İnbükü Orman Kampı

Kamp severler için mükemmel bir yer olan Çubucak Tabiat Parkı (Orman Kampı), Muğla Marmaris tarafında bulunuyor. (Burası İnbükü Orman Kampı olarak da bilinmektedir) Daha önce kamp deneyimi yaşamamış ancak en kısa zamanda bu farklı deneyimi yaşamak isteyenler için öncelikli adres burası olabilir.

DipNot: Fethiye’ye gitmeden önce Fethiye’de gezilecek yerler adlı makalemize göz atmanızı öneririz.

Doğanın cömertçe varlığını hissettirdiği alanda yeşilin ve mavinin iç içe olması tatilciler için büyük bir fırsattır. Ormanı keşfettikten sonra 3 kilometrelik sahilinde en ısız koylarda yüzme keyfini de yaşayabilirsiniz.

Çubucak Tabiat Parkı (Orman Kampı) Hakkında Bilgi

İnbükü Orman KampıÇubucak Tabiat Parkında ızgara yapmak da serbesttir. Bunun için malzemeleri kendiniz tedarik etmelisiniz. Orman kampının etrafında herhangi bir market ve restoran bulunmuyor. En yakın market 20 kilometre kadar uzakta. Bu nedenle kampa gelmeden önce lazım olacak muhtemel ihtiyaçlarınızı karşılamanız gerekir. Ayrıca ne kadar kalacaksanız, ona göre yiyeceğinizi de tedarik ederek kamp alanına gelmelisiniz.

Kampçılara çadır sağlanıyor. Elektrik ve masa da veriliyor. Çadır ve kamp alanı kiralama fiyatı yaklaşık olarak 50 lira. Ancak bu rakamda bir değişiklik olabilir. 2015’de 50 liradan kamp alanı kiralayabiliyordunuz. Elektrik ve buzdolabı içinse günlük 5 lirayı gözden çıkarmanız gerekir. Kamp alanında sabaha karşı mükemmel bir kahvaltı yaparak güne başlayabilirsiniz. Ardından da bir doğa gezisi ve deniz keyfi yapmayı düşünebilirsiniz. Kampçıların birbirleriyle olan samimi ve sosyal ilişkileri de gecelerin çok daha eğlenceli ve mükemmel geçmesini sağlıyor. Yeni dostluklar ve farklı deneyimler için Muğla Marmaris İnbükü kampı mutlaka değerlendirilmeli.

Kamp Alanında Gezilecek Yerler

Çubucak Tabiat Parkı başlı başına bir cennettir diyebiliriz. Yeşilin maviyle, huzurun doğayla buluştuğu yerde orman içerisinde keşfedilecek birçok mağara var. Ayrıca Çubucak kampına çok uzak yerde bulunmayan Karabağlar ve Baca yaylasını da ziyaret edebilirsiniz. Aynı zamanda da ziyaret edilebilecek bir Abdi Reis köyü var. Yayla ve köy yürüme mesafesinde değil. Özel arabası bulunanlar 25 dakika da köye ulaşabilirler.

Fotoğraflar

Çubucak Tabiat Parkı Orman Kampı Nerede, Nasıl gidilir?

Adres: Hisarönü, Marmaris Merkez, Marmaris, Muğla
Telefon: (0252) 467 0221
Nasıl gidilir?: Kampa Marmaris Datça karayolu üzerinden ulaşmak mümkündür. Yaklaşık 25 kilometrelik yolculuktan sonra Çubucak kampına ulaşmanız mümkündür. Özel arabası olanlar Datça karayolu üzerinden Marmaris merkeze doğru yol aldıklarında Çubucak orman kampı tabelasını takip etmeliler. Eğer özel arabanız yoksa, Marmaris yönüne giden minibüslerle İnbükü mevkiinde inilmesi gerekir. İndikten sonra kampa yürüyerek 10 dakikada ulaşılabilir.