Patara Kum Tepeleri | Nerede, Ziyaret ve Giriş Ücreti – ANTALYA

Patara kum tepeleri, Antalya’nın Kaş ilçesine bağlı, nerede olduğu en çok merak edilen doğal güzelliklerden bir tanesi. Bölgenin turistik bir merkez olarak kabul edilmesinde çok önemli bir yeri olan Patara hem antik kent hem de Patara Plajı ile birlikte ilgi çekici bir yer olmayı başarır.

Bu çerçevede Patara Kum Tepeleri de bölgenin güzelliklerini keşfetmek isteyenler için özeldir. Kalabalıktan uzaklaşmak ve kendinizi Afrika çöllerinden birinde hissetmek istediğinizde bu bölgeye gelmenizi şiddetle öneriyoruz.

Keyifli zaman geçirebileceğiniz bu bölgede unutulmaz anları yakalayabileceksiniz.

Kısa bilgi: Antalya‘nın bilinmeyen yerlerini ilk keşfeden sen olmak istersen; Antalya gezilecek yerler listemize mutlaka bir göz atın. :)

Patara’dan Kısa Bir Video

Daha fazla video gelmesi için lütfen Youtube Kanalımıza Abone olun. Desteğiniz için şimdiden teşekkürler.

Patara Kum Tepeleri Hakkında Önemli Bilgiler

Gelemiş Köyü yakınlarında bulunan bu kum tepeleri, doğal oluşumlu bir bölge olarak bilinmektedir. Bir çölü andıran oldukça güzel bir yer olan bu tepelerin güneşin de etkisiyle görsel anlamda bir şölen sunduğunu söyleyebiliriz.

Orman, deniz ve çölü bir arada yaşamanızı sağlayacak olan bu harika noktada zaman geçirmek için pek çok etkinliğin bulunduğunu söyleyebiliriz. Doğallığın ön planda olmasının yanı sıra burada gerçekleştirebileceğiniz aktiviteler de oldukça özel!

Kum Tepelerinde Safari Turu ve Aktiviteler

Patara Kum Tepeleri Safari
Patara Kum Tepeleri Nerede ve Aktiviteler

Çöl ikliminin hâkim olduğu noktalarda safari ile bölgeyi gezmek alışıldık bir etkinliktir. Patara Kum Tepeleri size bu heyecanı yaşatmada oldukça başarılı bir alternatif olarak kabul edilmektedir.

Bir safari aracında hem heyecan hem de eğlence dolu anlar yaşayabileceksiniz. Kum tepeleri arasında ilerlerken güneşin yakıcı sıcağını da fazlasıyla hissedeceksiniz.

Gün Batımında Fotoğraf Çekimi

Yeşilçam filmlerinin büyük bir kısmının gerçekleştiği Patara Kum Tepeleri adeta bir film platosu olarak kabul edilmektedir. Görsel anlamda ilgi çekici olması kadar kaliteli bir mekân havasını hissettirmesi Patara’nın bu bölgesini değerli kılar.

Siz de bu bölgede zaman geçirmek istiyorsanız mutlaka burada fotoğraf çekimi heyecanını yaşamalısınız. Gün batımının harika bir görüntü oluşturacağı bölgede zaman geçirmenin ayrıcalıklarını yaşayın!

Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücretleri: 2023

Ziyaret saatleri: Giriş çıkış saatlerinde herhangi bir sınırlama yoktur. Bölgeyi dilediğiniz zaman kamp yapabilir veya gezebilirsiniz.

Giriş ücreti: Ancak safari ve diğer etkinlikler için önceden planlama yaparak buraya gelmeniz gerekmektedir. Ve fiyatlar sezona göre değişkenlik göstermekte ortalama şezlong ücretleri: 150 TL. civarındadır.

Patara Kum Tepeleri Ulaşım

Adres: Gelemiş Köyü, Pk. 07976 – Kaş / Antalya

Nerede?: Antalya’da turistik bir merkez olarak ilgi çekici olan Patara Kum Tepeleri’ne ulaşmak için Kaç merkezinden 43 km ve Antalya merkezinden 200 km mesafe kat etmeniz gerekmektedir.

Nasıl gidilir?: Kaş’tan Fethiye istikametine doğru ilerleyerek ulaşacağınız bu yer, Kalkan’dan sonra karşınıza çıkan Patara sapağına döndükten sonra yaklaşık 6 km içeridedir. Kum Tepelerine ulaşmak için öncelikle Gelemiş Köyü’ne daha sonra da 5 dakika içerisinde kum tepelerine ulaşmanız mümkündür.

Özel araçla ulaşımın basit olduğu Kum Tepeleri, toplu ulaşımla gidemeyeceğiniz bir yerdir. Bu nedenle de Patara Antik Kenti ve Kum Tepesi gezinizi özel aracınızla gerçekleştirmeniz oldukça değerli.

Konum Bilgisi