Aydınpınar Şelalesi Tabiat Parkı
Aydınpınar Şelalesi Tabiat Parkı - Düzce

Düzce’de nerede olduğu merak konusu olan Aydınpınar Şelalesi Tabiat Parkı, şehir merkezine 10 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Samandere Şelalesi ve Güzeldere Şelalesi arasında ve güzergah üzerinde bulunan Tabiat Parkı 5 farklı şelale kümesinden meydana gelmektedir.

Son derece eşsiz bir tabiat harikası olan Aydınpınar Şelalesi, bölgeye gelen turistlerin oldukça ilgisini çekmektedir. Şimdi gelin hızlıca Aydınpınar Şelalesi Tabiat Parkı ile ilgili tüm detayları hep birlikte inceleyelim.

Kısa bilgi: Düzce‘nin bilinmeyen yerlerini ilk keşfeden sen olmak istersen; Düzce Gezilecek Yerler listemize de mutlaka bir göz atın. :)

Eğer Türkiye’deki Şelaleler hakkında daha fazla bilgi isterseniz en güzel şelaleler bu listede!

Tabiat Parkından Kısa Bir Video

Daha fazla video gelmesi için lütfen Youtube Kanalımıza Abone olun. Desteğiniz için şimdiden teşekkürler.

Aydınpınar Şelalesi Tabiat Park Özellikleri

100 hektar saha üzerinde bulunan Aydınpınar Şelalesi Tabiat Parkı, 25.08.2014 tarihinde tabiat parkı olarak ilan edilmiştir. O günden bu yana Düzce’ye gelen misafirlerin ve Düzce halkının piknik ve eğlenceli vakit geçirmek için tercih ettikleri bir yer haline gelmiştir.

Özellikle piknik ve doğa ile iç içe olmak için son derece eşsiz bir yer olan tabiat parkındaki 1.şelalenin yakınlarında dinlenme ve piknik alanları bulunmaktadır.

Aydınpınar Şelalesi Tabiat Parkı - Düzce
Aydınpınar Şelalesi Tabiat Parkı Nerede ve Aktiviteler

Tabiat parkı içerisinde şelaleler ormanlık alanın içinde bulunması nedeni ile doğal bir manzara bütünlüğüne sahip olmaktadır. Bu noktada şelaleleri birbirine bağlayan patika yollar bulunmaktadır.

Bu yollar doğa yürüyüşü yapmak isteyen kişiler için eşsiz bir güzelliğe sahiptir. Patika yollar boyunca şelale ve derenin oluşturduğu manzarayı izlemekten büyük bir keyif alacağınızdan eminiz.

Aydınpınar Şelalesi - Düzce
Aydınpınar Şelalesi – Düzce

Tabiat parkının içerisinde yürüyüş yolu, 2 adet seyir terası, kır lokantası, giriş takı ve giriş kulübesi, otopark, mescit, büfe, çocuk oyun parkı, duş ve WC bulunmaktadır.

Yapılabilecek Aktiviteler

Aydınpınar Şelaleleri Tabiat Parkı’nda yapılacak en güzel aktivite şüphesiz ki pikniktir. 1.şelalenin yakınında bulunan dinlenme alanları, kamelya ve piknik yerlerinde doyasıya piknik yapabilirsiniz.

Aydınpınar Şelalesi Konaklama
Aydınpınar Şelalesi Konaklama

Yürüyüş yolları: Bunun yanı sıra tabiat parkı içerisinde bulunan yürüyüş yollarında yalnız ya da sevdikleriniz ile yürüyüş yaparak doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

Çocuk parkı: Alanda bulunan çocuk oyun parkı çocuklarınızın keyifli dakikalar geçirmesi için son derece idealdir.

Kamp alanı: Park alanı içerisinde bulunan çadır ve karavan alanında kamp yapabilirsiniz.

Seyir terası: Ayrıca park içerisinde bulunan seyir terasında doğanın güzelliklerini izleme fırsatı bulabilirsiniz.

Restoran: Son olarak kır lokantasında damak zevkinize göre birbirinden lezzetli yemekleri yiyerek doğanın keyfine varabilirsiniz.

Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti: 2023

Ziyaret saatleri: Bu güzel tabiat parkını: 09:00 – 21:00 saatleri arası ziyaret edebilirsiniz.

Giriş ücreti: Aydınpınar Şelaleri Tabiat Parkı giriş ücretleri şu şekildedir:

1 kişi: 6 TL

Bisiklet girişi: 6 TL

Otomobil girişi: 18 TL

Minibüs girişi: 54 TL

Otobüs girişi: 80 TL

Çadır kamp alanı: 35 TL

Karavan girişi: 45 TL

Aydınpınar Şelalesi Tabiat Parkı Ulaşım

Adres: Yılankaya, Pk: 81100 – Aydınpınar / Düzce

Nerede?: Park, Düzce şehir merkezine 10 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Şehir merkezinden toplu taşıma araçları ile parka ulaşım mümkündür.

Nasıl gidilir?: Bunun yanı sıra şahsi araçlar ile gelinecekse Aydınpınar köy girişine gelindikten 4 kilometre sonra tabiat parkına ulaşım mümkündür.

Konum Bilgisi