Sancaktepe'de görülmesi gereken yerler
Sancaktepe'de Gezilecek Yerler

Sancaktepe, İstanbul’un en dikkat çeken yerlerinden bir tanesi olurken bölgede bulunan birbirinden gezilecek özel noktalar ile harika bir gezi deneyimi yakalamanızı sağlıyor.

Siz de İstanbul’da hiç görmediğiniz ya da daha önce keşfetmediğiniz noktaları merak ediyorsanız sizin için hazırladığımız bu listeyi incelemeye başlamalısınız.

Kısa bilgi: İstanbul Anadolu Yakasında Gezilecek Yerler için oluşturduğumuz detaylı bir gezi yazımızda mevcut, İstanbul‘daki yeni yerleri keşfetmek istiyorsanız bu listemiz de tam size göre.

Sancaktepe’de Gezilecek Yerler Listesi

O zaman lafı daha fazla uzatmadan listemize başlıyoruz. İşte Sancaktepe bölgesinde mutlaka görmeniz gereken yerler!

1. İBB Safa Tepesi Sosyal Tesisleri

İBB Safa Tepesi Sosyal Tesisleri
İBB Safa Tepesi Sosyal Tesisleri

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarıyla İstanbulluların kullanımına sunulan bu tesis 2015 yılından bu yana hizmet veriyor. Sancaktape’de İstanbul manzarasını en iyi yakalayabileceğiniz noktalardan bir tanesi. Üstelik 100 dönüm üzerine kurulu çok büyük bir alan olması nedeniyle de dikkatleri çekiyor.

İçerisinde restoran, seyir terası, büfe ve diğer pek çok etkinlik alanı bulunan İBB Safa Tepesi Sosyal Tesisleri görmeye değer noktalardan bir tanesi. Doğallığı ve manzarayı sunan tesiste keyifli anlar yaşayabilirsiniz.

2. Sancaktepe Orman Parkı ve Mesire Alanı

Sancaktepe Orman Parkı ve Mesire Alanı
Orman Parkı – Sancaktepe’de Gezilecek Yerler

Sancaktepe Orman Parkı, Eyüp Sultan ve Fatih mahalleleri arasında toplam 155 dönüm üzerine kurulmuş devasa bir alan. Farklı ağaç türlerini barındıran bu mekân aynı zamanda çocuklar için oyun parkları, spor sahaları ve oturmak için oluşturulmuş alanlarla dikkat çekiyor.

Bir mesire alanı olması nedeniyle mangal yakacak noktaların da bulunduğunu söylemek gerekir. Piknik yapmak ve keyifli zaman geçirmek bu mekânda bir başka olacak!

3. Sancaktepe Belediyesi Atatürk Parkı

Sancaktepe Belediyesi Atatürk Parkı
Sancaktepe Belediyesi Atatürk Parkı

Sancaktepe sınırları içerisinde bulunan Atatürk Parkı alan olarak küçük olsa da bölge halkının zaman geçirebileceği bir yer. Özellikle oturma alanları ve yeşil alanların bulunduğu parkta yorucu geçen günün ardından küçük bir mola vermek için ideal.

Parkta zaman geçirirken yakınlarda bulunan büfeden de temel ihtiyaçlarınızı karşılamanız mümkün.

4. Çekmeköy Ulus Pazarı

Çekmeköy Ulus Pazarı
Çekmeköy Ulus Pazarı

Çekmeköy Ulus Pazarı, Sancaktepe’de uygun fiyatlı alışveriş yapmak için tercih edeceğiniz noktalardan bir tanesi. Günlük yaşamda ihtiyacınız olan hemen her ürünü satın alabileceğiniz bu pazarda yok yok.

Üstelik bölge halkının da yoğun ilgi göstermesi pazarın adeta bir panayır alanına dönmesini sağlıyor. İstanbul Sosyete pazarlarına bir göz atmak isterseniz bu gezi yazımıza da bekleriz. :)

5. Rings Alışveriş Merkezi

Rings Alışveriş Merkezi
Rings AVM – Sancaktepe Gezilecek Yerler

Rings AVM, Sancaktepe’nin ilk alışveriş merkezi olarak dikkatleri çekiyor. Kapılarını 2014 yılında açan Rings AVM bölge halkının alışveriş konusunda öncelikli tercihlerinden bir tanesi.

Alışverişin yanı sıra çocuklar ve yetişkinler için de eğlence seçenekleri bulunan AVM’de zaman geçirmek oldukça keyifli olacak. Modern bir tesis olan Rings AVM Sancaktepe’de mutlaka görülmesi gereken yerler arasında.

6. Aydos Ormanı Gölü

Aydos Ormanı Tepesi
Aydos Ormanı Gölü

İstanbul’da doğallığı fazlasıyla hissettirecek bir alan olan Aydos Ormanı ve orman sınırları içerisindeki göl oldukça özel. Bir kısmı Sancaktepe sınırları içerisinde kalan gölün kenarında keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Kamp atmak ya da piknik yapmak için tercih edebileceğiniz Aydos Ormanı Gölü sizin için unutulmaz bir deneyim olacak.

Ayrıca İstanbul’daki Sosyal Tesisler için oluşturduğumu gezi listemize bir göz atmak isterseniz sizi şöyle alalım.

Sizin de, ‘Sancaktepe’de Gezilecek Yerler’ listemize eklenmesini istediğiniz farklı yerler var ise bize mutlaka yorum olarak yazın. :)