Mıhlı Şelalesi ve Kamp - Çanakkale
Mıhlı Şelalesi - Çanakkale

Mıhlı Şelalesi, ülkemizin doğal güzelliklerinden bir tanesi olurken son dönemde nerede olduğunu merak edilen ilgi çekici bir yer olmayı başardı desek çok ta yanlış bir bilgi olmaz.

Doğa severlerin çok rağbet gösterdiği şelale, çevresindeki huzurlu alanlar sayesinde şehrin karmaşasından kaçıp kurtulmak isteyenler için ideal!

Kusursuz bir güzelliğin içerisinde yer almak isteyenlerdenseniz siz de Çanakkale sınırları içerisinde yer alan bu şelaleyi gezmelisiniz. Burada geçireceğiniz zaman sizin için çok özel olacak!

Kısa bilgi: Hazır Çanakkale‘yi keşfetmeye çıkmışken; Çanakkale Gezilecek Yerler için oluşturduğumuz listemize de bir göz atabilirsiniz.

Mıhlı Şelalesinden Kısa Bir Video

Daha fazla video gelmesi için lütfen Youtube Kanalımıza Abone olun. Desteğiniz için şimdiden teşekkürler.

Mıhlı Şelalesi Hakkında Güncel Bilgiler

Mıhlı Şelalesi, Türkiye’de mutlaka görülmesi gereken yerler arasında bulunur. Mavi ve yeşilin harika ahengini ortaya çıkaran bu şelalenin çevresinde zaman geçirmek sevdiklerinizle gerçekleştirebileceğiniz çok özel aktivitelerden bir tanesi.

Mıhlı Şelalesi Kanyon - Çanakkale
Mıhlı Şelalesi Kanyon – Çanakkale

Kaz Dağları’nın bir parçasını da içerisinde barındıran şelaleden akan serin suların şırıltısı sizi huzura ulaştıracak. Çanakkale ili Ayvacık ilesi sınırları içerisinde yer alan Mıhlı Şelalesi, bir mesire alanına da sahip olmasıyla dikkat çekiyor.

Çanakkale ve çevre illerden insanların ilgi gösterdiği bu noktada hem aileler hem de çiftler için eşsiz fırsatlar olduğunu söylemek mümkün.

Yapılabilecek Aktiviteler

Mıhlı Şelalesi Aktiviteler
Mıhlı Şelalesi Nerede ve Aktiviteler

Doğal bir güzellik olarak değerlendirilen şelalenin çevresinde ticari anlamda çok yoğun bir kümelenme söz konusu değil. Ancak bu durum aktiviteler anlamında sınırlılığı göstermez. Çünkü doğayla iç içe zaman geçirmek isteyenler için eşsiz fırsatlar var!

Piknik Alanı: Mesire alanı olarak kabul edilen bölgeleriyle Mıhlı Şelalesi’ne yakın noktada sevdiklerinizle keyifli bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Çevreye zarar vermeden doğallığı yaşayacağınız bir piknik maceranızda suyun huzur veren şırıltısını dinlemeyi ihmal etmeyin. İştah kabartacak bir ortamda piknik yaparak harika bir deneyime olanak tanıyın.

Doğa Fotoğrafçılığı: Marmara Bölgesi’nin doğal zenginlikler bağlamında önemli noktalarından biri olan Çanakkale’de yer alan şelalede doğa fotoğrafçılığı yapmak oldukça özel olacak.

Farklı manzaralar ve canlıları fotoğraflarken doğanın insanoğluna sunduğu güzellikleri daha yakından değerlendirme fırsatına da sahip olabileceksiniz.

Kamp: Mıhlı Şelalesi’ne yakın noktalarda bulunan kamp alanlarında çadır ya da karavan kamp seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Konforlu ve bir o kadar da kusursuz bir deneyim yaşamanızı sağlayacak olan kamp imkânları sayesinde doğanın güzelliklerini değerlendirmek bambaşka olacak.

Yeşilin ilgi çekici tonlarını mavinin ferahlatan tonlarıyla bir arada bulabileceğiniz bir kamp fırsatı sizleri bekliyor!

Doğa Yürüyüşü: Doğal bir zenginliğin yanı başında zaman geçirmek istediğinizde tercihinizi Mıhlı Şelalesi’nden yana kullanabilirsiniz. Patika yollarda ve dar alanlarda yürüyor olsanız da doğanın güzelliklerine farklı bir gözle bakmak size iyi hissettirecek.

Üstelik suyun sesinin size eşlik ediyor olması bambaşka bir deneyime kapı aralayacak!

Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücretleri 2022

Ziyaret saatleri: Mıhlı Şelalesi, saat 09.00’dan itibaren keşfedebileceğiniz harika bir güzellik olurken hava kararmadan önce ayrılabileceğiniz bir mekân.

Giriş ücreti: Şelalenin girişinde herhangi bir ücret uygulaması yok. Bu nedenle de ziyaretçilerin sevdikleriyle birlikte burada keyifli zaman geçirmesi tamamen ücretsiz.

Mıhlı Şelalesi Ulaşım

Adres: Başdeğirmen Mevkii No:2, Adatepe – Ayvacık / Çanakkale

Telefon: (0532) 685 26 63

Nerede?: Çanakkale merkezine yaklaşık 98 km uzaklıkta bulunan Mıhlı Şelalesi’ne ulaşmak için Altınoluk istikametine doğru yola çıkmalısınız. Altınoluk’a varmadan 13 km mesafede bulunan şelaleye ulaşmak için Küçükkuyu’yu geçtikten sonra İzmir – Çanakkale yolundan sola doğru içeri girmelisiniz.

Nasıl gidilir?: Filinta Restoran’ın hemen çaprazında bulunan bu yola girdikten sonra yaklaşık 3 km ilerleyerek şelalenin yakınlarına ulaşabilirsiniz. Aracınızı yakın bir noktaya park ettikten hemen sonra yürüyerek Mıhlı Şelalesi’nin güzelliklerini keşfe çıkabilirsiniz.

Konum Bilgisi