Ağustos Ayında Muğla'da Hava Durumu - Nerede Ne Yapılır?
Ağustos Ayında Muğla'da Hava Durumu - Nerede Ne Yapılır?

Ağustos ayında enfes bir yaz tatili deneyimini Muğla’da mı yaşamak istiyorsunuz? Cevabınız evet ise doğru yerdesiniz. Bu aylarda hava durumu oldukça yüksek derecelerde seyreder. Ağustos aylarından Muğla’da yaz tatili deneyiminizi yaşarken daha konforlu bir serüven için çeşitli önerilerimiz olacak.

Daha önce hiç bulunmadığınız bir yerde ne ile karşılaşacağınızı bilmediğinizden hem giyilecek kıyafetler hem de katılacağınız etkinlikler hakkında bilgi sahibi olmanız büyük önem taşır.

Bu yazımızda sizlere Ağustos ayında Muğla tatilinizi daha konforlu bir şekilde geçirmenize olanak sağlayacak bilgileri sunuyoruz. Kıyafet ne getirmeliyim ve nerede, ne yapılır gibi sorulara cevaplar verirken aynı zamanda Ağustos ayında bölgedeki hava sıcaklıkları ile ilgili de bilgi sahibi olmanızı sağlıyoruz.

Kısa bilgi: Muğla için bir gezi planınız varsa; Fethiye’de gezilecek yerler için oluşturduğumuz listemize bakabilir ya da sadece güneş, kum ve denizin tadını çıkartmak istiyorsanız Fethiye Plajlar ve Koyları için oluşturduğumuz listemize bir göz atabilirsiniz.

Kıyafet Ne Getirmeliyim

Yaz aylarının bunaltıcı havasından etkilenmemek ve tatiliniz boyunca keyifli bir şekilde vakit geçirmek adına doğru kıyafet seçiminin oldukça mühim olduğunu ifade etmek gerekir. Daha önce hiç Muğla’da tatil yapmamış kimseler için ağustos ayında nasıl bir atmosferin var olduğu bir bilinmezlik olur. Bu nedenle kıyafet seçiminde de kararsız kalınır.

Muğla’ya doğru yola çıkmadan evvel valizinizi hazırlarken yanınıza şort, tişört, terlik, şapka ve güneş gözlüğü gibi yaz aylarının olmazsa olmazlarını almalısınız. Bunun yanı sıra rahat kesim pantolon, keten gömlek, efil efil bir elbise veya şık kesimli bir bluz da akşam gezintileriniz için valizinizde yer alması gerekenlerden olacaktır.

Ağustos Ayında Muğla’da Nerede, Ne Yapılır?

Ağustos ayında planladığınız Muğla tatiliniz için aktivite ve eğlencelere doyacağınızı şimdiden ifade edebiliriz. Gündüz saatlerinde deniz ve güneşin tadını doyasıya çıkarırken akşam saatlerinde gerçekleşen farklı organizasyonlara katılabilirsiniz. Bu anlamda Ağustos ayının sonlarına doğru gerçekleşen Zhara Music Fest; Muğla’da mutlaka katılmanız gereken eğlencelerden bir tanesi olarak ön plana çıkıyor.

Ağustos Ayında Muğla’da Hava Durumu

Yaz mevsiminin son ayı olması itibarı ile pek çok insan tarafından kavurucu sıcaklarla anılan Ağustos ayı Muğla’da da etkisini ciddi anlamda hissettirir. Bölgede bu ay için en yüksek hava sıcaklıkları 33°C düzeyinde olurken en düşük hava sıcaklığı 19°C dolaylarındadır.