Toptepe Seyir Terası | Nerede, Ziyaret ve Giriş Ücreti – DÜZCE

Düzce’de bulunan Toptepe Seyir Terası, Düzce’nin gezilecek en güzel yerlerinden bir tanesidir. Şehir merkezine yakın bir konumda yer alması nedeni ile yoğun bir şekilde ilgi gören Seyir Terası’na hem yerli halk hem de şehre gelen turistler akın ediyor.

Bu noktada siz de Toptepe Seyir Terası ile ilgili bilgi almak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Sizler için hazırladığımız bu detaylı rehber ile teras hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Kısa bilgi: Seyahatinizi Düzce‘ye doğru çevirdiyseniz, eşsiz yeni yerler keşfetmek için; Düzce gezilecek yerler listemiz de bir göz atmayı unutmayın! :)

Toptepe Seyir Terası Hakkında Bilgiler

Toptepe Seyir Terası, Düzce Ovası’nın kuşbakışı bir şekilde izlenebildiği en güzel yerlerden bir tanesidir. Gözlem sırasında Efteni Gölü’nü en güzel şekilde izleyebileceğiniz bu terasta ayrıca yöresel yemeklerine tadına bakabileceğiniz bir kır gazinosu da yer almaktadır.

Toptepe Seyir Terası - Bahçe
Toptepe Seyir Terası – Bahçe

Toptepe Seyir Terası, Toptepe mevkiinde yer alıp şehrin en yüksek noktasıdır. Bu nedenle ziyaretçilerin mükemmel bir manzarayı izlemelerine olanak sunmaktadır. Çevresinde bulunan doğal güzelliklerini izlemek için de son derece ideal bir noktadır. Seyir terası çevresinde geniş bir alan bulunmaktadır. Bu alanda birçok seyir noktası yer almaktadır. Terasın en üst noktasına çıkarak Düzce’nin geniş bir bölümünü gözlemleme imkanı sunabilirsiniz. Gün batımı ve gün doğumu saatlerinde bu terasa çıkmak manzaranın en güzel şekilde tadına varmanızı sağlayacaktır.

Toptepe Seyir Terası aynı zamanda çevresinde yer alan doğal güzellikleri izlemek için de ideal bir noktadır. Şehrin yeşillikleri içerisinde bulunan görüntüsü, doğa severler için mükemmel bir görünüm sunmaktadır. Siz de Düzce’nin güzelliklerini keşfetmek ve panoramik bir şehir manzarası izlemek istiyorsanız bu seyir terasını tercih edebilirsiniz.

Yapılacak Aktiviteler

Toptepe Seyir Terası’nda yapabileceğiniz çeşitli aktiviteler yer almaktadır. Bu aktivitelerden genel olarak aşağıdaki gibi bahsedebiliriz.

Toptepe Seyir Terası Manzara
Toptepe Seyir Terası Manzara

Manzara Seyri: Terastaki en temel aktivite manzarayı seyretmektir. Düzce’nin panoramik manzarasının keyfini çıkarabilir ve doğal güzellikleri en tepe noktadan izleyebilirsiniz. Özellikle gün batımı ve gün doğumu saatlerinde terasa çıkarak bu keyfin tadına varabilirsiniz.

Fotoğraf Çekimi: Toptepe Seyir Terası, fotoğraf tutkunları için de ideal bir noktadır. Manzaranın güzelliğini çarpıcı fotoğraflar ile ölümsüz hale dönüştürebilirsiniz. Terasın yüksek konumu sayesinde unutulmaz fotoğraflar çekebilirsiniz. Manzara fotoğraflarına kendinizi ya da sevdiklerinizi dahil ederek mükemmel bir fotoğraf koleksiyonu hazırlayabilirsiniz. Bu nedenle varsa fotoğraf makinenizi yanınıza almayı unutmayın.

Piknik: Terasın etrafında son derece geniş bir alan yer almaktadır. Bu alanda rahatça piknik yapabilirsiniz. Sevdikleriniz ile birlikte getireceğiniz yiyecek içecekler ile piknik yaparak doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

Yürüyüş ve Doğa Keşifleri: Toptepe Seyir Terası, çevresinde bulunan doğal güzelliklere erişim imkanı ile adeta bir başlangıç noktası olarak kullanılmaktadır. Terasta yürüyüş yapabilir, parkurlarda doğayı keşfedebilir ve şehrin zenginliklerini izleyebilirsiniz.

Dinlenme: Terasın huzurlu bir atmosferi olduğu aşikardır. Bu nedenle oturup dinlenebilir ve çevrenin sakinliğinin huzurunun tadını çıkarabilirsiniz. Sessiz bir ortamda kendinizi dinlemek, kitap okumak için terası tercih edebilirsiniz. Ayrıca doğanın güzellikleri ile baş başa kalmak içinde ideal bir yerdir.

Çevre Gezisi: Düzce’ye yakın bir konumda yer alan Seyir Terası’nı ziyaret ettikten sonra şehirdeki diğer turistik alanları da keşfedebilirsiniz. Yol üzerindeki; Güzeldere Şelalesi ve Efteni Gölü gibi turistik yerleri mutlaka ziyaret edin.

Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti

Ziyaret saatleri: Toptepe Seyir Terası muhteşem manzarası ile ziyaretçilerine haftanın her günü hizmet vermektedir. 08.00 ile 20.00 arasında açık olan teras, mükemmel bir manzaranın tadını çıkartmanız için idealdir.

Giriş ücreti: Terası ziyaret etmek isteyenlerin merak ettiği bir diğer önemli nokta ise giriş ücretidir. Terasa giriş ücreti 20 TL’dir. Ama çay, kahve vb şeyler sipariş verdiğinizde sizden herhangi bir ücret talep edilmez.

Toptepe Seyir Terası Ulaşım Bilgileri

Açık adres: Efteni Seyir Manzarası, Pk. 81800 – Hamamüstü – Gölyaka / Düzce

Nerede?: Şahsi aracınız ile gidecekseniz şehir merkezinden başlayıp Düzce-Gölyaka yolunu takip ederek tabelaları da izleyerek Toptepe’ye doğru gidebilirsiniz. Buradan yaklaşık 20 kilometre sonra Seyir Terası’na ulaşabilirsiniz. Terasa ulaştığınızda aracınızı terasın otoparkına park edebilirsiniz. Yada yürümek istemiyorsanız girişteki dar alandan yukarı doğru aracınız ile çıkabilirsiniz.

Terasa toplu taşıma araçlarını kullanarak da ulaşabilirsiniz; K35 kampüs durağından 8 numaralı otobüse binin. K2 durağında inerek 30 numaralı otobüse binin. 300 Başaran durağında inip biraz yürüyün. Seyir Terası’na ulaşmış olacaksınız.

Konum Bilgisi