Yenice Ihlamur Seyir Teras
Yenice Ihlamur Teras

Yenice Ihlamur Teras, Karabük’ün sevilen yerlerinden biri. Bungalov konaklama ve restoran ücretleri yanı sıra nerede olduğu ve nasıl gidileceği gibi bir çok bilgi yazımızın devamında.

Yeni Ihlamur Seyir Teras, Türkiye’nin en büyük blok ormanları arasında yer alan Yenice Ormanları içerisinde bulunan eşsiz bir terastır. Yenice Ormanları, Avrupa’nın en sıcak 100 ormanından bir tanesi olmak ile birlikte Karabük’ün turizm kaynağının büyük bir kısmını oluşturmaktadır. Karabük’ün Yenice ilçe belediyesi tarafından faaliyete sunulan ve seyir terası manzarası ile gören herkesi kendine hayran bırakıyor.

Yenice Ihlamur Teras Hakkında Bilgiler

Bölgede yer alan yaban hayatın ve doğa hayatının gösterilmesi amaçlanarak açılan Bitki ve Hayvan Müzesi’de ters içerisinde büyük bir ilgi ile karşılanmaktadır. Müzenin içerisinde tahnit işlemi ile dondurulan geyik, boz ayı, kurt, sülün, karaca, yaban ördekleri ve atmaca yer almaktadır.

Yenice Belediyesinin oluşturduğu ve hem halk hem de gelen turistler tarafından ilgi çeken bu teras ve müze doğa içerisinde ki yaşamın sergilenmesi ile Türkiye’de ki diğer müzelere örnek olabilmektedir. Bölgenin sahip olduğu bitki ve hayvan çeşitliliği ile Türkiye’nin en dikkat çekici yerlerinden biri olması müzenin de terasında bilinirliğini artırmaktadır.

Yenice Ihlamur Teras
Yenice Ihlamur Seyir Teras

Yenice Ihlamur Terası’nın yapımına 2014 yılında başlanmış olup terasın yapımı 2018 yılında sona ermiştir. 2018 yılından beri Karabük halkının ve Karabük’e gelen turistlerin hizmetine sunulan teras içerisinde restoran, kafe, dinlenme alanları, bungalov evler ve piknik yerleri bulunmaktadır.

Bu nedenle terasa gelen kişilerin yapabilecekleri pek çok faaliyet alanının olduğundan söz edebilmek mümkündür. Ülkemizde ki pek çok seyir terasından çok daha farklı ve gelişmiş olan Yenice Seyir Terası, adeta bir turistik tesis olarak ifade edilebilir. Hem Karabük’te yaşayan kişiler hem de Karabük dışından gelecek olan kişiler tatil amacı ile söz konusu terası tercih edebilmektedir.

Yenice Ihlamur Teras Bungalov Konaklama
Bungalov Konaklama

Bölgenin işletmeciliği Orman İşletmeleri’ne aitti. Ancak projenin geliştirmesi ile birlikte bölgenin işletmeciliği belediyeye devrilmiştir. Toplamda 70.000 metrekarelik bir alanda bulunan terasın içerisinde 29 adet bungalov yer almaktadır. Bölgeye gelen halk ve turistler söz konusu bungalov evlerde konaklayabilmektedir.

Siz de şehrin gürültüsünden kurtulmak ve çok daha doğa ile iç içe dakikalar geçirmek istiyorsanız Yenice ıhlamur terası tam size göre. Karabük’e yolunuz düştüğünde bu terası ziyaret ederek eşsiz dakikalar geçirebilmeniz mümkündür.

Size özel çeşitli alternatifler sunan seyir terası huzur bulmanıza da yardımcı oluyor. Orman içerisinde yer alan bu eşsiz terası görmeden Karabük’ten kesinlikle dönmemelisiniz. Gecesi ayrı güzel gündüzü ayrı güzel bu teras sizleri bekliyor.

Restoran ve Kahvaltı Ücreti 2022

Seyir Terası’nın içerisinde bulunan restoranda ücretler seçeceğiniz yemeğe göre farklılık göstermektedir. Tek kişilik bir kahvaltının 50-70 TL olduğunu ifade edebiliriz.

Diğer yiyecek ve içecekler ile ilgili detaylı bilgiye restorandan rezervasyon yaptırırken ulaşabilirsiniz. Seyir terasına gittiğinizde herhangi bir yer problemi yaşamamak adına gitmeden önce rezervasyon yaptırmanız da fayda var. Bu sayede size ayrılan masa da yiyeceklerin ve manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz.

Yenice Ihlamur Teras Bungalov Konaklama Ücretleri

Seyir terasında konaklayabileceğiniz 29 adet bungalov evin olduğundan bahsettik. Her ne kadar seyir terasına giriş sırasında herhangi bir ücret talep edilmese de bungalov evler ücretlidir.

Tesis içerisinde mükemmel bir konaklama imkanı sunan bungalov evler 7/24 müşterilerine hizmet vermektedir. Bungalov evlerde tek kişilik konaklama ücretinin gecelik fiyat bilgisi için lütfen işletme ile iletişime geçiniz. Müşterilerin istek ve arzularına göre bu fiyatta artış meydana gelebilmektedir.

Konaklamak istediğinizde herhangi bir şekilde kontenjan problemi yaşamamak için mutlaka öncesinde rezervasyon yaptırmalısınız.

Yenice Ihlamur Teras Ulaşım Bilgileri

Adres: Merkez Mh., Pk: 78700 – Yenice / Karabük

Telefon: (0370)7970078

Nasıl gidilir?: Seyir terası, Yenice ilçe merkezinde yer alan Merkez Mahallesi’nin sınırları içerisindedir. İlçe merkeze 14 kilometre uzaklıkta bulunan teras Karabük şehir merkezine ise yaklaşık 40 kilometre uzaklıkta yer almaktadır.

Seyir terası, Karabük’ün en yüksek tepelerinden birinde yer almaktadır. Bu nedenle terasa özel araç ya da bir taksi ile ulaşım sağlamanız gerekmektedir. Özel aracı ile gidecek olan kişilerin takip edebileceği yön tabelaları bulunmaktadır. Ayrıca aşağıdaki konum bilgisinden de destek alabilirsiniz.

Konum Bilgisi