Yeşilvadi Doğa Park ve Kamp Alanı - Muğla
Yeşilvadi Doğa Park ve Kamp Alanı - Fethiye

Fethiye’de nerede olduğu merak edilen saklı güzelliklerinden bir tanesi olan Yeşilvadi Doğa Park ve Kamp Alanı bölgenin sıra dışı noktalarından bir tanesi.

Ege Bölgesi’nin kendine has doğallığını ön plana çıkaran bu kamp alanında hem huzuru hissedecek hem de sevdiklerinizle keyifli zaman geçirebileceksiniz.

Turistik bir merkez olmasının yanında doğallığın da merkezi kabul edilen Fethiye’de kusursuz bir kamp heyecanı sizleri bekliyor.

Kısa bilgi: Fethiye‘yi tam anlamıyla keşfetmek istiyorsanız Fethiye gezilecek yerler yazımıza yada sadece bu bölgede kamp yapmayı düşünüyorsanız Muğla’nın En İyi 10 Kamp Alanı listemize de bir göz atmanızı öneririm.

Yeşilvadi Doğa Park Kısa Bir Video

Daha fazla video gelmesi için lütfen Youtube Kanalımıza Abone olun. Desteğiniz için şimdiden teşekkürler.

Yeşilvadi Doğa Park ve Kamp Alanı Hakkında Bilgiler

Fethiye’de gezilecek yerler listesi yaparken genellikle tarihi ve kültürel lokasyonlar tercih edilir. Ancak sıra dışı bir deneyim yaşamak istediğinizde tercihiniz kesinlikle Yanıklar Çayı’nın yanı başında bulunan Yeşilvadi Doğa Park ve Kamp Alanı olmalı.

Asırlık ağaçların gölgesinde akan çay bölgenin güzelliğini hissetmenizi sağlarken keyifli zaman geçirmek adına da yapılandırılmış pek çok kısım var.

Bu yönüyle kimi kamp severlerin kamp attıkları kimilerinin de piknik yaptıkları bir bölge oluyor burası. Çayın içerisine konumlandırılmış oturma alanlarında bir yandan sohbet ederken diğer yandan ayaklarınızın altından akıp giden buz gibi su sayesinde bambaşka bir deneyim yaşayabileceksiniz.

Yapılabilecek Aktiviteler

Yeşilvadi Doğa Park ve Kamp Alanı - Nerede?
Yeşilvadi Doğa Park ve Kamp Alanı Nerede?

Fethiye Yeşilvadi Doğa Park ve Kamp Alanı kendine has güzellikleri barındıran bir nokta. Bu yönüyle zaman geçirmek adına sizleri bekleyen pek çok fırsattan söz edebiliriz. Siz de kaliteli bir zaman geçirmek istediğinizde buradaki kamp alanları kısmında sizi bekleyen pek çok yer var!

Kamp İmkânları: Bölgeye yıl boyunca gelen binlerce insanın çok büyük bir kısmı kamp yapmak için burayı tercih eder. Bu nedenle de Fethiye bölgesinde kamp yapmak istediğinizde tercih edebileceğiniz öncelikli seçenek Yeşil Vadi olmalı.

İster kendi kamp çadırınızı getirerek ister burada sunulan çadır kiralama hizmetlerinden yararlanarak kaliteli bir deneyim yaşayabilirsiniz. Doğayla iç içe kamp yapmak adına vazgeçilmez bir nokta olan Yeşilvadi Doğa Park içerisinde siz de bu harika deneyimi yaşamalısınız.

Doğa Yürüyüşü: Ağaçların bütün çevreyi sardığı bir noktada yapılabilecek en iyi aktivitelerden bir tanesi de doğa yürüyüşüdür. Yürüyüş ayakkabılarınızı giyerek kısa yürüyüşler gerçekleştirebileceğiniz Yeşil Vadi bölgesinde doğa yürüyüşü yaparken farklı güzellikleri keşfedebileceksiniz.

Gerek canlı türleri gerekse de ağaç çeşitleri ile dikkat çekici bir nokta olan Yeşil Vadi’de doğallığı gerçek anlamda hissedebileceğinizi unutmamalısınız.

Yeşilvadi Doğa Park - Yanıklar Çayı
Yeşilvadi Doğa Park – Yanıklar Çayı

Çayda Yüzme Heyecanı: Yüzmek sizin için vazgeçilmez bir deneyimse doğal bir ortamda ekipmanlarınızı yanınıza alarak çayın serin sularına kendinizi bırakabilirsiniz.

Özellikle yaz aylarının bunaltıcı sıcaklarından kurtulmak adına bu heyecanı yaşamanızı kesinlikle öneriyoruz. Ancak çayda daha önce hiç yüzmediyseniz ya da çok iyi yüzme bilmiyorsanız dikkatli olmalısınız. Heyecan dolu bir deneyimin istenmeyen sonuçlar doğurmasını istemezsiniz değil mi?

Ziyaret ve Kamp Alanı Konaklama Ücretleri 2023

Ziyaret saatleri: Fethiye Yeşil Vadi ve Kamp Alanları için giriş saatleri bulunmuyor. Bölgenin doğal bir güzellik olması giriş ve çıkışlarda herhangi bir kontrol söz konusu değil.

Giriş ücreti: Bölgede ücret ödeyeceğiniz şeyler çadır kiralama, yiyecek ve içecek olacaktır. Bu nedenle de sadece bir gezinti planlıyorsanız ücretsiz bir deneyim sizi bekliyor.

Otopark: 30 TL.

Giriş Ücret: 40 TL.

Çadır kişi başı: 200 TL.

İşletme Çadırı kişi başı: 300 TL. (Kahvaltı dahil)

Kahvaltı kişi başı: 150 TL.

Yeşilvadi Doğa Park ve Kamp Alanı Ulaşım

Adres: Yanıklar, Pk: 48300 – Fethiye / Muğla

Nerede?: Fethiye merkezinden yaklaşık 20 km uzaklıkta ki Yanıklar Çayı içerisinde konumlanmaktadır.

Nasıl gidilir?: Yanıklar Köyü sınırları içerisinde bulunan bu doğal güzelliğe ulaşmak adına Fethiye’den Yanıklar istikametine doğru yola koyulmalısınız.

Yanıklar Köyü’ne ulaştığınızda çıkışı gösteren tabelanın sağından içeri doğru dönerek 9 km ilerlemelisiniz.

Yanıklar Çayı’na ulaştığınızda sizi bekleyen tesisin otoparkına aracınızı park ederek kusursuz bir güzelliğe ulaşabilirsiniz. Bu bölgeye toplu taşımayla ulaşmak maalesef mümkün değil.

Konum Bilgisi