Ormanya Ters Ev Kocaeli
Ormanya Ters Ev Kocaeli

Ormanya Ters Ev, Türkiye’nin pek çok şehrinde karşı karşıya kalacağınız bir konsept. Kocaeli Ters Ev de bu konuda oldukça iddialı seçeneklerden bir tanesi.

Bölgenin en dikkat çekici mekânlarından bir tanesi olan Kocaeli Ters Ev sizin de merakla keşfedeceğiniz bir yer. Ormanya Doğal Yaşam Parkı olarak bilinen eğlence ve macera alanında bulunan Ters Ev, Kocaeli seyahatiniz sırasında mutlaka görmeniz gereken yerlerden bir tanesi.

Kısa bilgi: Hazır Kocaeli‘ne kadar gelmişken, yeni yerler keşfetmek isterseniz; Kocaeli Gezilecek Yerler için oluşturduğumuz listeye de mutlaka bir göz atın.

Mekan’dan Kısa Bir Video

Daha fazla video gelmesi için lütfen Youtube Kanalımıza Abone olun. Desteğiniz için şimdiden teşekkürler.

Ormanya Ters Ev Kocaeli Hakkında Bilgiler

Bir iş insanının girişimleriyle inşa edilen Kocaeli Ters Ev, 18 Ocak 2021 tarihinden bu yana misafirlerini ağırlıyor. Avrupa’nın en büyük doğal yaşam parkı olarak bilinen Ormanya sınırları içerisinde bulunan bu ev her şeyi tersten görmenizi sağlayacak çok özel bir yer.

Hem yetişkinler hem de çocuklar tarafından ilgiyle karşılanan Ters Ev’de sıradan bir evde bulabileceğiniz her şey var. Tek bir farkla siz yürürken bütün eşyalar tavanda yani kafanızın üzerinde!

İçeride Bizi Neler Bekliyor?

Görenleri hayrete düşürecek bir mekân olan Kocaeli Ters Ev’de salon, mutfak, banyo, yatak odası ve çok daha fazlası var. Evin ters bir şekilde inşa edilmiş hissi vermesi aslında mimari bir göz yanılsamasından başkası değil.

Kapıdan girdiğinizde sizi karşılayan giriş bölümünden sonra Ters Ev’in iki katlı olduğunu görebilirsiniz. İçeride merdivenler dışında her şey ters konumlandırılmış.

Giriş kısmında tavanda duran masalar ve sandalyeler ilk bakışta baş döndürücü bir duruma neden oluyor. Banyo kısmına ilerlediğinizde klozet ve duşun kafanızın üzerinde durduğunu görebilirsiniz.

Evde gezdikçe sanki evin değil sizin ters durduğunuzu düşünmeye başlıyorsunuz. Zaten Ters Ev’i özel kılan da bu. Çünkü burada çekileceğiniz fotoğraflar sayesinde baş döndürücü anılar biriktirebileceksiniz. O halde bu çok özel mekânı ziyaret etmek için Kocaeli’nde görülmesi gereken yerler listenizi yeniden düzenlemelisiniz.

Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti: 2023

Ziyaret saatleri: Bu güzel mekanı saat: 10:00 – 21:00 arası ziyaret edebilirsiniz.

Giriş ücreti: 0 – 3 yaş için ücretsiz, 4 – 18 yaş için 30 TL ve 18 yaş üzeri olanlar için 20 TL şeklindedir.

Ormanya Ters Ev Kocaeli Ulaşım

Adres: Uzuntarla, 309. Sk. No:63, Pk: 41255 – Kartepe / Kocaeli

Telefon: 0530 520 26 41

Nerede?: Ters ev, Ormanya Doğal Yaşam Parkı sınırları içinde bulunmakta.

Nasıl gidilir?: Kocaeli – Sakarya D100 Karayolu üzerinde Sakarya’ya doğru ilerlerken Özdilek ve Cengiz Topel Havalimanı’nı geçerek 5 km ileride Ormanya tabelalarını takip etmelisiniz. Tabelaları takip ettiğinizde Kocaeli Ters Ev’i kolayca bulabileceksiniz. Özel aracınızla ulaşabileceğiniz Kocaeli Ters Ev’e gitmek için 281 ve 287 nolu Uzunturla – Eşme otobüs hatlarını da kullanabilirsiniz.

Konum Bilgisi