Polonezköy Zoo Doğal Yaşam Parkı | Nerede, Giriş Ücreti ve Saatleri

Polonezköy Zoo Doğal Yaşam Parkı
Polonezköy Zoo Doğal Yaşam Parkı

İstanbul’da nerede olduğu merak edilen çocuklar ve yetişkinlerin eğlenebilecekleri aktivite alanı olan Polonezköy Zoo Doğal Yaşam Parkı’nda keyifli vakit geçirmeye hazır mısınız?

İstanbul’da keşmekeşten uzaklaşmak ve sakin bir ortamda sevdikleri ile vakit geçirmek isteyenler için tesis edilen bu parkta birbirinden özel bitki ve hayvan türlerini keşfedebileceksiniz. Farklı bir konsept ile tasarlanması ve içerisinde barındırdığı hayvan türleri ile dikkat çekmesi bu parkın en değerli özelliklerinden biri. Bir hafta sonu kaçamağı olarak Polonezköy Zoo Doğal Yaşam Parkı’nı mutlaka tercih etmenizi öneriyoruz.

Kısa bilgi: Polonezköy’ün diğer gezilecek yerlerini de keşfetmek isterseniz; Polonezköy gezilecek yerler için oluşturduğumuz gezi listemize mutlaka bir göz atın.

Polonezköy Zoo Doğal Yaşam Parkı Tarihi ve Gezi Bilgileri

Doğal Yaşam Parkı
Doğal Yaşam Parkı

1981 yılında ziyaretçilerini kabul etmeye başlayan ve bu yönü ile oldukça eski bir tesis olma özelliği taşıyan bu mekânda oldukça keyifli vakit geçirmeniz mümkün. Konaklama ve gezi alanı olarak 2’ye ayrılan hayvanat bahçesinin 1994 yılında tabiat parkı vasfı kazandığı biliniyor.

Toplam 3000 hektar alan üzerine kurulu olması ile oldukça devasa bir park alanına sahip olan Polonezköy Zoo Doğal Yaşam Parkı; yaban domuzundan atmacaya kadar farklı hayvan türlerini barındırıyor. Memeliler, sürüngenler ve kuşlar olmak üzere 3 farklı grupta ele alınabilecek hayvanların sayısı yüzlercedir.

Hayvan sayısı bir kenara bırakıldığında alan olarak İstanbul’un en büyük tabiat parkı olma unvanına sahip olan Polonezköy Hayvanat Bahçesi’nde genç yaşlı her yaştan insanı vakit geçirirken bulabilirsiniz.

Yapılabilecek Aktiviteler

Polonezköy Zoo Doğal Yaşam Parkı Nerede
Polonezköy Zoo Doğal Yaşam Parkı Nerede

Yetişkinlerin ilgisini çekmekte oldukça başarılı olsa da parkın genellikle çocuklara hitap ettiğini ifade etmek gerekiyor. Bu anlamda birbirinden değerli oyun alanları ile çocukların farklı etkinliklere katılmasına olanak sağlanıyor. Polonezköy Hayvanat Bahçesi’nde sizi bekleyen birbirinden özel etkinlikleri aşağıda keşfedebilirsiniz.

Hayvanat Bahçesi Gezintisi

Polonezköy Hayvanat Bahçesi
Polonezköy Hayvanat Bahçesi

Hayvanat bahçesinde bulunan farklı türdeki canlıları gözlemleyerek hem kendiniz hem de çocuklarınız için farklı bir maceraya atılabilirsiniz. Özellikle gelişme çağındaki çocuklar için çevreyi ve doğayı tanımak adına çok değerli olan bu turu yaparken daha önce hiç görmediğiniz hayvanları yakından görme şansı bulabileceksiniz.

Çocuk Oyun Alanları

Polonezköy Çocuk Oyun Alanları
Polonezköy Çocuk Oyun Alanları

Farklı oyuncak ve aktivitelerin yer aldığı çocuk oyun alanlarında çocuklarınız keyifli vakit geçirebilir. Her yaştan çocuğun düşünülmesi ile hazırlanmış olan parkın en önemli özelliklerinden bir tanesi de güvenilir bir ortam sunmasıdır. Fiziksel aktivitelerin yoğunlukta olduğu oyun alanlarında büyük satranç alanları ile de çocukların zihinsel gelişimlerinin desteklenmesi arzu edilir.

Midilli ile Gezinti

Midilli
Midilli (Foto: Yılmaz Furkan)

Hayvanat bahçesinin içerisinde yer alan sevimli midilliler ile küçük gezintilere çıkabilen çocukların daha keyifli vakit geçirebilmesi adına olanak sağlanıyor. Midillilerin zarar görmemesi adına belirli yaş grupları için mümkün olan bu aktivitenin çocuğunuz için oldukça keyifli olacağını söyleyebiliriz. Hayvan sevgisinin aşılandığı bu alanda midilliler ile fotoğraf çektirmek de mümkün!

Konaklama

Polonezköy Tabiat Parkı
Polonezköy Tabiat Parkı

Doğa ile iç içe bir mekânda konaklamak isteyenler için bu tabiat parkının en değerli seçenekleri bir araya getirdiğini ifade etmek gerekir. Oldukça keyifli anlar yaşayabileceğiniz ve kuş cıvıltıları arasında yeni güne merhaba diyebileceğiniz bu konaklama merkezinde İstanbul’da olduğunuzu unutacaksınız. Üstelik pencereden baktığınızda farklı türden hayvanları gözlemleyebiliyor olmanın da ayrıcalığını yaşayabileceksiniz.

Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti: 2022

Ziyaret saatleri: Polonezköy Zoo Doğal Yaşam Parkı’na giriş için herhangi bir giriş saati belirlenmemiş olsa da çalışma saatleri olan 09.00 ile 17.30 arasında burayı ziyaret edebilirsiniz. Haftanın 7 günü hizmet veriyor olması nedeni ile oldukça yoğun olan tabiat parkını gezmek için haftaiçi daha doğru bir seçim olur. Zira haftasonları kalabalık had safhada oluyor.

Giriş ücreti:  İçin 2 farklı tarifenin uygulandığı parkta çocuklar için 50 TL, yetişkinler için ise 90 TL ödemek gerekiyor.

Polonezköy Zoo Doğal Yaşam Parkı Ulaşım Bilgileri

Adres: Polonezköy Hayvanat Bahçesi Adresi: Polonezköy, 75. Yıl caddesi, Pk: 34829 – Beykoz – İstanbul

Telefon: 0541 432 30 55

Nerede?: İstanbul’da Beykoz ilçesi sınırları içerisinde yer almakta.

Nasıl gidilir?: Polonezköy Zoo Doğal Yaşam Parkı’na ulaşmak için hem toplu ulaşımı hem de özel araçlarınızı kullanabilirsiniz. Ancak daha konforlu ve hızlı bir seyahat için özel araçlarınızı tercih etmeniz doğru olacaktır.

Konum Bilgisi