Bu yazımızda şehrin içerisinde şehir hayatından uzak bir yer olan Avcılar‘daki Paşaeli Kent Parkı hakkında bilgiler paylaşacağız. Yeşillikler içerisinde doğa ile iç içe olabileceğiniz sevdiklerinizle gönül rahatlığı ile gidip vakit geçirebileceğiniz ve baharın tadını doya doya çıkarabileceğiniz park hakkında merak edilen her şey bu yazımızda sizleri bekliyor. Nerede? Nasıl gidilir? bilgileri yanı sıra yapılabilecek aktiviteler ve daha fazlasını sizler için kaleme aldık.

Paşaeli Kent Parkı Genel Bilgiler

Paşaeli Kent Parkı Genel Bilgiler
Paşaeli Kent Parkı Genel Bilgiler

İstanbul, Avcılar sahilinde bulunan park yeşil ve mavinin huzurunu içerisinde barındırıyor. Sevdikleriniz ile güzel vakit geçirmek için gönül rahatlığı ile burayı seçebilirsiniz. Parkın içerisinde neredeyse yok yok. Özellikle düğün-nişan-kına organizasyonları yapılan düğün salonu bulunması burayı açık havada evlilik yapmak isteyen çiftlerin gözde mekânı konumuna getirmiştir. Gelin parkı biraz daha detaylı inceleyelim ve içerisinde neler var birlikte göz atalım. İhtiyaçların karşılanabilmesi için 2 adet kafeterya / büfe, çeşitli organizasyonların düzenlenmesi için düğün salonu, 1 adet amfi tiyatro, WC, bay bayan ayrı olmak üzere 2 adet namazgah, bebek bakım odası, 3 farklı konumda parkı panoramik olan görebileceğiniz seyir terasları, 1 adet basketbol, 1 adet futbol ve 1 adet tenis kortu olmak üzere 3 adet spor sahası, 2 adet fitness alanı ve parkların olmazsa olmaz misafirleri olan çocuklarımız için 5 farklı çocuk oyun alanı yanı sıra piknik ve mangal için alanlar bulunmaktadır.

Paşaeli Kent Parkı Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti 2022

Avcılar Belediyesi’nin hizmete sunmuş olduğu parka giriş için herhangi bir ücret ödemenize gerek yok. Hatta içerisinde bulunan piknik masaları, barbekü alanlarının da kullanımı ücretsiz. Ziyaret için günü her saati seçilebilir. Park içerisinde bulunan ışıklandırmalar ve kafeteryalar ziyaretçilerin geç saatlere karar burada vakit geçirmesine olanak sağlıyor.

Paşaeli Kent Parkı Yapılabilecek Aktiviteler

Paşaeli Kent Parkı Piknik & Mangal Alanı
Paşaeli Kent Parkı Piknik & Mangal Alanı

Piknik & Mangal: Park içerisinde bulunan piknik ve barbekü alanlarına kurulup bir yandan doğanın tadını çıkarırken diğer yandan da temiz havanın etkisiyle açılan iştahınızın sesine kulak verebilirsiniz. Alan içerisinde bulunan kafeteryadan piknik ve mangal için ihtiyaçlarınızı temin edebileceğinizi de ayrıca belirtelim.

Spor Aktiviteleri: Alan içerisinde Basketbol ve Futbol Sahaları yanı sıra Tenis Kortu olmak üzere 3 adet farklı branş için spor sahaları olduğunu yukarıda belirtmiştik. Bu sahaları herhangi bir ücret ödemeden kullanabilir ve doğanın size geri kazandırdığı enerjinizi spor yaparak daha verimli kullanabilirsiniz.

Fitness: Park içerisinde 2 farklı bölgede çeşitli Fitness aletleri bulunmakta. Bu aletler ile hem spor yapmanın hem de kilo vermenin tadını çıkarabilirsiniz.

Çocuk Oyun Alanları: Parkların neşeleri çocuklarımız için oyun alanı olmazsa olmaz tabi. Burada durum biraz abartılmış gibi dursa da aslında az bile. 5 farklı bölgede tam 5 oyun alanı mevcut. Salıncak, kaydırak, tahterevalli ve daha neler neler. İnanın çocuklarınız buradan hiç gitmek istemeyecekler.

Paşaeli Kent Parkı Nerede? ve Nasıl Gidilir?
Paşaeli Kent Parkı Nerede? ve Nasıl Gidilir?

Paşaeli Kent Parkı Nerede? ve Nasıl Gidilir?

Adres: Paşaeli Kent Parkı, Üniversite Mahallesi – Avcılar / İSTANBUL

Ulaşım: Araç ile gelmek isteyenler; E-5 Edirne istikameti üzerinden Avcılar’a kadar gelmeliler. Gümüşpala / Denizköşkler çıkışından çıkıp D100 Kuzey Yanyoluna girin. Sahil yönünde hiç sapmadan devam edin parka ulaşacaksınız.

Toplu taşıma ile gelmek isteyenler; 76 – 76B – 76C – 76O – 76Y – 145 – 146 ve 400A hat numaralı otobüsleri kullanarak Avcılar Öğrenci Yurd Durağında inerek parka ulaşabilirler.

Metrobüs ile gelmek isteyenler; Şükrübey Metrobüs Durağında indikten sonra ister 10 -15 dakika yürüyüş sonunda isterseniz de yukarıda yazdığımız otobüslere binerek buraya ulaşım sağlayabilirsiniz. Konum bilgisi için tıklayın.

Ve son olarak İstanbul’da bulunan diğer parklara göz atmak isterseniz İstanbul’daki parklar için oluşturduğumuz listemize bir bakmanızı öneririm. Başka bir gezide görüşmek üzere kendinize iyi bakın. :)