Poyrazköy Plajı Beykoz
Poyrazköy Plajı - İstanbul

Poyrazköy Plajı, İstanbul’un en özel noktalarından bir tanesi olarak doğa ve deniz severler için dikkat çeken seçeneklerden bir tanesi oluyor.

İstanbul Boğazı’nın hemen çıkışında yer alan bu harika plaj sadece doğal güzellikleri sunmakla kalmıyor. Aynı zamanda denizin keyfini yeşillikler içerisinde çıkarma imkânlarını da sizlerle buluşturuyor.

Siz de İstanbul’da kısa bir tatil seçeneği arıyorsanız Poyrazköy Plajı sayesinde ihtiyaçlarınıza en iyi şekilde cevap verebileceğinizi unutmamalısınız.

Önemli bilgi: Konu plajlardan açılmışken İstanbul Avrupa Yakasına Yakın Plajlar listemize de bir göz atmanızı öneririm.

Poyrazköy Plajından Bir Video

Daha çok video gelmesi için lütfen Youtube Kanalımıza Abone olun. Desteğiniz için şimdiden teşekkürler.

Poyrazköy Plajı Özellikler

Poyrazköy Plajı, İstanbul’da Anadolu Yakası’nda Beykoz sınırları içerisinde bulunmaktadır. Karadeniz’in kıyısındaki bu plaj küçük bir balıkçı köyü olan Boğazköy’e bağlıdır.

Beykoz’da Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün hemen çıkışında bulunan plaj pek çok İstanbullu tarafından bilinmiyor. Bu da plajın sakin günler geçirdiği anları da gündeme getiriyor.

Beykoz halkı tarafından tercih edilen Poyrazköy Plajı; 1000 metre uzunluğunda ve 30 metre genişliğinde kum sahile sahiptir. Sahilin bir kısmında da kayalıklar bulunmaktadır. Denizin çok derin olmadığı ifade edilse de dibinde bulunan yosunlardan da söz etmek gerekiyor.

Poyrazköy Plajı içerisinde pek çok imkândan söz etmek mümkün olduğundan buraya gelen misafirler kaliteli zaman geçirmeyi başarıyor.

Poyrazköy Plajı’nda Yapılabilecek Aktiviteler

Poyrazköy Plajı Nerede
Poyrazköy Plajı Nerede ve Aktiviteler

Beykoz sınırları içerisinde oldukça ayrıcalıklı bir nokta olan Poyrazköy Plajı, bölge halkının denizle buluşma arzusuna kaliteli bir şekilde cevap veriyor.

Özellikle de ücretsiz bir şekilde denize girmek isteyenler için ideal bir yer. Plajda denize girme dışında yapılacak herhangi bir aktivite olmasa da sunulan hizmetlerin tatmin edici seviyede olduğunu ifade etmek mümkün.

Poyrazköy Plajı’nda pek çok plajda bulamayacağınız hizmetler mevcut. Duş, tuvalet, soyunma kabinleri, şezlonglar, gözetleme kulesi, bayrak uyarıları, şemsiye ve otopark gibi çözümler plaja gelen misafirlerin konforunu arttırmayı başarıyor.

Öte yandan Poyrazköy Plajı’nda bulunan restoranlar da misafirlerin keyifli zaman geçirmesini sağlıyor. Plaja gelen misafirlerin bir kısmı kendi yiyecek ve içeceklerini getirse de yakınlarda bulunan kafeteryada da farklı lezzetleri deneyimlemek mümkün oluyor.

Giriş ve Şezlong Ücretleri: 2023

Poyrazköy Plajı, İstanbul’un özel noktalarından bir tanesi olurken giriş ve şezlong konusunda da sunduğu hizmetler sayesinde kaliteli bir deneyim sağlar.

Giriş ücreti: Bu çerçevede plaja gelen misafirlerin girişte 35 TL ödemesi gerekir.

Şezlong ücreti: Olarak ödenmesi gereken tutar ise 70 TL’dir. Dönemsel olarak fiyatlarda yaşanan değişiklikler nedeniyle şezlong ve giriş fiyatlarında farklılık olabiliyor.

Bu nedenle de Poyrazköy Plajı’na gitmek isteyenlerin bunu bilerek yola çıkmaları gerekiyor.

Poyrazköy Plajı Ulaşım

Adres: Poyraz, Mendirek Yolu No:12, Pk: 34829 – Beykoz / İstanbul

Nerede?: İstanbul’un özel noktalarından bir tanesi olan Poyrazköy Plajı’na gitmek için hem özel araç hem de toplu ulaşım seçeneklerini kullanmak mümkün.

Nasıl gidilir?: Anadolu Yakası’nda Beykoz sınırları içerisinde bulunan Poyrazköy Plajı; Yeni Riva Yolu ve Anadolu Feneri Yolu üzerinden 33 km uzaklıkta bulunuyor. Beykoz İskelesi ile Poyrazköy arasındaki mesafe yaklaşık 14 km.

Aracınız ile: Beykoz’u geçtikten yaklaşık 4 km sonra karşınıza gelen Poyrazköy – Anadolu Feneri tabelasını takip ederek ormanlık alandan Poyrazköy’e ulaşmanız mümkün oluyor. Sonrasında Anadolu Feneri’ne ulaşarak plaja doğru ilerleyebilirsiniz.

Toplu ulaşımla gitmek isteyenler için: Kavacık ve Beykoz’dan geçen 135 numaralı İETT hattını kullanmak gerekiyor. Üsküdar tarafından gelecek olanlar için önce 15F numaralı otobüsle Beykoz’a ardından 135 numaralı İETT otobüsüne binmek gerekir.

Konum Bilgisi: