Minas Beach | Nerede, Özellikleri ve Giriş Ücreti – Balıkesir

Minas Beach - Balıkesir
Minas Beach - Cunda Adası

Minas Beach yaz tatilinin en iyi geçirilecek noktalarından birisi Ayvalık’ta bulunuyor. Bu güzide beldenin Cunda Adası, yerli yabancı turistler tarafından sıkça ziyaret edilen bir rota.

Tarihi yerleri, Rumlardan kalan konaklar ve Osmanlı evleri, adanın zenginliklerinden sadece bazıları. Burası, hem kültürel hem de deniz turizmi açısından zengin bir yer. Plaj bakımından zengin. En ünlü plajlarından biri de Minas Beach…

Pateriça Koyu’nda yer alan Minas Plajı, adanın merkezinden 20-25 dakikalık uzaklıkta yer alıyor. Merkez plajlara göre sakin ve huzurlu. Bilindiği gibi Cunda Adası’nda en meşhur koylardan biri Pateriça…

Minas Beach - Şezlong
Minas Beach – Şezlong

Eski bir Rum yerleşimidir ve yakınlarında da halen Rumların yaşadığı bir köy var. Bu koy koruma altında olduğundan yapılaşma söz konusu değil. Bu nedenle, koyun birçok yerinde denize girilebilir. Bakir alanda ücretsiz yüzmek mümkün ama işletmelerin olduğu ve bazı hizmetlerin sunulduğu plajlara girebilmek için ücret ödemek lazım. Minas da bu tür plajlardan biri.

Önemli: Hazır buralara kadar gelmişken sadece bir plaj yada bir koy görüp gitmeyin, Cunda Adası plajları ve koyları için oluşturduğumuz listemize de mutlaka bir göz atın.

Minas Beach Videosu

Daha çok video gelmesi için lütfen Youtube Kanalımıza Abone olun. Desteğiniz için şimdiden teşekkürler.

Minas Beach Genel Özellikleri

Minas, sakin ama bazı zamanlar çok kalabalık olabilir. Genelde Cunda’nın merkezi plajlarındaki kalabalıktan sıkılanların kaçtığı plajlar arasında yer alır Minas… Ancak plajın doğal güzellikleri yayılmaya başladıkça her sezon çok daha fazla bir kalabalık görmek mümkün oluyor. Yine de Ada’daki merkez plajlara göre makul bir kalabalık söz konusu.

Minas Beach - Cunda Adası
Minas Beach Nerede

Ailecek plaj keyfi yaşamak isteyenler tarafından da tercih edilebilir bir rota. Denizin üzerine inşa edilen localar, aileler için çok uygun. Plaj oldukça sığ. Bu durum adanın diğer plajlarında da rastlanılan bir özellik. Otopark, tuvalet, duş ve kafe gibi hizmetler var. Fiyatlar da gayet iyi.

Plajın sığ olması bazı masa ve sandalyelerin denize kurulması imkanı sağlıyor. Bu avantajı en iyi değerlendiren plajlardan biri Minas… Denize kurulu masada çay sohbeti farklı bir tat veriyor.

Giriş ve Şezlong Ücreti: 2023

Giriş ücreti: Minas Beach girmek için 140 lira ödemelisiniz. Bu fiyatın içerisine yeme içme dahil değil. Bazı plaj ücretlerine yeme içme de dahil oluyor. Bu nedenle fiyatın ucuz olduğunu düşünerek yeme içme dahil fiyat veren plajın yüksek ücret talep ettiğini düşünmeyin.

Şezlong ücreti: Loca kiralama bedeli de 800 lira. Bu fiyatlar hafta sonu daha yüksektir. Şezlong ise; kişi başı 200 liradır.

Minas Beach Ulaşım Bilgileri

Adres: Namık Kemal, Pateriça Koyu, Ayvalık – Cunda Adası / Balıkesir

Nerede?: Cunda merkezden Minas Plajı’na 20 dakikada ulaşmak mümkün.

Nasıl gidilir?: Bunun için önce Alibey Adası tarafına geçmelisiniz. Buradan Namık Kemal Caddesine bağlanıp, kuzey yönlü devam etmeniz yeterli olacak. Cadde boyu birçok plaj var. Minas Beach yazısını takip etmelisiniz.

Konum Bilgisi