Bu yazımızda Bodrum’un bir başka gözde plajından bahsedeceğiz. Yalıkavak bölgesinde bulunan ve Belediye tarafından hizmet veren bir halk plajını sizler için tanıtmaya çalışacağız. Yalıkavak Halk Plajı özellikleri, giriş ücreti, nerede? Ve nasıl gidilir? Bilgilerine ve daha fazlasına bu yazımızda ulaşabilirsiniz.

Dipnot: Hazır buralara kadar gelip denizin keyfini sürmeyi planlarken sadece bir plaj yada bir koy görüp gitmeyin, Bodrum’daki plajlar ve koylar için oluşturduğumuz listemize de mutlaka bir göz atın.

Yalıkavak Hakkında Genel Bilgiler

Yalıkavak bölgesi son zamanlarda Bodrum’da tatil yapmak isteyenlerin sıkça tercih ettiği bir bölge. Birbirinden güzel plajları yanı sıra birbirinden güzel tarihi yapıları da burayı tercih etme sebepleri arasında yer alıyor. Özellikle marinası, beyaz evleri ve yer değirmenleri ile tam bir tatil beldesi olma hüviyetine kavuşmuş bölgenin halk plajı da dâhil olmak üzere toplam 9 adet mavi bayraklı plajı bulunmaktadır.

Yalıkavak Halk Plajı Özellikleri

Bodrum’un kuzey tarafında yer aldığı için sık rüzgâr alan plaj yelken ve rüzgâr sörfü için oldukça uygundur. Bu sporlara ait merkezler bulunmakla birlikte bir de yat limanı bulunmaktadır.

200 metre uzunluğu ve 5 metre genişliğe sahip plajın çevresinde otel ve işletmelere ait pek çok plaj da bulunmaktadır. Dilerseniz bu plajlardan da ücret ödeme şartı ile faydalanabilirsiniz. Ya da halk plajı kısmında güneşin ve kumsalın tadını çıkardıktan sonra akşam restoranlardan birisini tercih edebilirsiniz.

Plajın denizi oldukça temiz ve berrak. En sıcak Bodrum günlerinde bile suyun sıcaklığı oldukça serin. Ilık esen rüzgârları da dinlenmek ve kafa dinlenmek isteyenler için birebir.

Su seviyesi yavaş yavaş derinleşmekte. Bu nedenler yeni yüzmeye başlayanlar ve çocuklu aileler tercih edebilirler.

Rüzgâr almasından dolayı genelde dalgalı bir denize sahip olan plajda cankurtaran hizmeti de verilmektedir. Plajın bakım ve temizlik işleri yetkiler tarafından düzenli olarak yapıldığı için oldukça temiz.

Yalıkavak Halk Plajı Giriş Ücreti 2022

Yalıkavak Halk Plajı Giriş Ücreti
Yalıkavak Halk Plajı Giriş Ücreti

Plaj “halk plajı” statüsünde olduğu için giriş ücretsiz. Hatta içerisinde belediyeye ait ücretsiz şemsiye ve şezlonglar da bulunmakta. Soyunma kabini var ancak şimdilik duş bulunmadığını belirtelim. Ayrıca araç ile gelmek isteyenlere de otopark ile ilgili bir sorun yaşamayacaklarını ( çok yoğun değilse ) söyleyebiliriz.

Yalıkavak Halk Plajı Nerede? Ve Nasıl Gidilir?

Adres:

Ulaşım: Havalimanına 45 kilometre merkeze ise 1 kilometre uzaklıktadır. Özel araç yanı sıra toplu taşıma ile de ulaşım mevcuttur.

Araç ile gelmek isteyenler Yalıkavak istikametine doğru devam ederek yaklaşık 5 dakikalık yolculuk ile ulaşım sağlayabilirler.

Toplu taşıma ile gelmek isteyenler ise Bodrum merkezden geçen Yalıkavak minibüslerini kullanarak ulaşım sağlayabilirler. Minibüs ücreti ise kişi başı 4 lira.

Dilerseniz 10-15 dakikalık bir yürüyüş sonrası da plaja ulaşabilirsiniz. Bu yürüyüş esnasında portakal ve mandalina bahçeleri ile kaplı bu yolda bol bol resim de çekebilirsiniz. Konum bilgisi için tıklayın.