Yakuplu Kent Ormanı Gezi Bilgileri | Nerede ve Giriş Ücretleri – İSTANBUL

Yakuplu Kent Ormanı - İstanbul
Yakuplu Kent Ormanı - İstanbul

İstanbul’da nerede olduğu merak edilen ve halkının yeni nefes alma mekanlarından bir tanesi olması planlanan Beylikdüzü Yakuplu Kent Ormanı ile siz de heyecanlı ve oksijen dolu bir maceraya adım atabilirsiniz. Beylikdüzü ilçesinin göbeğinde harika bir yaşam ve dinlenme alanı olarak tesis edilen bu koruluk İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin etkin çalışmaları ile İstanbul’a kazandırıldı.

İstanbul’da halkın dinlenme alanları konusunda yaşadığı yoksunluğu gidermeyi hedefleyen seçeneklerden bir tanesi olarak görülebilecek olan Yakuplu Koruluğu’nda siz de sevdikleriniz ile çok özel dakikalar yaşayabileceksiniz.

Kısa bilgi: İstanbul’u sil baştan keşfetmek isterseniz; İstanbul gezilecek yerler  listemize yada Beylikdüzü gezilecek yerler için oluşturduğumuz gezi listemize bir göz atabilirsiniz.

Yakuplu Kent Ormanı Videosu

Daha çok video gelmesi için lütfen Youtube Kanalımıza Abone olun. Desteğiniz için şimdiden teşekkürler.

Yakuplu Kent Ormanı Tarih ve Kuruluş Bilgisi

Beylikdüzü’nde bir ağaçlık bölge olarak âtıl halde bulunan Yakuplu Kent Ormanı 2020 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yeniden değerlendirildi.

Çalışmaların tamamlanması ile halkın doyasıya eğlenebileceği bir alana dönüştürülen koruluk tam 5,5 hektar üzerine kuruldu. Görsel açıdan kusursuz olmasının yanı sıra halkın da severek kullanacağı bir mekân olmaya aday!

Yakuplu Çocuk Oyun Alanı
Yakuplu Çocuk Oyun Alanı

Beylikdüzü’nde yaşayan İstanbullular olmak üzere buraya gelen herkes için bir eğlence ve dinlenme alanı kabul edilen korulukta çok özel aktiviteler de yapılabilecek! Sadece bir yeşil alan olarak tasarlanmayan koruluğun çocuklar ve yetişkinler için aktivite merkezi olarak değerlendirilebileceğini söylemek mümkün.

Yakuplu Kent Ormanı Nerede?
Yakuplu Kent Ormanı Nerede?

Siz de sevdikleriniz ile doğa ile iç içe olabileceğiniz enfes bir yer arıyorsanız Yakuplu Kent Ormanı sizin için listenin başında gelmeli! Çünkü henüz pek çok insanın varlığından haberdar olmadığı bu ormanı sakin günlerinde keşfe çıkmak sizin için çok değerli olacak.

Yapılabilecek Aktiviteler ve İmkanlar

Yakuplu Koruluğu’nda yapabileceğiniz pek çok aktivite var. Hem çocukların hem de yetişkinlerin bir numaralı dinlence alanlarından olan bu mekânda aşağıdaki imkanlar sizlerle buluşmayı bekliyor.

Yapılabilecek Aktiviteler
Burada Yapılabilecek Aktiviteler

Doğa ile İç İçe Oyun Parkı: Doğa ile iç içe oyun parkı teması ile kurulan alanlarda ormanlık bölgenin dokusu bozulmadan çocukların oyun oynayabileceği alanlar kurulmuştur. Özellikle çocukların kendi oyunlarını oluşturabildikleri alanlarda daha kaliteli bir heyecana kapı aralanır. Üstelik oyun alanlarında alınan özel önlemler sayesinde çocukların yaralanmalarına karşı özel önlemler alınıyor. Çocuklarınız güvenle koşup eğlensin istiyorsanız yapmanız gereken tek şey hiç şüphesiz Yakuplu Kent Ormanı’nda zaman geçirmek olacaktır.

Çim Etkinlik Alanları: Yüzyıllık ağaçların bulunduğu korulukta bu ağaçların korunarak çim alanlar oluşturulması göz kamaştıran bir durum ortaya çıkarıyor. Çim alanlarda farklı etkinlikler gerçekleştirebilirken sevdiklerinizle çimlere yalın ayak basarak bütün enerjinizi boşaltabileceksiniz. Enfes bir dinlenme alanı olan korulukta mangal vs. gibi etkinliklere izin verilmiyor. Bu nedenle piknik yapmak isterseniz hazır yiyeceklerle çevreyi kirletmeden bir heyecana kapı aralayabilirsiniz.

Otopark: Misafirlerin araçlarını güvenle park edebilecekleri alanların tesis edilmesini de önemseyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi otopark oluşturmayı ihmal etmemiş. Uzaktan gelen misafirlerin gözleri arkada kalmadan araçlarını park edebilecekleri bu alan kameralarla korunacak. Bu sayede sadece misafirlerin değil araçlarının da güvenliği maksimum seviyede olacak.

Beltur Kafeterya: Tarihi parkın birbirinden değerli özelliklerinin yanı sıra içerisine eklenen kafeterya ile modern ihtiyaçların karşılanması da mümkün olacak. Bu anlamda yeme – içme ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz kafeteryada hoş vakit geçirebiliyor olmanın da ayrıcalıklarını yaşayabileceksiniz. Sevdikleriniz ile kaliteli dakikalar yaşayabileceğiniz bu kafeteryada aynı zamanda çok özel lezzetler de tadabileceğinizi unutmamalısınız.

Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti

Ziyaret saatleri: Günün her saatinde gidebileceğiniz bu korulukta güvenlik önlemlerinin alınmış olması ise daha kaliteli zaman geçirebilmenize imkân sağlıyor.

Giriş ücreti: İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulan bu alanın herhangi bir giriş ücreti yoktur. Vatandaşların ücretsiz bir şekilde giriş yapabilecekleri bu mekânda doyasıya eğlenmek mümkün.

Yakuplu Kent Ormanı Ulaşım Bilgileri

Adres: Yakuplu, Mehmet Akif Ersoy Cd., 34524 Beylikdüzü Osb – Beylikdüzü / İstanbul

Nerede?: Beylikdüzü’nde E5’in hemen yanı başında bulunan Yakuplu Kent Ormanı ulaşım konusunda İstanbulluları hiç de üzmeyecek bir konumda.

Nasıl Gidilir?: Kolay ulaşımı sayesinde yakın bölgedeki hemen herkesin ilk seçimlerinden bir tanesi olacak bu koruluğa ulaşmak için toplu ulaşımı kullanabileceğiniz gibi özel araçlarınızla da ulaşım sağlayabilirsiniz. Konum bilgisi aşağıdadır.

Konum Bilgisi