Kumyalı Plajı | Özellikleri, Nerede ve Giriş Ücreti – KOCAELİ

Kumyalı Plajı, Kocaeli ili Karamürsel ilçesinde bulunan doğal güzelliklerden biri olarak sizleri ağırlamayı bekliyor. Kocaeli şehir merkezinden yaklaşık 35 km uzaklıkta bulunan plaj bölge halkının denize girme konusundaki ihtiyaçlarına karşılık veriyor.

Yaklaşık 600 metre uzunluğundaki plaj kısmıyla adeta Akdeniz sahillerindeymişsiniz havasını da yaşamanızı sağlıyor. Marmara bölgesinin ilk Mavi Bayraklı Plajı olan Miço Kadınlar Plajı’ndan sonra bu özelliği kazanan plaj olarak kabul ediliyor. Karamürsel ilçesinde endüstriyel tesisin olmaması plajın temizliği ve doğallığı konusunda da kusursuzluk sunuyor.

Kısa bilgi: Hazır Kocaeli‘ne kadar gelmişken; Kocaeli Gezilecek Yerler için oluşturduğumuz listemize de mutlaka bir göz atın.

Kumyalı Plajı Özellikleri ve Güncel Bilgiler

Tertemiz suları ve sapsarı kum plajı sayesinde denize girme ayrıcalığını yaşamanıza olanak sağlayan Kumyalı Plajı; bölge halkının sıcak yaz günlerinde başlıca tercihi oluyor. Sıcakların bastığı anlarda serinlemek ya da tatile gitme fırsatı olmayanlar için hafta sonu eğlencesi olanağı sağlayan plajda bir Akdeniz plajından beklediğiniz bütün yönleri bulabilirsiniz.

Kumyalı Plajı
Kumyalı Plajı – Kocaeli

Plajın temiz olması bir yana çevrede bulunan işletmeler sayesinde hemen her ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz bir deneyim sizleri bekliyor. Nezih ve kaliteli bir plaj deneyimi için İzmitliler için yapılması gereken sadece Kumyalı Plajı’na doğru yola koyulmak olacak. Plajda bulunan şezlong ve şemsiye hizmetlerinin yanı sıra cankurtaran gibi güvenlik önlemlerinin alınmış olması da oldukça tatmin edici. Kusursuz bir halk plajında zaman geçirmenin şimdi tam sırası!

Yapılabilecek Aktiviteler

Kumyalı Sahili Nerede ve Aktiviteler
Kumyalı Sahili Nerede ve Aktiviteler

Konumu itibarıyla oldukça kaliteli bir deneyim yaşamanıza olanak sağlayan Kumyalı Plajı’nda yaz sezonu boyunca güvenle denize girebilirsiniz. Sevdiklerinizle yüzmek, güneşlenmek ya da plajda çeşitli etkinlikler gerçekleştirmek mümkün.

Plajın içinde bulunan iskele denize girmek için oldukça avantajlı bir çözüm oluyor. Öte yandan plaja özel olarak tahsis edilmiş bir otopark bulunmuyor. Bu nedenle özel aracıyla Kumyalı Plajı’na gelenlerin araçlarını en yakın noktaya park etmeleri gerekiyor.

Halka açık plaj olması nedeniyle çok kalabalık olacağı düşüncesi hâkim olsa da Karamürsel’in çok kalabalık olmayışı plajın sessiz ve sakin olmasına olanak sağlıyor. Böylelikle huzurlu bir plaj heyecanı için bölge halkının başlıca tercihleri arasında yer alıyor.

Giriş ve Şezlong Ücreti: 2023

Şezlong ücreti: Kumyalı Plajı bir halk plajı olması nedeniyle tamamen ücretsiz. Ancak çevredeki işletmelerin sunduğu şezlong ve şemsiye hizmetlerinden faydalanmak için 80 TL. gibi bir ücret ödemeniz gerekir.

Uygun fiyatı ve dilediğiniz noktada denizin keyfini çıkarabiliyor olmanız Kumyalı Plajı’na dair en önemli detaylar arasında. Siz de uygun fiyatlı ve tertemiz bir plajda zaman geçirmek istiyorsanız Kumyalı’yı mutlaka değerlendirmelisiniz.

Kumyalı Plajı Ulaşım Bilgileri

Açık adres: Hüseyin Hoca, Kordonboyu Cd. No:2, Pk. 41500 – Karamürsel / Kocaeli

Nerede?: Karamürsel’de oldukça merkezi bir noktada bulunan plaja özel aracınızla ulaşmak istiyorsanız İzmit’e vardıktan hemen sonra Gölcük – Bursa – Yalova yoluna sapmalısınız. Bu yolu tercih etmeyenlerin Gebze Eskihisar’dan Talova Topçular’a ulaşmak için arabalı vapurla geçmeleri gerekiyor. Körfez’i bu şekilde geçtikten sonra Kumyalı Plajı’na ulaşmak daha kolay oluyor.

Nasıl gidilir?: Özel araçla değil de toplu ulaşım seçenekleriyle gelmek isteyenler Kocaeli’nin diğer ilçelerinden feribotla ulaşım sağlayabilir. İstanbul’dan Karamürsel’e gelmek içinse Yalova otobüsleri ile ilçeye ulaşmak mümkün. Karamürsel Sahili’nin hemen gerisinde bulunan Kumyalı Plajı bazı Karamürselliler için yürüyerek gidilebilecek bir plaj özelliği de taşıyor. Bu yönüyle ulaşım bu plaj için hiç de sorun olmuyor. Günün dilediğiniz saatinde plaja gelerek sevdiklerinizle keyifli zaman geçirme ayrıcalığını yakalayabilirsiniz.

Konum Bilgisi