Mola Beach - Cunda Adaso
Mola Beach - Cunda Adaso

Pateriça Koyu sınırları içerisinde yer alan Mola Beach hem doğal manzarası hem de sakin atmosferi ile tercih edilen bir plaj. Cunda merkezden 20-25 dakikalık uzaklıkta ve merkezde birden fazla plaj olmasından dolayı Mola Plajı daha az misafir ağırlıyor.

Bir de yakınındaki Bıyıklı Plajı’nın daha fazla tercih edilmesi de Mola Beach gölgede bırakıyor. Ancak plajın Bıyıklı’dan veya merkezdeki plajlardan eksik kalır bir yönü yok. Aksine doğa içerisinde olması çok daha rahatlatıcı ve huzur verici plaj atmosferinin ortaya çıkmasını sağlamış.

Mola Beach Şezlong Ücreti
Mola Beach Şezlong

Pateriça Koyu, Cunda Adası’nın en popüler koyları arasında. Sakin ve huzurlu… Koy yakınlarında yapılaşmaya izin verilmediğinden dolayı plajları da merkezdekiler kadar kalabalık değil. Bu nedenle Mola Plajı sakin bir plaj arayanlar ve yüzme keyfi yaşamak isteyenler için ideal bir yer.

Önemli: Hazır Balıkesir‘e kadar gelmişken sadece bir plaj yada bir koy görüp gitmek olmaz! Cunda Adası plajları ve koyları için oluşturduğumuz listemize de mutlaka bir göz atın.

Mola Beach Videosu

Daha çok video gelmesi için lütfen Youtube Kanalımıza Abone olun. Desteğiniz için şimdiden teşekkürler.

Mola Beach Genel Özellikler

Plajın işletmeciliğini Mola Otel üstlenmiş. İki katlı bir plaj. Bu oldukça estetik bir görünüm kazanmasını sağlıyor. Birinci kat, çimlerle kaplı ve şezlonglar var. İkinci kattaki kısım da kafe ve restoranlara ev sahipliği yapıyor.

Mola Beach Nerede? - Balıkesir
Mola Beach Nerede? – Balıkesir

Çam ağaçları ile süslü bölgenin plajı çim, kum ve bazı kısımları taşlı. Diğer plajlarda olduğu gibi deniz oldukça sığ. Ama sığ alanların filan bakımı oldukça iyi yapılıyor ve yosun gibi istenmeyen maddeler söz konusu değil. Bir plajda olması beklenilen hizmetlerin hepsi var. Otopark, duş, emanet yerleri ve güvenlik gibi…

Giriş ve Şezlong Ücreti: 2022

Giriş ücreti: Plaja giriş bedeli 180 lira. Ancak bunun 90 liralık kısmı ile yeme – içme harcaması yapılıyor. Kalan kısmı da, şezlong ve şemsiye için.

Şezlong ücreti: Denizin üzerine kurulu locaları da var. Bunların kiralama bedeli ise kişi başı 100 lira kadar. Mekan lüks ve şık denilebilir. Yer bulabilmek için önceden rezervasyon yaptırmakta fayda var. Özellikle loca kiralamak isteyenler için rezervasyon iyi bir seçenek.

Mola Beach Ulaşım Bilgileri

Adres: Namık Kemal Caddesi, Pateriça Koyu, Cunda Adası/Ayvalık.

Nerede?: Cunda merkezde konaklayan birinin aracıyla Mola Plajı’na varış süresi ortalama 20 dakika kadar.

Nasıl gidilir?: Namık Kemal Caddesi plaja gitmek için en iyi rota. Alternatif bir yol söz konusu değil zaten. Merkezden Alibey Adası’na, buradan da Namık Kemal Caddesi üzerinden kuzeye doğru ilerlemek lazım. Pateriça Koyu’na geldiğiniz zaman Mola Plajı yazan tabelalara dikkat etmelisiniz.

Konum Bilgisi