Topuk Yaylası Göleti | Nerede, Nasıl Gidilir ve Güncel Bilgiler

Topuk Yaylası Düzce
Topuk Yaylası Göleti - Düzce

Topuk yaylası göleti, eşsiz manzarası ve insana huzur veren şehrin gürültüsünden uzak mükemmel bir doğa güzelliği var. İsteyen bu anı bir adım daha öteye götürüp göl manzarasını daha uzun yaşamak isteyenler Fenerbahçe Spor Kulübü Topuk Yaylası Tesislerinde konaklayabilir.

Oda Fiyatları diğer otellere nazaran biraz daha yüksek olsa da imkanı olanların kalmak isteyeceği bir yer.  Tabi bu tesiste sadece konaklama hizmeti verilmiyor, Ana Restaurant, Alacarte Restaurant, Alacarte Cafe-Bar, Vitamin Bar seçenekleriyle bir çok kesime hitap ediyor. Göl manzarası eşliğinde yemeğinizi yiyebilir yada güzel bir sabah kahvaltı yapabilirsiniz.

Bu seçenekleri size göre değilse Topuk Yaylasında önce ormanın kokusu, ardından göletle buluşan Sarıçam, köknar, Kayın Gürgen ağaçlarının görüntüsü ile birlikte farklı birçok kuş çeşidinden doğa konseri dinleyerek ormanın içinde bulunan patika yollarda gölün keyfini ormana doğru zevkli bir yürüyüş veya bisiklet turu yaparak hafta sonunu enerjik geçirebilir yada bol bol resim çekerek güzel manzara fotoğrafları elde edebilirsiniz.

Kısa bilgi: Düzce‘nin bilinmeyen yerlerini ilk keşfeden sen olmak istersen; Düzce Gezilecek Yerler listemize de mutlaka bir göz atın. :)

Rakımı 1300mt. olan yayladan; Abant Gölü, Odayeri Yaylası, Sinekli Yaylası, Samandere Şelalesi ve Efteni Gölüne ulaşmakta mümkün. Ayrıca Yaylada gençlik kampları ve izcilik kampları da yapılmakta olup, her yıl geleneksel olarak Kaynaşlı Kaymakamlığı ve Kaynaşlı MYO tarafından doğa yürüyüşleri düzenlenmektedir.

Topuk Yaylası Hakkında Bilgiler

Temeli 27 Mayıs 2010’da atılan tesis, 13 aylık bir çalışmanın ardından hizmet vermeye hazır hale getirildi.

Düzce’nin Kaynaşlı ilçesi sınırlarındaki Topuk Yaylası’nda bulunan Fenerbahçe Spor Kulübü Topuk Yaylası Kamp ve Dinlenme Tesisleri 150 dönümden büyük bir arazi üzerinde ve 2 bin 500 metrekarelik bir alanda inşa edildi.

8 bin 091 metrekarelik inşaat alanı ile tamamı doğal ahşap malzemeden yapılan tesisin kullanım alanı, üzeri açık spor alanları ve bunlara bağlı ek tesislerle birlikte 8 bin 605 metrekareyi buluyor.

Tesiste 1 adet 68 X105 metre ebatlarında çim futbol sahası, 1 adet 40X60 metre ebatlarında çim antrenman sahası ve 40’ı dubleks toplam 80 oda bulunuyor.

Tesiste ayrıca otopark, 210 metrekarelik bir fitness merkezi, göle bakan 330 metrekarelik bir restoran, 160 metrekarelik çok amaçlı salon, Türk hamamı, buhar odası, sauna ve masaj odaları ile birlikte, yürüme ve koşu parkurları gibi bölümler de yer alıyor.

Topuk Yaylası Göleti Ulaşım Bilgileri

Açık Adres: Topuk Yaylası, Kaynaşlı / DÜZCE
Telefon: 0380 547 70 77
Nasıl Gidilir?: İstanbul-Bolu istikameti, eski Bolu dağı yolu, İsmail’in yeri et lokantasını geçer geçmez, sağa dönüp tabelaları takip edin, 30-40 dk. sonra tesisdesiniz.

Konum Bilgisi