Marmaris Plajları ve Denize Girilebilecek En İyi 30 Yer!

Ege Bölgesinin en gözde denize girilecek yerlerinden biri olan Marmaris plajları. Yaz aylarında Muğla’da tercih edilen eşsiz koyları ile ünlü ilçelerinden biridir. Yaz aylarında hem yerli hem de yabancı turistlerin uğrak noktalarından olan Marmaris hem gezilecek yerler bakımından hem de plajları bakımından oldukça sık tercih edilir.

Marmaris’te hem tatil yapılabilecek hem de denize girip serinleyebilecek birçok yer vardır. Yaz aylarından oldukça kalabalık olan Marmaris her bakımdan ziyaretçilerini oldukça güzel bir şekilde ağırlamakta ve onlara bolca seçenek sunmaktadır.

Kısa bilgi: Hazır buralara kadar gelmişken Marmaris’te gezilecek yerler için hazırladığımız listemize bir göz atmadan rotanızı oluşturmayın! Ayrıca bu bölgede kamp yapmayı düşünüyorsanız; Marmaris Kamp Alanları listemiz de oldukça işinize yaracaktır.

Marmaris Plajları ve Koyları

Marmaris, Türkiye’nin güneybatısındaki Muğla ilinde yer alan bir turizm merkezidir. Eşsiz plajları ve turistik yerleri ile özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktasıdır. Marmaris’in plajları, berrak turkuaz renkli denizi, ince kumları ve çevresindeki doğal güzellikleri ile tatilcilerin hayallerini süsleyen özellikler taşır. Bu güzelliklere yakından bakmak isterseniz, Marmaris’te denize girebileceğiniz en iyi 30 yeri sizler için sıraladık.

1. Turunç Plajı

Turunç Plajı
Turunç Plajı

Şehir merkezine neredeyse 75 km uzaklığı bulunan Turunç Plajı, Muğla’nın Marmaris ilçesinde bulunmaktadır. Turunç Plajı sakin, incecik kumlara sahip olan ve denizinin dalgasız olmasından dolayı Marmaris’te en çok tercih edilen plajların başında gelmektedir. Girişi ücretsiz olan Turunç Plajı sığ bir denize sahip olduğundan dolayı hem çocukların hem de yüzme bilmeyen kişiler için oldukça ideal bir plajdır.

Turunç Plajı’nın birçok imkanı bulunmaktadır. Bunlar arasında otopark, tuvalet, duş, soyunma kabini, şezlong, şemsiye ve kafeterya gibi birçok imkanı ziyaretçilerine sunmaktadır. Turunç Plajı 10 m genişliğe, 300 m uzunluğa sahip olmasının yanı sıra mavi bayraklı plajdır.

2. Cennet Adası Plajı

Cennet Adası Plajı
Cennet Adası Plajı

Şehir merkezine yaklaşık 55 km uzaklığa sahip olan Cennet Adası Plajı, Muğla’nın Marmaris ilçesinde bulunmaktadır. Cennet Adası Plajı yerli ve yabancı turistler için yeşilin ve mavinin en güzel manzarası olarak anılmaktadır. Marmaris’te bulunan Cennet Adası Plajı ziyaretçilerine oldukça farklı bir his bırakmaktadır.

Cennet Adası Plajı sahili yeşil alanları, denizinin temizliği, berraklığı ve maviliğinin yanı sıra ince kumlara sahip olmasından dolayı yerli ve yabancı turistlerin uğrak ve tatil noktaları arasında yer almaktadır. Cennet Adası’nda kalabileceğiniz pansiyonların bulunmasının yanı sıra, burada ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz birçok imkan bulunmaktadır.

Cennet Adası Plajı’na girişlerin ücretsiz olmasının yanı sıra restoran, tuvalet, duş, şezlong, büfe ve soyunma kabini gibi ziyaretçilerine birçok olanak ve imkan sağlamaktadır. Marmaris’te bulunan Cennet Adası Plajı’na isterseniz karayolu isterseniz de denizyolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

3. İçmeler Plajı

İçmeler Plajı
İçmeler Plajı

Marmaris plajları listenize mutlaka eklemeniz gereken bir yer. Şehir merkezine yaklaşık 60 km uzaklığa sahip olan İçmeler Plajı Muğla’nın Marmaris ilçesinde yer alan plajlar arasında bulunmaktadır. İçmeler Plajı hem yerli hem de yabancı turistler bakımından oldukça tercih edilir. Marmaris’te yer alan İçmeler Plajı’nın çevresinde kalabileceğiniz birden fazla otel yer almaktadır.

İçmeler Plajı’nın denizi oldukça temiz, berrak ve sakin bir denize sahip olmasının yanı sıra İçmeler Plajı denizinin dibini görebileceğiniz bir berraklığa sahip ve sığ bir denize sahip olmasıyla birlikte ziyaretçilerin oldukça eğlendiği ve tercih ettiği plajlar arasında yer alan İçmeler Plajı ücretsiz girişe sahip olmasının yanı sıra yerli ve yabancı ziyaretçilerine birçok imkan sunmaktadır. İçmeler Plajı içerisinde kafeterya, duş, restoran, şezlong, soyunma kabini ve şemsiye gibi birçok imkan ziyaretçilerine sunulmaktadır.

4. Cin Bükü Koyu

Cin Bükü Koyu
Cin Bükü Koyu

Marmaris’in Turgut köyüne yaklaşık 8 km uzaklıkta bulunan Cin Bükü Koyu Muğla’nın Marmaris ilçesinde bulunan koylar arasında yer almaktadır. Marmaris’in Cin Bükü Koyu dalgasız, masmavi, berrak tertemiz ve sığ bir denize sahip olmasının yanı sıra etrafı ağaçlık ve ormanlık bir alana sahiptir.

Marmaris’te bulunan Cin Bükü Koyu sessiz, sakin bir alana sahip olması ile birlikte doğa ile iç içe olmasını hem yerli hem de yabancı ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. Cin Bükü Koyunda ziyaretçileri çok fazla imkan ve olanak beklememektedir. Marmaris’te bulunan Cin Bükü Koyu’na girişlerin ücretsiz olmasının yanı sıra burada ziyaretçilere şezlong, tuvalet, soyunma kabini, şemsiye ve duş gibi imkanlar bulunmamaktadır. Marmaris’te bulunan Cin Bükü Koyuna gitmeden hemen önce gerekli malzemeleri temin etmeniz gerekecektir.

5. Kadırga Koyu

Kadırga Koyu
Kadırga Koyu

Korsan Koyu adı ile de anılan Kadırga Koyu Muğla’nın Marmaris ilçesinde yer alan koylardan biridir. Marmaris’te bulunan Kadırga Koyuna sadece deniz üzerinden ulaşım sağlanabilirken Kadırga Koyuna ücretsiz giriş sağlayabilirsiniz. Marmaris’te bulunan Kadırga Koyu bir kaplumbağa türü olan caretta carettaların uğradığı koylardan birisidir.

Kadırga Koyu’nun denizi oldukça sakin, temiz ve masmavidir. Marmaris’te yer alan Kadırga Koyunda ziyaretçiler için soyunma kabini, şezlong, tuvalet, şemsiye ve duş gibi imkanlar yer almamaktadır. Kadırga Koyu gece vakitlerinde rüzgarlı bir havaya ev sahipliği yapmaktadır. Marmaris’ten gerçekleştirilen turlar vasıtası ile Kadırga Koyuna oldukça rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.

6. Ayın Koyu

Ayın Koyu Marmaris
Ayın Koyu – Marmaris Koyları

Marmaris’in Datça Yarımadasında yer alan Ayın Koyu daha önceleri İngiliz Limanı olarak bilinirdi. Ayın Koyuna girişler ücretsiz olmasının yanı sıra Ayın Koyunda oldukça mükemmel ve ilgi çekici manzara bulunmaktadır. Ayın Koyunda dalışlar yapabilir ve denizin sığ olmasından faydalanarak denizin dibine kadar inerek deniz içerisinde yer alan canlıları keşfedebilirsiniz.

Datça Yarımadasında yer alan Ayın Koyu sığ denize sahip olmasından dolayı çocuğu bulunan aileler için oldukça ideal bir koydur. Ayın Koyu’nda isterseniz denize girebilir isterseniz de kamp tatili yapabilirsiniz. Ayın Koyu’nda ziyaretçiler için herhangi bir imkan ve olanak yer almamaktadır.

7. Sarıdana Koyu

Sarıdana Koyu
Sarıdana Koyu

Sarıdana Koyu Muğla’nın Marmaris ilçesinde yer alan koylardan biridir. Sarıdana Koyuna girişlerin ücretsiz olmasının yanı sıra Sarıdana Koyu’nda ziyaretçiler için herhangi bir olanak ve imkan yer almamaktadır. Marmaris koylarından biri olan Sarıdana Koyu temiz ve berrak bir denize sahip olmasının yanı sıra kumsalı taşlık bir kumsaldır.

Sarıdana Koyu her ne kadar kamp yapmak için uygun olsa da bu koyda kamp sırasında ateş yakılmasına izin verilmemektedir. Sarıdana Koyu’nun yoğunluğu hafta sonları oldukça fazladır. Sarıdana Koyu kalabalık severler için haftasonu, sakin bir ortam isteyenler içinse hafta içi oldukça uygundur. Marmaris koyları içerisinde en keyif alacağınız yerlerden bir tanesi de burası.

8. Dişlice Adası Koyu

Dişlice Adası Koyu
Dişlice Adası Koyu

Şehir merkezine olan uzaklığı 58 km olan Dişlice Adası Koyu Marmaris’in Hisarönü Körfezine bağlıdır. Dişlice Adası Koyunun Marmarise olan uzaklığı 28 km’dir. Dişlice Adasının bir diğer adı ise Aşk Adası olarak bilinir. Hisarönü Körfezine bağlı olan Dişlice Adası Koyunun denizi çok derin değildir bu sayede Dişlice Adası Koyunda dalışlar yaparak deniz altını keşfedebilirsiniz.

Dişlice Adası Koyunun etrafı kayalıklar ile çevrili olmasına rağmen çocuğu olan aileler için ideal bir alandır. Dişlice Adası Koyundan denize adanın çevresinde yer alan kayalıklar üzerinden denize dalışlar yapabilirsiniz. Dişlice Adası Koyunda ziyaretçiler için herhangi bir imkan ve olanak bulunmamaktadır.

9. Gebekse Koyu

Gebekse Koyu - Marmaris
Gebekse Koyu – Marmaris Koyları

Ücretsiz giriş sağlanabilen Gebekse Koyu Muğla’nın Marmaris ilçesinde yer almaktadır. Gebekse Koyuna ulaşım sadece tekneler aracılığı ile sağlanabilmektedir. Marmaris koylarından biri olan Gebekse Koyunda ziyaretçiler için herhangi bir imkan ve olanak yer almamaktadır. Marmaris koylarından biri olan Gebekse Koyuda deniz kaplumbağası olan caretta carettaların uğradığı koylardan biridir. Marmaris koyları ve plajları arasında en keyif aldığımız yerden bir tanesiydi.

10. Marmaris Halk Plajı

Marmaris Halk Plajı
Marmaris Halk Plajı ve Sahili

Marmaris Halk Plajı Marmaris’in oldukça ilgi ve alaka gören plajlarının başında gelmektedir. Ücretsiz girişi olan Marmaris Halk Plajı içerisinde ziyaretçilerine sağlanan birçok imkan ve olanak bulunmaktadır. Marmaris Halk Plajının denizi oldukça sakin, dalgasız ve temiz olmasının yanı sıra Marmaris Halk Plajına ulaşım sağlamak oldukça kolaydır. Kalabalık severler için hafta sonu, sakinlik severler içinse hafta içi ideal olan Marmaris Halk Plajı oldukça ilgi gören bir plajdır.

11. Çiftlik Koyu

Çiftlik Koyu
Çiftlik Koyu

Mavi bayrağa sahip olan Çiftlik Koyunun Marmaris’e olan uzaklığı yaklaşık 30 km’dir. Marmaris koyları arasında yer alan Çiftlik Koyunun denizi oldukça berrak ve masmavidir. Çiftlik Koyu denizinin sakin ve sığ olması sebebi ile dalış yapacaklar için oldukça uygun bir alandır.

Çiftlik Koyunda kalabileceğiniz oteller yer alırken yemek yiyebileceğiniz restoranlarda yer almaktadır. Marmaris Plajlarından biri olan Çiftlik Koyu içerisinde ziyaretçiler için birçok imkan ve olanak vardır.

12. Amos Plajı

Amos Plajı
Amos Plajı – Marmaris Plajları

Marmaris Plajları arasında yer alan Amos Plajı Marmaris şehir merkezine yakın bir yerde bulunmaktadır. Amos Plajına girişin ücretsiz olmasının yanı sıra Amos Plajının etrafında birçok otel de yer almaktadır. Marmaris Plajları arasında yer alan Amos Plajının denizi ılık, sığ, sakin ve dalgasız olmasının yanı sıra Amos Plajının içerisinde ince kumlar ile birlikte küçük çakıl taşları da yer almaktadır.

Marmaris Plajlarından biri olan Amos Plajı çocuklu aileler için ve yüzme bilmeyenler için oldukça ideal bir plajdır. Amos Plajı içerisinde ziyaretçiler için her türlü imkan ve olanak bulunmaktadır.

13. Saksılı Koyu

Saksılı Koyu
Saksılı Koyu

Marmaris Koylarından biri olan Saksılı Koyu çevresi doğa ile çevrili olan bir koydur. Saksılı Koyuna karayolu aracılığı ile ulaşmak imkansız olduğundan dolayı bu koya deniz yolu üzerinden tekneler sayesinde ulaşım sağlanabilmektedir. Marmaris Koylarından biri olan Saksılı Koyu içerisinde ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılayacak ne bir işletme ne bir imkan ve olanak vardır. Saksılı Koyu sessizlik tercih edenlerin gidebileceği ve dinlenebileceği bir koydur.

14. Dirsek Bükü (Ağıl) Koyu

Dirsek Bükü
Dirsek Bükü

Bir diğer adı Ağıl olan Dirsekbükü Koyu adını yukarıdan bakıldığında dirsek şeklinde olmasından dolayı almıştır. Dirsekbükü koyu dingin, sakin ve korunaklı bir koy olduğundan dolayı tercih edilen koylardan biridir. Marmaris Koyları arasında yer alan Dirsekbükü koyuna ulaşım sadece tekneler aracılığı ile sağlanmaktadır.

Dirsekbükü Koyunun çevresi zeytin ağaçları ile kaplı olduğundan dolayı oldukça ilgi görmektedir. Marmaris Plajları arasında yer alan Dirsekbükü Koyunun güney tarafında yer alan plajda iskele bulunmasından dolayı buradan tekne ile ulaşım sağlanabilmektedir. Dirsek Bükü Koyunda ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılayacak herhangi bir imkan ve olanak bulunmamaktadır.

15. Bozukkale Koyu

Bozukkale Koyu
Bozukkale Koyu

Bozukkale Koyu Muğla’nın Marmaris ilçesinde yer almaktadır. Koy adını arka tarafında yer alan yıkık bir kale kalıntısından almıştır. Marmaris Koyları arasında yer alan Bozukkale Koyuna karayolu ile ulaşım sağlanabilir. Koya ulaşmak için araçtan indikten sonra 15 dk yürüme mesafesi bulunmaktadır.

Bozukkale Koyuna ayrıca tekneler ile de ulaşım sağlanabilir. Marmaris Koyları arasında yer alan Bozukkale Koyu hem tarih, hem doğa, hem de denizin iç içe olmasından ötürü ziyaretçiler tarafından oldukça ilgi görmektedir. Bozukkale Koyu çevresinde yeme – içme ihtiyaçlarının karşılanabileceği restoranlar yer almaktadır. Marmaris Koyları arasında yer Bozukkale Koyu içerisinde ziyaretçilerin diğer ihtiyaçlarını karşılayacak imkan ve olanaklar bulunmamaktadır.

16. Bozburun Halk Plajı

Bozburun Halk Plajı
Bozburun Halk Plajı

Bozburun Halk Plajı dalgalı bir denize sahip olmasının yanı sıra denizin içi taşlıklar ile dolu olan Bozburun Halk Plajı Marmaris ilçesinde yer almakta ve girişi ücretsiz olan plajlar arasında bulunmaktadır. Bozburun Halk Plajı derinliğinden dolayı küçük çocuklar için pek uygun bir yer değildir. Bozburun Halk Plajının bir bölümünde ziyaretçiler için bazı imkan ve olanaklar bulunmasının yanı sıra ziyaretçiler bazı ihtiyaçlarını ücretli olarak karşılanabilmektedir.

17. Kız Kumu Plajı

Kız Kumu Plajı
Kız Kumu Plajı

3 metre genişliği, 600 metre uzunluğu bulunan Kızkumu Plajı Muğla’nın Marmaris ilçesinde yer alan plajlardan biridir. Kızkumu Plajı ortasında Kız Kumu Heykeli bulunmaktadır ve plaj adını bu kuleden almaktadır. Marmaris Plajları arasında yer alan Kızkumu Plajı 2. Derece Doğal Sit Alanı olarak korunma altına alınan bir plajdır.

Kızkumu Plajının denizi sığ olduğundan dolayı yüzme bilmeyenler ve çocuklar için oldukça uygun bir plajdır. Marmaris Plajları arasında yer alan Kızkumu Plajı yerli ve yabancı ziyaretçiler tarafından oldukça ilgi gören bir plajdır. Kızkumu Plajında ziyaretçiler için herhangi  bir imkan ve olanak bulunmamaktadır.

18. Küfre Koyu

Küfre Koyu Marmaris
Küfre Koyu Marmaris Koyları

Küfre Koyu Muğla’nın Marmaris ilçesinde yer almakta ve hem piknik hem de kamp için oldukça uygun bir alandır. Küfre Koyu Plajına ulaşım karayolu ile sağlanmamakta plaja ulaşım sadece tekneler ile sağlanmaktadır. Küfre Koyu Plajına dökülen su ise Azmak Nehrinden gelmektedir ve plajın suyu hem serinletici hem de soğuk olmasının yanı sıra yaz ayında oldukça ideal bir plajdır. Küfre Koyu Plajında ziyaretçiler için herhangi bir imkan ve olanak yer almamaktadır.

19. Kleopatra Plajı

Kleopatra Plajı
Kleopatra Plajı

Marmaris Plajları arasında yer alan Kleopatra Plajı Muğla’nın Marmaris ilçesinde bulunmaktadır. Kleopatra Plajının bir diğer adı ise Sedir Adasıdır. Kleopatra Plajı ücretli olmasının yanı sıra denizi oldukça temiz ve berraktır. Marmaris Plajları arasında yer alan Kleopatra Plajının kumları ise tam altın sarısı rengindedir. Kleopatra Plajının çevresinde Kaş Antik Tiyatro kalıntıları, şehir duvarlarının kalıntıları ve Kedrai Antik Kenti bulunduğundan dolayı gezilip görülmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır.

20. İncekum Plajı

İncekum Plajı Marmaris
İncekum Plajı Marmaris Plajları

Marmaris Plajları arasında yer İncekum Plajının denizi oldukça berrak ve sakindir. İncekum Plajına ulaşım özel araç ve otobüsler ile sağlanabilmektedir. Marmaris Plajları arasında yer alan İncekum Plajı ücretli olmasına rağmen oldukça ilgi gören bir plajdır. İncekum Plajına çocukların tek başına girmeleri riskli olacağından dolayı aileleri ile birlikte girmeleri ve kurallara uymaları gerekmektedir.

Marmaris Plajları arasında yer alan İncekum Plajı hem yerli hem de yabancı ziyaretçiler için kalabilecekleri birçok otel bulunmakta ve kampçılar için birçok alanda yer almaktadır. İncekum Plajının denizi masmavi ve berrak olmasından dolayı oldukça ilgi çekmektedir.

21. Tamara Beach

Tamara Beach
Tamara Beach

Marmaris’in ilçe merkezine 40 km uzaklıkta olan Tamara Beach oldukça sakin ve sessiz olmasından dolayı ziyaretçilerin oldukça sık tercih ettiği bir plajdır. Ücretli girişe sahip olan Tamara Beach adını burada yer alan otelden almıştır. Tamara Beach Plajında ziyaretçilerin her türlü ihtiyacını karşılayacak imkan ve olanak bulunmaktadır.

22. Vamos Beach

Vamos Beach
Vamos Beach

Marmaris Plajları arasında yer alan Vamos Beach Muğla’nın Marmaris ilçesinde yer almaktadır. Vamos Beach sağladığı olanaklar sayesinde ziyaretçilerin en çok tercih ettiği ve beğendiği bir plajdır. Hafta sonları oldukça kalabalık olan Vamos Beach Plajı hem yerli hemde yabancı ziyaretçiler tarafından oldukça sevilmekte ve konfor bakımından oldukça sık tercih edilen plajlar arasında bulunmaktadır. Marmaris Plajları arasında yer alan Vamos Beach Plajının girişi ücretli olmasının yanı sıra denizi oldukça temiz, sığ, berrak ve sakindir. Bu sayede çocuklar ve yüzme bilmeyenler için oldukça ideal bir plajdır.

23. Sığ Liman

Sığ Liman
Sığ Liman

Sığ Liman Akkum ve Cennet Koyunun sadece 10 dk uzaklığında yer almaktadır. Sığ Limanın oldukça kumlu bir plajı bulunmakta ve oldukça sıcak bir suya sahiptir. Sığ Limanı çocuklu aileler için oldukça uygun bir plajdır. Sığ Limanı girişi ücretsiz olmasının yanı sıra ziyaretçilerin herhangi bir ihtiyacını karşılayacak bir imkan ve olanak bulunmamaktadır.

24. Abdi Reis Koyu

Abdi Reis Koyu
Abdi Reis Koyu

Dalış için oldukça fazla tercih edilen Abdi Reis Koyu, Akvaryum Koyu olarak da bilinmektedir. Abdi Reis Koyuna karadan herhangi bir ulaşım sağlanmamaktadır. Abdi Reis Koyu hem dalış hem de yüzme için oldukça ideal bir koydur.

25. Bencik Koyu

Bencik Koyu
Bencik Koyu

Bencik Koyunun çevresi çam ağaçları ile çevrilidir. Bencik Koyuna tek ulaşım sadece deniz yolu üzerinden yapılmaktadır. Bencik Koyunun çevresinde ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek herhangi bir imkan ve olanak bulunmamaktadır. Bencik Koyunun denizi hem sığ, hem kayalık hem de berraktır.

26. Lacivert Koy

Lacivert Koy
Lacivert Koy

Lacivert Koy adını suyunun renginden almaktadır. Lacivert Koyunun deniz rengi lacivert bir görüntü sağlamaktadır. Lacivert Koyun derinliği bölge bölge değişiklik göstermektedir. Lacivert Koyun etrafında su altı mağaraları bulunduğundan dolayı ziyaretçilerin oldukça dikkatini çekmektedir. Lacivert Koyuna karayolu üzerinden ulaşım sağlanmamaktadır. Burası için Marmaris en güzel koyları arasında desek yeridir.

27. Serçe Limanı

Serçe Limanı
Serçe Limanı

İsmini küçük bir koy olmasından dolayı alan Serçe Limanı denizi oldukça yosunlu bir denize sahip olduğundan dolayı denize girmek pek ideal olmasa da etrafında yürüyüş yapılabilmektedir.

28. Boncuk Koyu

Boncuk Koyu
Marmaris Boncuk Koyu

Boncuk Koyunun deniz suyu oldukça sıcaktır. Çevresinde bulunan boncuğa benzer taşlardan ismini alan bir koydur. Boncuk Koyunun çevresi palmiye ağaçları ile çevrilidir. Boncuk Koyu köpek balıklarının ilk üreme yeri olarak da bilinmektedir.

29. Üç Taşlar Koyu

Üç Taşlar
Üç Taşlar Koyu

Üç Taşlar Koyu adını çevresinde bulunan 3 adet kayadan almıştır. Üç Taşlar Koyu denizinin dibi tam anlamı ile kumla doludur. Üç Taşlar Koyuna karayolu ile ulaşım bulunmamaktadır. Koya tek ulaşım deniz yolu ile yapılmaktadır.

30. Zeytin Adası

Zeytin Adası
Zeytin Adası

Zeytin Adası denize girmek için oldukça fazla tercih edilen bir koydur. Zeytin Adası Koyuna karayolu üzerinden ulaşım yoktur. Bu koya sadece deniz yolu ile ulaşım sağlanmaktadır. Sessiz bir ortam tercih edenler için en ideal koylardan biridir.