Saklıkent Kayak Merkezi | Nerede ve Otel Bilgileri – Antalya

Kış mevsimine sayılı günler kala sizlere ülkemizde bulunan kayak merkezleriyle ilgili bilgiler vermeye devam ediyoruz. Eğer sizler de kışın hafta sonunda ya da sömestr tatili için kayak merkezlerinde tatil düşünenlerdenseniz, sizler için hazırlamış olduğumuz seçeneklerden birini değerlendirebilirsiniz.

Eğer Türkiye’deki Kayak Merkezleri hakkında daha fazla bilgi isterseniz şöyle buyurun.

Bugünkü yazımızda sizler için Antalya ilimiz sınırları içinde bulunan ve Beydağları üzerine kurulmuş Saklıkent Kayak Merkezi’nden bahsetmek istiyoruz. Hemen hatırlatalım, kayak merkezini Fethiye’de bulunan Saklıkent ile karıştırmayınız.

Bilgi: Antalya’yı biraz daha gezme fırsatınız varsa; Sizler için oluşturduğumuz Antalya gezilecek yerler listemize bir göz atmanızı öneririm. :)

Saklıkent Kayak Merkezi Genel Bilgiler

Saklıkent Kayak Merkezi, Antalya’nın batısında bulunan Beydağları üzerine kurulmuş, ülkemizin önemli kayak merkezlerinden birisidir. Antalya’ya 50 km uzaklıkta olan kayak merkezi, konumu itibariyle aynı gün içinde iki farklı mevsimi yaşamanıza olanak sunan ender yerlerden birisidir.

Akdeniz Bölgesi’nde olmasından dolayı kayak mevsimi kısa olup genellikle aralık ayının sonunda başlayıp mart ayında sona ermektedir. Kar kalınlığı mevsimine göre değişkenlik göstermekte olup ortalama kar kalınlığı 100 – 230 cm arasında değişmektedir. Kar kalınlığı zirve noktalarda 5 metreye kadar çıkmaktadır.

Saklıkent Kayak Merkezi’nde bulunan 500 dağ evi, konaklama açısından yeterli olmakla birlikte, kayak merkezinin Ekvator’a en yakın kayak merkezlerinden biri olduğunu da hatırlatalım.

Diğer kayak merkezlerine oranla daha ılıman bir iklime sahip olan Saklıkent Kayak Merkezi’nde sıcaklık, gündüzleri – 5 derecenin altına nadiren düşmektedir. Kayak mevsiminin ortalama 75 günü de güneşli geçmektedir.

Saklıkent Kayak Merkezi Pist Hakkında Bilgiler

Saklıkent Kayak Merkezi - 04
Saklıkent Kayak Merkezi

Saklıkent Kayak Merkezi, orman sınırlarının üzerinde yer almasından dolayı, gerek kayağa yeni başlayanlar gerekse profesyoneller için oldukça uygun pistlere sahiptir. Kayak merkezinde 1 adet 1400 metre uzunluğa sahip Telesiyej, 2 adet teleski, 1 adet baby lift ve snowtubing lifti bulunmaktadır. Bunlarla ilgili detaylar ise şu şekilde:

  • Karakaya Chairlift: 1900 – 2400 m 800p/h
  • Saklıbel Teleski 1890 – 2100 m 400p/h
  • Nadir Gez Teleski 1900 – 2200 m 300p/h
  • Snowtubing lift 1890 – 1980 m 300p/h
  • Babylift 1900 – 1930 m 100p/h

Saklıkent Kayak Merkezi Otel Bilgileri ve Konaklama İmkanları

Kayak merkezinde bulunan çok sayıdaki dağ evi, burada adeta bir şehir havası yaratmış. Antalya sahillerine yalnızca 1 saatlik mesafede olan Saklıkent, ziyaretçilerine bir saat içinde hem kış sporlarını hem de yaz sporlarını yapma imkanını sunuyor. Dileyen ziyaretçiler şehir merkezine yakın olmasından dolayı merkezde bulunan uygun fiyatlı pansiyonlarda da konaklayabiliyor.

Kayak merkezinde bulunan motelin yanında 200 kişi kapasiteli restoran da bulunmaktadır. Ayrıca bar, disko ve animasyon hizmetlerinin de bulunduğu kayak merkezinde kaliteli hizmet verildiğini söyleyebiliriz. Az önce de belirttiğimiz gibi şehir merkezinden de her bütçeye uygun otel bulabilirsiniz. Kayak merkezine gittiğinizde konaklayabileceğiniz bazı oteller ve iletişim bilgileri şu şekilde:

Buraya Yakın Konaklayabileceğiniz Yerler Şu Şekilde;

Saklıkent Ski Center: 0242 524 56 31

Saklıhan Motel: 0532 613 54 47

DipNot: Başka konaklama yerleri varsa yorum olarak belirtebilirsiniz.

Saklıkent Kayak Merkezi Ulaşım Bilgileri

Adres: Ayışığı Cd.,07800 Güzle/ Korkuteli / Antalya

Nerede?: Saklıkent Kayak Merkezi, Antalya il merkezine 45 km, Antalya Havaalanı’na ise 65 km uzaklıktadır.

Nasıl gidilir?: Şehir merkezinden kayak merkezine 1 saatte ulaşabilirsiniz. Oldukça manzaralı bir yola sahip olan kayak merkezine çıkarken, deyim yerindeyse gözleriniz bayram edecek. Kayak merkezine gitmek için Antalya merkezde bulunan Migros alışveriş mağazasının karşısında bulunan Lunapark önünden her sabah düzenli olarak otobüsler hareket etmektedir.

Konum Bilgisi