Kaş’ın doğal güzelliklerini korumayı başaran ender plajlarından birisi olan şirin mi şirin Seyrek Çakıl Plajı, nerede? nasıl gidilir? bilgileri yanı sıra özellikleri ve giriş ücreti gibi bilgileri ile bu yazımızın konusu.

DipNot: Denizin keyfini sürerken ve buralara kadar gelmişken Antalya’da gezilecek yerlere mutlaka bir göz atmanızı öneririz.

Seyrek Çakıl Plajı Genel Bilgiler

Antalya‘nın ünlü Kaputaş Plajı’nın komşusu olan plaj, küçük bir yol kenarı olarak ilçeye gelen konukları ağırlamaktadır. Kaş‘a gelen yerli ve yabancı turistler 200-300 metre uzaklıktaki Kaputaş Plajı’na gitmeyi tercih ettiği için seyrek plajına daha çok civar köy ve mahallelerde yaşayan yöre halkı geliyor. Hafta sonları oldukça kalabalık olan plaj hafta içleri nispeten daha sakin oluyor.

Seyrek Çakıl Plajının Özellikleri

Seyrek Çakıl Plajı Özellikleri
Seyrek Çakıl Plajının Özellikleri

Beachlerden hoşlanmayanlar için harika bir yer. Doğallığını korumayı başaran ender yerlerden birisi olan Seyrek Çakıl Plajı, turkuaz mavisi suları ile göz kamaştırıyor. Plaj o kadar doğal ki herhangi bir işletme bulunmuyor. Hatta işletmeyi bırakın herhangi bir tuvalet veya duş gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir yer bile yok. Sadece doğal plaj sevenler ve civar köy ile mahallelerde yaşayan yöre halkının tercih ettiği plaj rüzgârlı havalarda zaman zaman dalgalı olabiliyor. Genellikle sakin ve dalgasız olan plaj çok iyi yüzme bilmeyenler ve çocuklu aileler için tavsiye edilmiyor. Bunun nedeni ise suyun aniden derinleşiyor olması.

Plaj içerisinde daha önce de belirttiğimiz gibi herhangi bir tesis yok. Uzun süre burada vakit geçirmeye karar verirseniz muhakkak yiyecek ve içecek işini önceden çözüme kavuşturmanızda fayda var. Ama birkaç saat burada vakit geçirip daha sonra başka planlar da yapabilirsiniz.

Seyrek Çakıl’a ulaştığınızda, yol kenarındaki kayaların arasından yürüyüp, beyaz çakıllarla kaplı plaja uzanabilirsiniz. Suyun altındaki beyaz çakıllar tüm berraklığı ile sizleri karşılarken zaman zaman deniz atı gibi farklı deniz canlılarını görmenize de olanak sağlıyor.

Seyrek Çakıl Plajı Giriş Ücreti 2022

Seyrek Çakıl Plajının Giriş Ücreti
Seyrek Çakıl Plajının Giriş Ücreti

Plaja giriş için herhangi bir ücret ödemenize gerek yok. Havlunuzu alıp sahilde uygun bir yere kurulabilirsiniz.

Şemsiye, Şezlong, Duş Tuvalet veya faydalanabileceğiniz herhangi bir işletme bulunmadığını tekrar hatırlatmakta fayda var.

Seyrek Çakıl Plajı Nerede? ve Nasıl Gidilir?

Seyrek Çakıl Plajı Nerede? ve Nasıl Gidilir?
Seyrek Çakıl Plajı Nerede? ve Nasıl Gidilir?

Adres: Kaputaş Plajı Yanı, Kaş / Antalya

Ulaşım: Kaş’a giriş yaptıktan sonra, sahil yolunu yani D400 karayolunu takip ederek ulaşabileceğiniz Seyrek Çakıl Plajı doğal yapısı, turkuaz rengi denizi ve temiz mi temiz suyu ile sizleri bekliyor. Konum bilgisi için tıklayın.

Sadece burayla yetinmek istemeyenleri Kaş plajları listemize davet ediyoruz. Kaş’ın en güzel plajları bu yazımızda. :)