Beşiktaş Cumartesi Pazarı, Nerede ve Nasıl Gidilir? – İSTANBUL

Beşiktaş Cumartesi Pazarına bir Cumartesi günü muhakkak gelip burayı gezmenizi ve çantanızı doldurmanızı tavsiye ederim. 2 katlı olan Pazar, Beşiktaş Evlendirme dairesinin arkasında daha önce otopark olarak kullanılmaktaydı. Daha sonra Belediye tarafından gerekli düzenlemeler yapıldı ve halk pazarı olarak kullanılmaya başlandı. Giriş katı haftalık taze sebze ve meyve satışının yapıldığı yer. Üst kat sosyete pazarı olarak geçiyor.

Beşiktaş Cumartesi Pazarından Neler Alınabilir?

Pazarda deyim yerindeyse yok yok. Markaların ülkemizde ürettiği ihracat fazlası ürünlerden tutun, çeyizlik eşyaya kadar her şey var. Ünlü parfüm markalarının parfümleri, çeşit çeşit aksesuar ürünleri, makyaj malzemeleri, Deri ve plastik çanta çeşitleri, çocuk kıyafetleri ve daha pek çok şey bu pazarda satışa sunulmuş.  Hatta o kadar ürün çeşitliliği var ki çeyiz alışverişini bile buradan yapanlar dahi var.

Beşiktaş Cumartesi Pazarına Ne Zaman Gitmeliyim?

Sabahın erken saatlerini seçmenizi hem yoğunluktan kurtulmanız için hem de daha fazla ürüne göz atmanız için daha doğru bir tercih olacaktır.

Avantajları

Ürünler her hafta değişmekte ve mevsime göre uygun kıyafetler getirilmekte,

Ürün çeşitliliğinin çok olması,

Fiyatların uygunluğu,

Kozmetik ve makyaj ürünleri, kıyafetler ve satışa çıkan pek çok ürünün orjinal markalarının ihracat fazlası olması ( Yani ürünlerin çoğu orjinal ),

Dezavantajları

Aşırı yoğun ve kalabalık,

Kıyafetleri denemeniz için bir kabin yok ( Ama tezgahtarlar ile konuşup olmazsa değişim sözü alabilirsiniz.)

Alışveriş Sonrası Mola Durağı Osmanlı Gözlemecisi

Pazarın vazgeçilmez noktalarından birisi de Osmanlı gözlemecisi. Yorulan ve mola vermek isteyen, alışverişini tamamlayanların tercih ettiği bu mekanda oturup bir nefes almanızı ve günün her saati taze bulunan çaylarından içmenizi öneririz. Gözlemlerin tadı da harika olduğunu ayrıca belirtmeliyim.

Beşiktaş Cumartesi Pazarı Fotoğrafları

Beşiktaş Cumartesi Pazarı Nerede? Ve Nasıl Gidilir?

Adres: Muradiye Mahallesi, Nüzhetiye Cadddesi Deryadil Sokak Yıldız-Beşiktaş

Nasıl Gidilir: Beşiktaş evlendirme dairesinin hemen arkasında bulunur. Diğer ilçelerden gelecekseniz ( ki bunu yapan çok fazla kişi var) öncelikle Beşiktaş meydanınıza gelmeniz gerekmektedir. Ardından köyiçinden yukarı çıkan Deryadil Sokağına gelerek pazara ulaşabilirsiniz.

Konum Bilgisi