Ana sayfa Türkiye Balıkesir

Ortunç Koyu Plajı | Nerede, Özellikleri ve Giriş Ücreti – Balıkesir

Ortunç Koyu Plajı - Balıkesir
Ortunç Koyu Plajı - Balıkesir

Cunda Adası’nın en güzel koylarından birisi de Ortunç Koyu Plajı’dır. Mavi bayrak ödülüne sahip plajıyla Türkiye’de denize girilebilecek en güvenilir alanlar arasında yer alır. Ayrıca bu bölge milli park alanı olarak ilan edildiğinden dolayı imara kapalıdır.

Sadece eskiden kalma yapılar var ve bunların haricinde yeni yapılanmaya izin verilmiyor. Bu durum Koyun zenginliklerini koruması açısından önemli. Çünkü önemli bir denizaltı yaşamı var ve ayrıca etrafı çok güzel ormanlarla kaplı. Ortunç Koyu plajı, merkeze yakınlığı, doğası ve kaliteli hizmet sunan işletmesi nedeniyle en çok tercih edilen plajdır denilebilir.

Önemli: Hazır Balıkesir‘e kadar gelmişken sadece bir plaj yada bir koy görüp gitmek olmaz! Cunda Adası plajları ve koyları için oluşturduğumuz listemize de mutlaka bir göz atın.

Ortunç Koyu Videosu

Daha çok video gelmesi için lütfen Youtube Kanalımıza Abone olun. Desteğiniz için şimdiden teşekkürler.

Ortunç Koyu Plajı Genel Özellikleri

Mavi Bayrak ödülüne layık görülen plajın denizi sığ. Bu durum Ada’nın tüm plajları için geçerli. Ortunç plajını diğerlerinden ayıran ise denizaltı yaşamının daha zengin olması. Hatta bu zenginliği keşfetmek ve görmek isteyenler için dalış yapma imkanı var. Birçok dalışçı’nın spor rotası olan bu koyun dalış deneyimini yaşamak isteyenler açısından ideal bir adres olduğunu ifade edelim. Dalış eğitimi için kurslara katılabilir ve kısa sürede iyi bir dalışın inceliklerini öğrenebilirsiniz.

Ortunç Plajı - Balıkesir
Ortunç Plajı – Balıkesir

Ortunç Koyu yeşilliklerle kaplı, harika bir doğaya sahip bölge. Bu nedenle kampçıların da ilgisini çeken bir yer. Ancak her yerde kamp yapmak veya gelişigüzel bir yere çadır kurmak mümkün değil. Çünkü kampçılar için belirlenen alanlar var ve bunların dışına çıkmak yasaklanmış. Bunun nedeni kampçıların ateş yakmasından kaynaklanacak riskleri ortadan kaldırmak. Kamp alanı dışında çadır kurmanız ve ateş yakmanız halinde jandarma ekiplerini karşınızda görmeniz muhtemeldir.

Ortunç Koyu Şezlong Ücreti
Ortunç Koyu Şezlong

Koyun doğal güzelliklerini keşfetmek için orman gezilerine katılabilir, bisiklet kiralamak suretiyle doğa gezilerine çıkabilirsiniz. Ada’yı ziyaret edenlerin mutlaka Ortunç Koyu’na gelip, yüzme keyfi yaşamalarını tavsiye ederim.

Giriş ve Şezlong Ücreti: 2022

Giriş ücreti: Cunda Adası’ndaki şezlong ve şemsiye kiralama bedelleri düşünülünce burada ödenen ücretin oldukça yüksek olduğunu ifade edebiliriz.

Şezlong ücreti: Şezlong ve şemsiye için 300 lirayı gözden çıkarmalısınız. Bunun içerisinde otopark ücreti de var ama yeme içme kuponu dahil değil.

Plajda bir şeyler yemek için ekstra bir ücret ödemeniz gerekeceğini de hesap ederek bütçenizi ayarlayın.

Ortunç Koyu Ulaşım Bilgileri

Adres: Namık Kemal, Pk: 10405 – Ayvalık / Balıkesir

Nerede?: Koy, Cunda merkeze 20 dakikalık uzaklıkta yer alıyor.

Nasıl gidilir?: Cunda Maden Caddesi’nden kuzey yönlü hareket edilip, Kırmızıkuyu Caddesi’ne bağlanınca bu cadde boyunca ilerlemelisiniz. Koy Alibey Tabiat Parkı’nı da geçince sağda kalıyor.

Konum Bilgisi