The Game For Big Kids
The Game For Big Kids

İş yoğunluğu ve aşırı stresten dolayı eğlenceye vakit ayırma noktasında sıkıntısı olanları çıldırtacak kadar farklı bir konsepte sahip olan The Game For Big Kids oyun alanının büyük çocuklar için dizayn edilen bir eğlence yeri olduğunu not edelim.

İstanbul Point Barbaros Hotel bünyesindeki alanda kurumsal motivasyona yönelik aktiviteler, takım etkinlikleri, doğum günleri, bayi toplantıları ve hatta lansman organizasyonları yapılabilir. Ayrıca bu oyun alanı, Türkiye’nin ilk ve tek dijital etkinlik yeridir.

Not: İstanbul’un Eğlence yerlerini bir bir keşfetmek isterseniz bu yazılarımıza da mutlaka bir göz atın.

The Game For Big Kids hakkında bilgiler

2011’de kurulan merkezin hem bireysel hem de kurumsal misafirlere hitap ettiğini söyleyelim. Sadece kurumsal organizasyonlar değil, bireysel olarak takılmak ve eğlenmek için de oyun alanına giriş yapılabilir.

Ayrıca, grup ve takım oyunlarına uygun birçok aktivite yeri olduğundan dolayı topluca giriş yapmanın çok daha zevkli bir yanının olduğu konusunda ikazımızı yapalım. Özel günler için de organizasyon yapılabilecek yerde, doğrum günleri ve çeşitli partiler düzenlenebilir.

Bin 500 metrekarelik büyük alana kurulu eğlence merkezinin dekore ediliş tarzının da daha önce görülmemiş bir büyüsü var. İnsanı içerisine çekiyor ve adete oyunun, eğlencenin dalgasına alıyor.

The Game For Big Kids alanında neler var?

Bu alan öne çıkan birçok detay var; ama hepsinden ayrı ayrı bahsedebilmek mümkün değil. Bu nedenle, en çok talep gören mekanizmalar üzerinden oyun alanına yönelik fikir edinmenizi sağlayacak bilgiler verelim.

Bu oyun alanı merkezinin ana merkezin yer alan bir sahne var. Bu sahne, lansman ve tanıtım gibi çalışma ve etkinlikler adına kurulu bir bölüm. Tanıtımlara uygun dizayn edilen bölümün ses sistemi ve dekoru oldukça iyi. Sahne, her yerden kolayca görünüyor ve logo gibi kurumsal kimliğinizi ön plana çıkaran 16 farklı ekran bulunuyor.

The Game For Big Kids
The Game For Big Kids Oyunları

Serbest oyun alanı

Bu mekan, konsol oyunu tutkunları için hazırlanmış bir bölümdür. Tek takılmak veya takım olarak konsol oyunlarından biri üzerinde kapışmak isteyenler için ideal bir yer.

Büyük bir ekrana sahip LED TV’ler var ve oyun konsollarının hepsi PlayStation 4. En çok oynanan oyunların en güncel sürümü bulmanız ve oyun zevkini doyasıya yaşamanız mümkündür.

Konsolsuz oyun sevenlere: Wii kulesi

Son zamanlarda ortaya çıkan ve oyunu gerçekmiş gibi yaşatan oyunlar ortaya çıktı. Wii kulesi de bu tarz oyun kültürünü keşfetmek isteyenler için geliştirilen bir versiyon. Konsol olmadan, vücut hareket algılamak suretiyle çalışan sistem ile eğlenceli vakitler geçirilebilir.

Ancak bu oyun ve sporun bir birleşimi gibi. Çünkü oyun oynarken fazlaca hareket ettiğinizden dolayı yorulmanız söz konusu. Bu tip bir oyun modeli sayesinde konsol karşısında çakılıp kalan ve hareketsiz yaşamın tüm risklerini yaşamak zorunda kalan bir oyun sever olmaktan kurtulabilirsin.

Stadyum

Evet, TV programından bahsetmeyeceğim. Bir erkek grubu için konsol demek, maç çekişmesi demektir. Sırf bunun için dizayn edilen stadyum bölümünde harika bir ses sistemi var. Bu da, gerçek bir tribün taraftarınca desteklenmeniz hissini yaratan bir ambiyans demek.

Böyle bir atmosfer içerisinde oynanan futbol ve NBA maçları, stres atmak için birebir. Üstelik dev ekranlarda…

The Game For Big Kids PlayStation
The Game For Big Kids PlayStation

Oyunu yaşatır: PlayStation VR alanı

Son dönemin en popüler oyun disiplinlerinden biri, VR’dir. The Game’in son teknolojisi VR ile bir konsoldan oyun oynamak çok daha zevkli hale geliyor.

Oyunun içerisinde yer almak, kimi zaman korkutucu olsa da ve heyecana kapılmanızı sağlasa da, bu deneyimi iliklerinize kadar yaşamanın dünyadan soyutlanmakla bir ilgisi var.

The Game For Big Kids PlayStation
The Game For Big Kids PlayStation

Yarış Simülatörleri

En çok eğlendiren oyun alanlarından biri de takım halinde yapılan yarışlar. Orijinalinden farksız yarış araçlarının içerisine girerek, yedi arkadaşınızla aynı anda yarışmanın zevki doyasıya yaşanabilir.

Ses sistemlerindeki kalite, direksiyonların gerçekliği, LED ekran ve özel tasarlanan yarış aracı, her şeyi gerçekçi bir şekilde yaşatıyor.

Sesini çıkar: Karaoke

Grupça eğlencenin dibine vurmak ve bağıra bağıra stres atmak için en ideal oyunlar arasında Karaoke bulunuyor. Yirmi bini aşkın müzik kitaplığı ve eşsiz şekilde dekore edilen sahnesi ile eğlenceli dakikalar geçirilebilir.

The Game For Big Kids Çalışma Saatleri nerede, açılış kapanış saatleri?

Oyun alanı, gece ikiye kadar aktif ve açık. Sabah 09.00’da başlayan etkinlikler, geç saatlere kadar sürüyor.

The Game For Big Kids Ulaşım

Adres: Esentepe, Yıldız Posta Cd. No:29, 34394 – Şişli / İstanbul

Telefon: (0212) 337 30 80

Nasıl gidilir?: The Game, İstanbul Şişli’de Yıldız Posta caddesi üzerinde yer alıyor. Bilim ve Sanat Kültür Merkezine yürüme mesafesindeki bölgeye erişmek için Zincirlikuyu Metro hattı kullanılabilir.

Konum Bilgisi