Manavgat Şelalesi | Nerede, Nasıl Gidilir ve Giriş Ücreti – Antalya

Ülkemizdeki en önemli ve en güzel şelalelerden biri olan Manavgat Şelalesi, her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret edilen Antalya’da gezilmesi gereken yerlerden birisidir.

Antalya’nın Manavgat ilçesinde bulunan Manavgat Şelalesi’ne nasıl gidilir, Manavgat Şelalesi giriş ücreti ve en yakın konaklama imkanları nelerdir? gibi merak edilen soruları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kısa Bilgi: Ayrıca Türkiye’de görülmesi gereken yerler ve Türkiye’deki Şelaleler için oluşturduğumuz gezi listelerimize de göz atabilirsiniz.

Rota: Antalya’yı biraz daha gezme fırsatınız varsa; Sizler için oluşturduğumuz Antalya gezilecek yerler listemize bir göz atmanızı öneririm. :)

Manavgat Şelalesi Hakkında Genel Bilgiler

Antalya’nın Manavgat ilçesinde bulunan şelale, ilçe merkezine 3 km, Antalya il merkezine de yaklaşık 72 km uzaklıktadır. Adını ilçe merkezinden alan Manavgat Şelalesi, 3 – 4 metre yükseklikten dökülmektedir.  Şelale çevresinde piknik yapabileceğiniz ve keyifli vakir geçirebileceğiniz alanlar fazlasıyla bulunmaktadır.

Özellikle Antalya ve çevresinde yaşayanlar için hafta sonları şehir gürültüsünden uzak doğayla iç içe günübirlik tatil imkanı sunan Manavgat Şelalesi, doğanın insanlara sunmuş olduğu en güzel yerlerden birisi olduğunu söyleyebiliriz.

Manavgat Şelalesi Şelaleyi besleyen en büyük kaynak olan Dumanlı Kaynağı kayaların arasından çıkan suların coşkulu şekilde akmasıyla şelaleye ulaşmaktadır.  Şelalenin bulunduğu bölgede rafting, araçla safari gibi aktiviteler de yapabilirsiniz. Yine muhteşem şelale manzaralı çay bahçelerinde birşeyler içip günün yorgunluğunu atabilirsiniz.

Manavgat Şelalesinde neler yapılır?:  Şelalenin bulunduğu alanda yemek yiyebileceğiniz, sıcak soğuk birşeyler içebileceğiniz mekanlar bulunmaktadır.  Buraya kadar gelmişken balık yemenizi tavsiye edebiliriz. Yine bu bölgede piknik yapabilir, rafting yapabilir, jeep ile safarilere katılabilirsiniz. Manavgat Şelalesi yanında; araç park yerleri, tuvalet, kitap, hediyelik eşya, büfe gibi temel ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz yerler de bulunmaktadır.

Manavgat Şelalesi Giriş Ücreti: 2023

Şelaleye giriş için; 50 TL gibi bir ücret ödemeniz gerekecek.

Her ne kadar bazı ziyaretçiler bu ücrete karşı çıksa da bölgenin temizliği ve bakımından dolayı girişte bu ücret talep edilmektedir.

Not: Giriş ücreti sezona göre ufakta olsa değişkenlik gösterebilir.

Ziyaret Saatleri: Ziyaret saati olarak her hangi bir kısıtlama getirilmemiştir. İstediğiniz zaman giriş yapabilirsiniz.

Manavgat Şelalesi Konaklama İmkanları

Şelaleye yakın konaklama imkanı seçenekleri fazlasıyla bulunmaktadır. Hemen hemen her bütçeye uygun otel ve pansiyon bulabilirsiniz. En yakın otellerden bazıları aşağıda listelenmiştir.

  • River Butik Hotel, Manavgat (0242 746 00 34)
  • Cats Catty Garden Hotel, Side (0242 753 23 52)
  • Hotel Orange Palace, Side (0242 777 07 17)
  • Çenger Beach Resort Hotel, Manavgat (0242 766 43 00)
  • Linda Resort Hotel, Side (0242 756 91 30)

Manavgat Şelalesi Ulaşım Bilgileri

Adres: Sarılar, Pk: 07600 – Manavgat / Antalya

Nasıl gidilir?: Şelaleye ulaşım oldukça kolaydır. Dilerseniz şahsi aracınızla dilerseniz otobüsler ile şelaleye ulaşım sağlayabilirsiniz. İstanbul’a 800, Ankara’ya ise 622 km uzaklıktadır. Ayrıca şelale Antalya Havaliman’ına 60 km mesafededir.

  • Şahsi aracınızla İstanbul üzerinden gelecek olanlar; İstanbul – Bilecik – Kütahya – Afyon – Burdur – Antalya – Manavgat istikametini kullanabilirler.
  • Ankara’dan yola çıkacak olanlar ise; Ankara – Konya – Akseki – Manavgat istikametini kullanabilirler.

Konum Bilgisi