Bodrum’un en çok bilinen ve en çok tercih edilen plajlarından birisini bu yazımızda sizlere tanıtacağız. Pek çok ünlünün de tatilini geçirdiği Bitez Plajı bu yazımızın konusu. Bitez Plajı genel bilgileri, özellikleri, giriş ücreti, nerede? Ve nasıl gidilir? Bilgilerine ve daha fazlasına bu yazımızda ulaşabilirsiniz.

Dipnot: Hazır buralara kadar gelip denizin keyfini sürmeyi planlarken sadece bir plaj yada bir koy görüp gitmeyin, Bodrum’daki plajlar ve koylar için oluşturduğumuz listemize de mutlaka bir göz atın.

Bitez Plajı Genel Bilgileri

Bodrum’un en gözde plajları arasında bulunan Bitez Plajı, Bitez Yalısı olarak da anılmaktadır. Bodrum merkeze yaklaşık 8 kilometre uzaklıkta bulunan plaj merkeze en yakın plaj alternatifleri arasındadır. Bodrum Yarımadasının güney kısmında yer alan plaj kuzey rüzgârlarından etkilenmemektedir. Bu sebeple genelde sakin ve dalgasızdır.

Gümbet – Yahşi arasında bulunan plaj bir tarafında masmavi Ege denizi diğer tarafında yemyeşil portakal ve mandalina bahçeleri ile bakılmaya doyulmayan bir manzaraya sahiptir.

Ayrıca hatırlatma fayda var ki Bitez dondurması ile meşhurdur. Buraya kadar gelmişken Bitez Dondurmasını tatmadan geri dönmeyin.

Bitez Plajı Özellikleri

En başta belirtmekte fayda var ki sezon ortası ve tatil zamanları oldukça yoğun bir plaj. Tercihen Mayıs ve Eylül aylarında gitmenizde fayda olduğunu söylememiz gerek. Temmuz ve Ağustos aylarında iğne atsanız yere düşmeyecek derecede kalabalık oluyor. Eğer sessiz, sakin bir tatil planlıyorsanız tatil sezonunda buradan uzak durmanızı öneririz.

Gelelim Bitez Plajının deniz ve kumsalına. Kuzey rüzgârlarından etkilenmediği için çoğu zaman dalgasız, temiz ve sakin bir denize sahip. Temizlik konusunu sezon ayları dışında değerlendiriyoruz. Kalabalık olduğu zamanlarda kulaç atmaya yer bulamazken bulanık olmasını da normal karşılamalıyız. Suyu diğer Bodrum Plajlarına nazaran daha ılık. Su seviyesi de yavaşça derinleşiyor. Bu sebeple çocuklu aileler için ve yeni yüzme öğrenenler için uygun olduğunu söyleyebiliriz. Plaj kısmı ve deniz tabanı incecik kumlarla kaplı plajın portakal ve mandalina bahçeleri ile süslenen doğal bir manzarası olduğunu da söylemeden geçmeyelim. Son olarak diğer Bodrum Plajlarında olmayan oldukça uzun bir yürüyüş yolu bulunuyor. Denizden sonra çıkıp günün yorgunluğunu bu yürüyüş parkurunda turlayarak çıkarabilirsiniz.

Bitez Plajı Giriş Ücreti 2022

Bitez Plajı Giriş Ücreti
Bitez Plajı Giriş Ücreti

Plaj “halk plajı” statüsünde olduğu için girişler ücretsiz. Hatta plaj içerisinde bulunan pek çok işletme daha çok müşteri çekebilmek için şezlong ve şemsiye ücreti de almıyor. Yani istediğiniz bir yere gönül rahatlığı ile oturup kurulabilirsiniz. Bu işletmeler sabah kahvaltısından akşam yemeğine kadar pek çok hizmeti de aynı anda sunuyor. Bazıları akşamları club ve bar hizmeti sunan bu işletmelerde gündüz güneşin ve denizin akşam da eğlencenin dibine vurabilirsiniz.

Bitez Plajı Nerede? Ve Nasıl Gidilir?

Adres: Bitez Mahallesi, 48470 – Bodrum / Muğla

Ulaşım: Araç ile gelmek isteyenler Bodrum merkezden Bitez tabelalarını takip ederek kolaylıkla plaja ulaşabilirler.

Toplu taşıma ile gelmek isteyenlerden Bodrum merkezden kalkan Bitez minibüslerine binerek yaklaşık 10 dakikalık yolculuk sonrası buraya ulaşabilirler. Minibüs ücreti ise kişi başı 5 lira. Konum bilgisi için tıklayın.