Bodrum’un en sakin plajlarından birisinden bahsedeceğiz bu yazımızda. Peksimet Plajı, genel bilgileri yanı sıra, özellikleri, giriş ücreti, nerede? Ve nasıl gidilir? Bilgileri ile bu yazımızda sizleri bekliyor.

Dipnot: Hazır buralara kadar gelip denizin keyfini sürmeyi planlarken sadece bir plaj yada bir koy görüp gitmeyin, Bodrum’daki plajlar ve koylar için oluşturduğumuz listemize de mutlaka bir göz atın.

Peksimet Plajı Genel Bilgileri

Bodruma 22 kilometre uzaklıkta gözlerden ırak bir plaj. Uzak olmasından dolayı çoğu Bodrum Plajına nispeten daha sakin. Uzak olması sizi buraya gelme konusunda sakın caydırmasın çünkü Bodrum’a gelmişken kesinlikle gelinip görülmesi gereken bir güzelliğe sahip. Turkuaz renkli denizi, sap sarı ince kumdan oluşan sahili ve doğal güzelliği ile bir plajdan beklentileri kesinlikle karşılıyor.

Deniz çoğu zaman sakin. Ancak rüzgârlı havalarda dalgalı olabiliyor. Suyun sıcaklığı yılın 6-7 ayı denize girilebilecek derecede ılık.

Deniz suyu oldukça berrak ve temiz. Ancak açılar yer yer yosunlu. Bu yosunlar biraz yüksekten denize bakıldığında ayrı bir görsel renk şöleni oluşturuyor.

Suyun seviyesi yaklaşık 5-6 metre sonra bir insan boyunu geçtiği için bir nebze çocuklu ailelerin tercih sebebi olabilir.

Peksimet Plajı Özellikleri

Buranın en büyük özellikleri temiz ve berrak denizi, halk plajı olması ve herhangi bir tesis olmadığı için doğal güzelliğini koruyor olması.

Denizi hakkında gerekli bilgileri yukarıda yazdığımız için tekrar anlatmamıza gerek olmadığını düşünüyorum. Burası bir halk plajı olmasına rağmen çoğu zaman sakin. Bunun en önemli nedenleri ise merkeze biraz olması ve açıklarda oluşan yosunlar olabilir diye düşünüyoruz.

Çok fazla tercih sebebi olmadığı için de herhangi bir tesis yapılmamış. Sahilde bulunan 1-2 lokanta var tabi ama onlarda kendi müşterilerine hizmet sunuyorlar. Yani bütün plaja genel bir hizmet söz konusu değil.

Belediye plaja çok sayıda şezlong tahsis etmesine rağmen maalesef bir kabin, tuvalet ve duş yaptırmamış. Umarız en kısa zamanda bu sıkıntılarda giderilir ve burası da diğer Bodrum Plajları gibi hak ettiği seviyeye gelir.

Sahilde bulunan restoranlardan hizmet alırsanız tuvalet sorununu çözüme kavuşturabilirsiniz.

Peksimet Plajı Giriş Ücreti 2022

Peksimet Plajı Giriş Ücreti
Peksimet Plajı Giriş Ücreti

Halk plajı olmasından dolayı plaja giriş ücretsizdir. Plajda bulunan şezlonglar da Belediye’ye ait olduklarından herhangi ücret ödemeden rahatça kullanabilirler. Yanınıza almanız gereken şey şemsiyeniz. Mayonuzu da giyinerek gelmeniz de fayda var.

Peksimet Plajı Nerede? Ve Nasıl Gidilir?

Adres: Peksimet Köyü – Bodrum / Muğla

Ulaşım: Bodrum merkezden Gümüşlük’e yaz ayları boyunca her 15-20 dakikada bir ve 24 saat boyunca minibüsler karşılıklı olarak çalışmaktadır.

Turgutreis’ten Gümüşlük’e yaz ayları boyunca her 15-20 dakikada bir ve 24 saat boyunca minibüsler karşılıklı olarak çalışmaktadır. Güzergâh; Turgutreis, Kadıkalesi ve Gümüşlük Yalı Mevkii. Gümüşlüğe geldikten sonra da sahile rahatça ulaşabilirsiniz.

Araç ile gelecek olanlar da bulundukları mevkiden tabelaları kullanarak öncelikle Gümüşlük’e geldikten sonra sahile rahatça ulaşabilirler. Konum bilgisi için tıklayın.