Riva'da Kahvaltı Mekanları, Fiyatları ve Gezilecek Yerler
Riva'da Kahvaltı Mekanları, Fiyatları ve Gezilecek Yerler

Yolunuz Riva’dan geçerse, ilginizi çekecek birkaç kahvaltı mekanı biliyoruz, hem mekanları hemde gezilecek yerleri gelin birlikte inceleyelim. Ama ilk önce Riva’yı kısaca bir tanıyalım.

İstanbul, Beykoz‘da yer alan Riva oldukça geniş ve hareketli bir tarihe ev sahipliği yapmış olsa da, tarihi eser anlamında fazla bir kalıntıya rastlamak oldukça zor. Ancak Kahvaltı yerleri, deresi, denizi, kumu ve kalesi ile kendine has bir çekiciliği var. Riva’yı size bir kaç harf ile özetlemek istesek İstanbul’un gizli bir bahçesi desek yalan olmaz. Lafı daha fazla uzatmadan kahvaltı mekanlarından başlamak üzere hızlıca Riva’da neler varmış? bir göz atalım..

Riva Kahvaltı Mekanları ve Fiyatların Listesi

Denize nazır şöyle güzel bir gezi yada Riva nehri eşliğinde bir kahvaltıya ne dersiniz? Madem sözünü açtık, hadi hep birlikte Riva’da kahvaltı için en iyi mekanlar nelermiş? birlikte göz atalım.

Riva İskele Restaurant

Riva İskele Restaurant
Riva İskele Restaurant

Riva Nehri ve Karadenizin buluştuğu delta noktasına yakın bir yerde, huzur dolu sabahlara ev sahibi yapan bir yer. Bir kez gittiğinizde, ortamın ambiyansına kapılacağınız, eşsiz bir manzaraya sahip, bütçe dostu bir mekandır.

Kahvaltı Fiyatı: Kişi başı ortalama 45 tl ödeyerek, enfes bir kahvaltı yapmanıza olanak sağlar.

Nerede?: RİVA İSKELE RESTAURANT Riva mah. Plaj içi. No:9 Beykoz/İstanbul

Telefon: 0 (216) 3191628 / 0 (532) 6095028

Tahta Masa Beykoz

Tahta Masa Riva
Tahta Masa Beykoz

Şimdi sırada, dolu dolu nostalji, doğa ve temiz hava sunan bir mekandayız. Burası Riva yolu üzerinde, sizi ilk girdiğinizde ormanın benzersiz güzelliği ve ferahlığıyla karşılayacaktır. Meşhur mıhlaması, terastan göz alabildiğine görünen orman manzarası ile size güzel bir deneyim sunacaktır.

Kahvaltı Fiyatı: Kişi başı demlik çayıyla birlikte ortalama 30 tl ayırarak burada kahvaltı edebilirsiniz.

Nerede?: TAHTA MASA BEYKOZ Riva Yolu Caddesi No:11/A, 34829 Beykoz

Telefon: 0 (546) 8623453

Riva Çiçek Restaurant

Riva Çiçek Restaurant
Riva Çiçek Restaurant

Hep denize veya ormana nazır mekanları gördük, peki ya Riva Deresi? Riva Çiçek Restoranın, en bilinen özelliği hayvan dostu olması ve sevimli dostlarımıza ev sahipliği yapmasıdır. Ayrıca kahvaltı menüsü oldukça geniştir, bunu masanıza 8-10 çeşit peynir ve en az 3 çeşit reçel geldiğinde, daha iyi anlayacaksınız.

Kahvaltı Fiyatı: Serpme kahvaltı kişi başı  90 tl dir.

Nerede?:  RİVA ÇİÇEK RESTAURANT Paşamandıra mah. No:7 Beykoz/İstanbul

Telefon: 0 (216) 4333120

Riva Köy Balıkçısı

Riva Köy Balıkçısı
Riva Köy Balıkçısı

Riva nehri demişken, Riva köy bahçesini atlamak olmaz. Nehrin dingin akışkanlığında, huzurlu sessiz sakin bir kahvaltı, sizleri bekliyor. Şehrin stresinden biraz olsun kaçmak istediğinizde, mutlaka gidilmesi gereken bir yerdir. Çeşitli kahvaltı menüsünde, cevizden jambona, patates tavadan, sosis tabağına kadar ne ararsanız bulabilirsiniz. Sınırsız çay ve kahvaltı keyfinden sonra şöyle bol köpüklü bir Türk Kahvesi içmeye ne dersiniz? O halde size güzel haberim var, kahvaltıdan sonra Türk Kahvesi ücretsiz.

Kahvaltı Fiyatı: Tüm bu kahvaltıyı, kişi başı sadece 45 tl vererek doyasıya keyfini sürebilirsiniz.

Nerede?: RİVA KÖY BALIKÇISI Riva Köprübaşı mevkii. No:1 Beykoz/İstanbul

Telefon: 0 (216) 3191686 / 0 (532) 1697575

Riva Keyf-i Bahçe

Riva Keyf-i Bahçe
Riva Keyf-i Bahçe

Geldik listemizin sonuncu gezilip görülmesi gereken yerine. Şehrin stresinden uzak, doğanın ve denizin muhteşem ortak noktası, Keyf-i Bahçe. Üstelik bu mekan, nehir kenarında kahvaltı yapmak isteyenlerin de uğrak noktası. Peki ya huzurun, doğanın muhteşem atmosferinin dışında neler var, onlara göz atalım. Menüyü incelediğimizde, en az üç çeşit zeytin, mevsimine göre özel hazırlanmış en üç farklı reçel, köy tereyağı ve saymakla bitmeyecek bal börek. Ayrıca 0-6 yaş çocuklar için ekstra ücret talep edilmiyor. Siz de monotonluktan kurtulma ve sevdiklerinizle birlikte güzel bir kahvaltı şöleni yapmak istiyorsanız.

Kahvaltı Fiyatı: Keyf-i Bahçeyi mutlaka görmelisiniz. Üstelik tüm bu ziyafete ve huzura, kişi başı ortalama 30 tl ücretle sahip olabilirsiniz.

Nerede?: KEYF-İ BAHÇE Paşamandıra (Riva Caddesi) 34829 – İstanbul / Türkiye

Telefon: 0532 368 2816

Riva’da Gezilecek Yerler

Riva gezinizde mutlaka gezilmesi gereken iki yer tavsiye edebiliriz;

Riva Kalesi

Riva Kalesi Beykoz
Riva Kalesi

Riva Kalesi’nin, Bizans döneminden kaldığı düşünülür. Ancak bu kalenin yapımına dair henüz net bilgiler bulunmamaktadır. Osmanlı döneminde ‘Revan Kalesi’ olarak adlandırılan kale, ilerleyen zamanlarda bazı restorasyonlar görmüştür. Riva Deresi ve Karadeniz’in deltasında bulunmaktadır. Mutlaka gezip görmenizi ve bu anları ölümsüzleştirmenizi tavsiye ederim.

Riva Deresi

Riva Deresi Beykoz
Riva Deresi

Adından da anlaşılacağı üzere Riva’nın göz bebeği, toplam uzunluğu 70 kilometre olan Riva Deresi, İstanbul’un su ihtiyacının neredeyse yarısı kadarını karşılamaktadır. Ömerli barajının su kaynağı durumundadır. Gebze’den akmaya başlar ve Riva’da Karadeniz’e dökülerek son bulur. Tabi 70 kilometre boyunca gezip görmeniz mümkün olmayabilir. Ancak aileniz ile birlikte güzel bir hafta sonu kaçamağı yaparsanız, mutlaka eşsiz güzelliklerini seyretmelisiniz.