlara temizlenmeleri için herhangi bir kimyasal madde eklenmemekte, sürekli olarak kaynayan suyun havuzlarda devir daim yapması ile birlikte havuzlar sürekli temiz kalmaktadır. Ziyaretçiler için soyunma odaları, kilitli eşya dolapları ve wc-lavabo yer almaktadır. Aynı zamanda hazırlıksız gelen misafirler için ücrete tabi olarak şort ve haşama hizmeti sunulmaktadır.

Termal özellikler gösteren Havuzun bazı cilt rahatsızlıkları başta olmak üzere romatizma hastalarına şifalı olduğu burayı ziyaret eden kişiler tarafından dile getirilmektedir.

Kudret Havuzu Ziyaret Saatleri - Giriş Ücreti
Kudret Havuzu Ziyaret Saatleri – Giriş Ücreti

Kudret Havuzu Ziyaret Saatleri

Haftanın her günü ziyaret edebilirsiniz ancak Çarşamba günleri sadece kadınlara özel olduğunu unutmayın. Ziyaret Saatleri ile ilgili herhangi bir kısıtlama yoktur. Genelde gün ışığı dikkate alınmaktadır.

Kudret Havuzu Giriş Ücreti

Belli bir zaman sınırı olmadığını çıkıp tekrar girmeniz durumunda tekrar ücret ödemediğinizi de ayrıca belirtelim.

Kişi Başı (12 Yaşından Büyük): 17 TL

Konaklama İmkanları

Açık hava yüzme havuzu hizmeti verildiği için bünyesinde konaklama hizmeti verilmemektedir. Konaklama için Darende ilçesi merkezinde oteller seçilebilir.

Otel Tiryandafil Telefon: 0422 615 30 95

Otel Darende Telefon: 0 538 606 60 70

Darende Öğretmenevi Telefon: 0422 615 16 55

Kudret Havuzu Nerede? ve Nasıl Gidilir?

Kudret Havuzu Nerede? ve Nasıl Gidilir?

Adres: Zaviye Mahallesi, Hulusi Efendi Cd. No:77 – Darende / Malatya

Telefon: 0422 615 15 00

Ulaşım: Malatya-Kayseri D300 karayolunu kullanarak Deren’de ilçesine geldikten sonra tabelaları kullanarak buraya ulaşmak oldukça kolaydır.

Ayrıca Malatya’dan Darende ilçesine kalkan minibüsler ile ilçeye ulaşımı kolayca sağlayabilirsiniz.

Minibüs saatleri: 07:30 ve 19:20 arasında her 10 dakikada bir geçmektedirler. Konum bilgisi için tıklayın.