Sobe Plajı | Nerede, Özellikleri ve Giriş Ücreti – Balıkesir

Cunda Adası’na tatil için gelenlerin en önemli etkinlikleri plajları keşfetmek. Sobe Plajı ile başlayıp tüm adaları araştırmak için bile önemli bir vakit ayırmak gerekir. Biz de bu kısıtlı tatil vaktinizi verimli kullanabilmeniz için bir birinden önemli bilgileri tek bir yazıda toplamak istedik.

Harika bir yüzme keyfi yaşamak, eğlenmek ve stres atmak adına Cunda Adası’ndaki en iyi adresler arasında. Bir otel tarafından işletilen plajın imkanları ise çok iyi.

Önemli: Hazır Balıkesir‘e kadar gelmişken sadece bir plaj yada bir koy görüp gitmek olmaz! Cunda Adası plajları ve koyları için oluşturduğumuz listemize de mutlaka bir göz atın.

Sobe Plajı Videosu

Daha çok video gelmesi için lütfen Youtube Kanalımıza Abone olun. Desteğiniz için şimdiden teşekkürler.

Sobe Plajı Genel Özellikleri

Cunda Adası’nın gezilecek rotaları kadar, plajları da oldukça fazla. Onca plajdan hangisine zaman ayırmak gerektiğini iyi hesaplamak tatilin her anını en iyi şekilde geçirmek adına önemli. Asla pişman olunmayacak adres Sobe Plajı…

Sobe Plajı Nerede? - Balıkesir
Sobe Plajı Nerede? – Balıkesir

İmkan ve konseptiyle sizde güzel etkiler bırakan plajın yeşili ve maviyi kucaklayan sahasından çıkmak istemeyebilirsiniz. Oldukça elit bir havası var ve bazı dönemler oldukça kalabalık. Bu nedenle rezervasyon olmadan girmek mümkün olmuyor. 12 yaş altı çocukları da kabul etmiyorlar.

Plajın sığ suları üzerine kurulu localar var. Masa ve sandalyeler, ayrıca güzel fotoğraflar çekmek için hazırlanılan birbirinden farklı konseptler de hazırlanmış. Bu farklılıklar plajı zenginleştiren ve güzelleştiren uygulamalardan sadece bazıları.

Sobe Plajı Oteli
Sobe Plajı Oteli

Su sporlarını denemek isteyenler için de tercih edilecek bir adres. Temel ihtiyaçları karşılamak için verilen hizmetlerin kalitesi çok iyi. Kafe ve restoranlarındaki lezzetler yerinde. Sobe Plajı, otel tarafından işletilen bir yer olduğundan yaz sezonu kabalık olabiliyor.

Giriş ve Şezlong Ücreti: 2022

Giriş ücreti: Şezlong ve şemsiye kiralamak için 140 lira ödeme yapmalısınız. Bu fiyata yeme içme dahil değil.

Şezlong ücreti: Ada’nın birçok plajında şezlong ve şemsiye fiyatlarına yeme içme de dahildir. Ancak Sobe’de böyle bir uygulama söz konusu olmadığından yeme içme masrafını da ayrı hesap etmelisiniz. Kafelerindeki fiyatlar makul denilebilir. Çok yüksek fiyatlar yok. Ayrıca girişte su ve dondurma ikramı var.

Sobe Plajı Ulaşım Bilgileri

Adres: Namık Kemal, Pateriça Koyu, Cunda Adası – Balıkesir

Nerede?: Sobe Plajı, Cunda’nın en popüler koylarından biri olan Pateriça’da.

Nasıl gidilir?: Merkezden araçla 20-25 dakikada koya varılması mümkün. Bunun için Alibey adası bölümüne geçmek lazım. Buradan da Namık Kemal Caddesi’ne bağlanıp, kuzey yönlü ilerlemek ve Sobe Plajı yazısını göre denk devam etmek yeterlidir.

Konum Bilgisi