Selimpaşa Plajı Özellikleri | Nerede, Giriş Ücretleri – İSTANBUL

Selimpaşa Plajı Silivri
Selimpaşa Plajı - İstanbul

İstanbul’da hafta sonu için deniz kaçamağı yapmak isteyenlere ulaşım bakımından en ideal seçeneklerden bir tanesi Selimpaşa Plajı gibi gözüküyor.

Silivri sınırları içerisinde bulunan plaj, buraya gelenler için harika bir deneyim sunmayı başarıyor. İstanbul’un en temiz plajları arasında bulunması ve Silivri Halkı tarafından yoğun bir şekilde tercih edilmesi plajı dikkat çeken seçenekler arasına sokuyor.

Önemli bilgi: Hazır konu plajlardan açılmışken İstanbul Avrupa Yakasına Yakın Plajlar listemize de bir göz atmanızı öneririm.

Selimpaşa Plajı Özellikleri

İstanbul’da Silivri Belediyesi sınırları içerisinde yer alan Selimpaşa Plajı, bir halk plajı olarak deniz ve doğa severleri ağırlamayı başarıyor. Bölgenin ilgi çekici noktaları arasında yer alan plajın İstanbul’dan yaklaşık 60 km uzak olması çok bilinmeyen bir yer olmasına neden oluyor.

Bu da plajın temiz kalmasına ve çok kalabalık olmamasına olanak tanıyor. İstanbullular için eşsiz bir deneyim sunmayı başaran plajda zaman geçirmek oldukça değerli. Siz de İstanbul’a yakın noktalarda unutulmaz bir deneyim yaşamak adına Selimpaşa Plajı ayrıcalıklarını tercih edebilirsiniz.

Selimpaşa Plajı’nda Yapılabilecek Aktiviteler

Selimpaşa Plajı Nerede ve Aktiviteler
Selimpaşa Plajı Nerede ve Aktiviteler

Silivri Belediyesi’nin çevre düzenlemelerini gerçekleştirdiği ve halkın güvenle denize girmesi adına çalışmalar yaptığı Selimpaşa Plajı’nda imkânlar çok fazla olmasa da tatmin edici.

Bu nedenle de Selimpaşa’da zaman geçirmek isteyenler için en büyük ayrıcalıklardan bir tanesi de sakin ve huzurlu bir deneyim imkânı sağlamasıdır.

Özellikle de ailesiyle keyifli zaman geçirmek isteyenler için Selimpaşa Plajı’nı tercih etme gerekliliğini ifade edebiliriz. Peki, plaj çevresinde mutlaka yapılması gereken etkinlikler nelerdir?

Deniz ve Plajın Keyfini Çıkarın: Silivri Belediyesi tarafından özel olarak temizlenen denizi sayesinde Selimpaşa Plajı’nda denize girmek oldukça keyifli.

Deniz ve doğa severler tarafından yoğun bir şekilde tercih edilen bu harika nokta sayesinde ailenizde keyifli bir deneyim yaşayabileceğinizi ifade edebiliriz.

Özellikle de eşsiz bir deniz ve plaj deneyimi yaşamak adına yapmanız gereken sadece Selimpaşa Plajı’nda kaliteli bir deneyim yaşamak olmalı.

Çocuk Oyun Alanı: Selimpaşa Plajı çevresinde en dikkat çeken seçeneklerden bir tanesi de çocuklar için özel olarak belirlenmiş olan çocuk oyun alanlarıdır.

Bu nedenle de çocuklarıyla birlikte buraya gelmek isteyen aileler için harika bir deneyim yaşama şansı gündeme gelmektedir. Siz de bu konuda eşsiz bir deneyim için rotanızı hemen Selimpaşa Plajı’na doğru çevirmeye ne dersiniz?

Kamp İmkânları: Selimpaşa Plajı’nda zaman geçirmek istiyor ve bu konuda kusursuz bir deneyim planlıyorsanız kamp atarak sıra dışı bir deneyime kapı aralayabileceğinizi unutmamalısınız.

Özellikle de doğayla iç içe zaman geçirmek isteyen biriyseniz Selimpaşa sizin için ideal bir seçenek olmayı başaracaktır.

Giriş ve Şezlong Ücretleri: 2023

Giriş ücreti: Burası bir halk plajı olması nedeniyle girişlerin ücretsiz olduğu tesisler arasında.

Şezlong ücreti: Olarak ödenmesi gereken tutar ise 160 TL’dir. Dönemsel olarak fiyatlarda yaşanan değişiklikler nedeniyle şezlong ve giriş fiyatlarında farklılık olabiliyor. Bu nedenle de plajda hizmet veren işletmeden bu konuda destek almak gerektiğini bilmelisiniz.

Selimpaşa Plajı Ulaşım

Adres: Selimpaşa Merkez, Halaskargazi Cd., 34590 – Silivri / İstanbul

Nerede?: Silivri merkezine yaklaşık 11 km uzaklıkta bulunan Selimpaşa Plajı, İstanbul’a 60 km uzaklıktadır.

Nasıl gidilir?: Buraya özel aracınızla ulaşabileceğiniz gibi 300 Tüyap – Silivri, 300G Tüyap – Gümüşkaya, 303 Silivri – Yenibosna ve 303B Silivri Cezaevi – Otogar gibi hatları kullanarak ulaşabilirsiniz.

Konum Bilgisi